Rośliny Mandragory

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Co do krotona - zmniejsz ilość wody lub częstotliwość podlewania i wykonaj oprysk na wciornastka najlepiej Actellic 500 EC, co do tych robaczków jeśli skaczą po podlaniu to skoczogonki i możesz wykonując oprysk na krotonie tą samą chemią zrosić porządnie ziemię z bluszczem(stosując chemię wynieś rośliny do pomieszczenia gdzie po oprysku nikt przez 24h nie będzie wchodził i gdzie będzie uchylone okno - opary są bardzo szkodliwe), cycas ma moim zdaniem zdecydowanie za sucho aż ziemia od doniczki poodchodziła, sitowie lubi wilgoć dlatego schną końcówki listków, dracenę bym odmłodził a u reszty nic nieprawidłowego nie zauważyłem. :D
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Trzymam kciuki za krotonka :!: Opuncja strasznie mi się spodobała - gratuluję zakupu :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2750
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ja też trzymam kciuki za krotona. Śliczny zakup i to za jedyne 2zł, tylko pogratulować :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Przemo - dzięki, zastosuję Twoje rady. Tylko, że kroton wcale nie ma za mokro :( Nie podlewam go obficie, ale może po prostu za często :oops: Mea culpa...

Robaczki nie skaczą, chodzą sobie w ziemi, małe, białe jakby.. pajączki? Robaczki są tylko w bluszczu, ziemia krotona jest czysta, nikt w niej nie mieszka.

Ciężko będzie z pokojem, by nie wchodzić do niego całą dobę. Najwyżej zabronię wchodzenia mojemu M. do pokoju z komputerem, gorzej, bo pisze akurat jakieś referaty ;) Coś się wymyśli :P

Cykas - fakt... tak jak go dostałam, tak nawet... nie zdjęłam z niego "ozdóbek kwiaciarnianych". Wstyd! Wezmę się za niego, przesadzę i przestawię z parapetu, bo to chyba też błąd... ;:14

Sitowie - teraz już wiem, co lubi :) Może zacznie mu się poprawiać :)

Anoli, Effa - dzięki kochane :D
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tak czy inaczej kroton liście krotona i ziemia z robaczkami do oprysku, cycasa natomiast nie przesadzaj już w tym roku dopiero na wiosnę podlewaj go tylko co tydzień i zasilaj nawozem. Doniczki po oprysku możesz wynieść na jedną noc do piwnicy nic im nie będzie. :D
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ja też jestem zauroczona rożnorodnością roślinek...opuncja extra! :wink:
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Przemo, jeszcze raz dzięki. Na razie jestem na etapie poszukiwań preparatu wskazanego przez Ciebie... mam nadzieję, że zdążę, zanim kroton odejdzie z tego świata :roll: Dziś usunęłam z niego 7 chorych listków (za 1, 2 dni i tak same by odpadły) ;:151

Basga - dziękuję za odwiedziny ;:3

Pytanie do wszystkich dobrych dusz, które zajrzą do mojego wątku - czy miałby może ktoś z Was pęd cissusa australijskiego? Bardzo bardzo o nim marzę, niestety dawno go w żadnej kwiaciarni nie widziałam :( W zamian mogę ukorzenić dla Was rombolistnego (to ten z 1 str.) lub cokolwiek innego z mojej kolekcji :) Plis, plis.... :D
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

Mandragora Actellic 500 EC kupisz w kwiaciarni na Stojałowskiego tej takiej na schodkach :D Sama kiedyś tego szukałam i tylko tam znalazłam, ale może ty znajdziesz gdzie indziej. W każdym razie tam na pewno jest :) przynajmniej był :P
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

ja mam australijskiego,ale przez najbliższe 3tyg,niestety nie będe mogła wysłać,więc jeśli poczekasz trochę to podeślę...
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Maaartinka- dzięki sprawdzę ;:168
Bona- dziękuję! ;:3 Ok, odezwę się za ok. 3 tygodnie. I tak teraz poczta strajkuje, więc lepiej niczego żywego nie wysyłać ;)
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Post »

Słuchajcie, znalazłam cissusa australijskiego! Zupełnie przez przypadek na dysku znalazłam zdjęcie mojego M. zrobione u niego w pracy. Na 50% obstawiałam, że to cissus (fotka była nieostra i robiona komórką). Dziś dostałam zbliżenie. Uwaga - tylko dla osób o mocnych nerwach!
Jak można coś takiego kwiatkowi zrobić? :shock: Fakt, pracują tam sami mężczyźni, no ale.....! Tylko co on ma mi uszczknąć z tego biedaka?? ;:24

Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Zabrać całość :D :lol: A im dać... sztucznego ;)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

a może niech go do reanimacji w całości przyniesie...
a jak odratujesz to zrobisz panom do pracy nowego ze szczepek :lol:

a całkiem serio to tą najwyższą odnóżkę ja bym ciachnęła
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”