Żaby, jaszczurki i inne żyjątka na działce cz.1

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

U mnie poza stałym zwierzyńcem mam wielu gości tj: jeże, żabki: rzekotki drzewne, kumak górski, ropuchy i zwykłe zielone, różne ptaszki itp. mnóstwo tego jest kiedyś to nawet mi nietoperz do domu wleciał :-D

mommy_b jak szukasz sposobu na kota to załatw sobie psa! U mnie jest taka warta że kiedyś jak się jeden w zimowy wieczór przedarł to ściągaliśmy go rano przymarzniętego z czubka dużej sosny (a psy go cały czas pilnowały pod sosną). Z tym że one tak reagują tylko na obce koty, jak mieliśmy swojego kota to nie było problemu.
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Lubię zwierzaki, szczególnie psy ale ze względu na dzieci (a dokładniej synka, który bardzo boi się psów - został ugryziony przez jednego z winy właściciela psa) niestety nie mogę sobie na razie na niego pozwolić. Oczywiście był brany pies "na próbę" ale synek nie dał się do niego przekonać. Jedynego psa jakiego akceptuje to stara sunia moich rodziców. A odkąd mam nornice (niedawno się pojawiły i teraz muszę szukać w żywopłocie bo mi padliną śmierdzi - pewnie już jakiś kochany kotek się ją zajął) to i pogodziłąm się z obecnością kotów w moim ogrodzie.

No i mąż mi przypomniał (skleroza się kłania), że jak było oczko to i żabkę mieliśmy, ale jak je zasypaliśmy to i żabka sobie poszła (sama się wprowadziła i sama wyprowadziła).
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Ja akurat mam psy które słyną z łagodności :-) I pamiętam jak kiedyś przyjechali pewni ludzie do mnie po szczeniaka właśnie dla dziecka które się boi psów żeby zwalczyć u niego ten lęk.

Ile lat ma Twój synek jeśli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

4,5 roku, a córcia we wrześniu 2 latka. Synuś z psem moich rodziców bawi się i nic nie jest może dlatego że zna go od urodzenia ale każdy inny pies równa się histeria. Zaś córcia jest tak nieokiełznana że biorąc przy niej psa do domu szkoda by było zwierzaka. Także postanowiliśmy z m że dopóki dzieci nie podrosną to psa nie będzie, a poza tym przyznam się bez bicia, że na chwilę obecną nie mielibyśmy nawet czasu i siły na psa. Szkoda bo naprawdę je lubię (wychowywałam się z psami).
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Nie wykluczone że syn wyrośnie z tego :-)
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Nie wykluczone że syn wyrośnie z tego Smile
Na pewno. Można go delikatnie przyzwyczajać do innych (szczególnie łagodnych) psów.
Także postanowiliśmy z m że dopóki dzieci nie podrosną to psa nie będzie, a poza tym przyznam się bez bicia, że na chwilę obecną nie mielibyśmy nawet czasu i siły na psa.
To także bardzo mądre i rozsądne.
Ja miałem (oczywiście mam dalej, tyle, że to było dawno) trochę starszych chłopców o tej samej różnicy wieku - 7 i 4,5 i żona "przyprowadziła" 4-letnią sukę collie (owczarek szkocki) rasową.
Na początku pies i chłopcy rzeczywiście "docierali" się. Trwało to jednak bardzo, bardzo krótko.
Ja także - od dzieciaka - zawsze mieliśmy w domu psa. Więc jak to jest - sama wiesz.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post »

Mnie najbardziej zdumiewa skrzydlaty sąsiad (kos?), który kompletnie nic nie robi sobie z naszej obecności, tylko wytrwale zbiera budulec na swój nowy dom :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post »

...i jeż jakiś taki przy nas mało płochliwy, może wdzięczny za to, że w ferworze wiosennych porządków oszczędziłam jego zimowe legowisko? Tak słodko drapał się za uchem

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Marta
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1348
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Bardzo marzy mi się w ogrodzie jeż. Niestety widuję tylko rozjechane na szosach. ;:98
Mietek.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

moje żabki.. Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10858
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

To żabka, która przywędrowała do mnie.
Bardzo się cieszę, tym bardziej że ona "kumka" !

Obrazek

Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

może to jakis zaczarowany książę!!!! eeee lepiej nie sprawdzaj. Kumkają samiczki czy samce? Ktoś wie?
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

moja też kumka..o trzeciej w nocy...w mieszkaniu :D
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”