Ciekawostki turystyczne

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Ciekawostki turystyczne

Post »

Proponuję tu wstawiać foto-ciekawostki turystyczne z nutą dziwaczności, wyłącznie z terenu Polski z opisem autora zdjęcia.
Jako pierwsze wstawiam zdjęcie rzeki Brdy płynącej po schodach (Mylof - Bory Tucholskie)
Znajduje się tutaj zapora z malowniczym przepustem wodnym oraz elektrownia wodna (z 12 metrowym spadkiem wody i prędkością około 22 m/s). Bierze tu początek Wielki Kanał Brdy. Powyżej zapory znajduje się sztuczny zbiornik wody na rzece - jezioro Zapora o powierzchni 645,6 ha. Od 1975 roku funkcjonuje w Mylofie jeden z największych w kraju Zakład Hodowli Pstrąga. Potrawy z pstrąga są specjalnością w tutejszym lokalu gastronomicznym. Stałymi bywalcami restauracji są motocykliści i rowerzyści. Jadłem tam pstrągi kilka razy i nigdzie, powtarzam nigdzie nie smakowały mi tak jak tam. Polecam

Obrazek

Obrazek
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Ciekawostki turystyczne

Post »

Kolejna ciekawostka z podobnym tematem

Akwedukt w Fojutowie. Wioska koło Legbąda na trasie Tuchola-Czersk, na granicy województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego

Jest to unikatowy zabytek architektury hydrotechnicznej, wzorowany na antycznych rzymskich budowlach ? akwedukt, będący skrzyżowaniem dwóch cieków wodnych: Czerskiej Strugi (płynącej dołem) i Wielkiego Kanału Brdy (płynącego górą). Budowla ma 75 m długości, co czyni z niej najdłuższy taki obiekt w Polsce. Akwedukt wzniesiono w latach 1845-49 w celu doprowadzenia wody z Brdy do kompleksu Łąk Czerskich w rejonie Czerska. Akwedukt powstał z kamieni i żółtej cegły łączonych wapnem, w dnie uszczelnionych watą szklaną i lepikiem.W latach 70 XX wieku podczas remontu sklepienia część cegieł zastąpiono płytami żelbetonowymi, które naruszyły pierwotny wygląd obiektu i bardzo go zeszpeciły. Dopiero podczas kolejnego remontu w 2002 roku płyty zostały pokryte płytkami na wzór cegły. Pod sklepieniem tunelu biegnie kładka, którą można przejść wzdłuż Czerskiej Strugi. Różnica poziomów dna obydwu cieków wynosi 11 metrów. W pobliżu znajduje się duży kompleks turystyczny, oraz nowa wieża widokowa.

Obrazek
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostki turystyczne

Post »

Rezerwat przyrody Jeziorany,koło Lubina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Ciekawostki turystyczne

Post »

A co tam ciekawego rośnie ?
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciekawostki turystyczne

Post »

A co ciekawego po tych schodach płynie?
Awatar użytkownika
Kawu
200p
200p
Posty: 482
Od: 28 paź 2012, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Re: Ciekawostki turystyczne

Post »

Zapadła cisza po poście w/w więc toczymy kulę dalej

Szymbark po kaszebscze Szimbark znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu
Jest tam tyle ciekawych rzeczy, że należy zarezerwować sobie pół dnia na zwiedzenie choćby najważniejszych obiektów. Mamy tam dom do góry nogami = główna atrakcja, druga co do wielkości deska na Świecie 36,83 m. dom sybiraka, kościółek, fragment gułagu, bunkier partyzantów Gryfa z inscenizacją nalotu (ciemno i głośno) oraz mnóstwo atrakcji dla wszystkich
Jedynym problemem jest wizyta tam w letnie weekendy, z zamiarem wejścia do domu (to trzeba przeżyć, aby ocenić co nasz błędnik potrafi zdziałać) Jest tam duży tłok i niestety trzeba swoje odstać w kolejce.
Wstęp chyba 15/6 zł
Naprawdę warto tam być (ja płaciłem po otwarciu, tylko 6 zł, ale to prywatny teren i niestety)

Obrazek
Po ogrodzie moją pasją są góry. Pozdrawiam Kaziu
Ogród na obrzeżach miasta
Moja Catalpa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”