Moje początki ze storczykami - kasapo

kasapo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 gru 2007, o 22:00
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Miltonia bez zmian - nic nie ubyło ani nic nie przybyło :roll: Ale mam to za dobry znak.
Co do dendrobium - to takie kupiłam - myślisz, że teraz przesadzić trochę "płycej"?

A dendrobium kingnianium niestety właśnie przekwitło, a zapach - faktycznie przyjemne ;-)
Tylko nie wiem co z d.typu phalaenopsis - jest u mnie miesiąc i zaczęło przekwitać, czyżby już czas :?:

A tak przy okazji - nie mogę za bardzo znaleźć informacji o uprawie epidendrum. Dostałam ostatnio dwie ładne odnóżki (niestety nie wiem jaka to odmiana) i nie wiem jak z nim postępować? Może podpowiecie coś o podlewaniu, oświetleniu, nawożeniu itp. :?:

Oj, u mnie więcej pytań niż powodów "do chwalenia się". Ale mam nadzieję, że za jakiś czas to się zmieni. :)
Awatar użytkownika
Smofi
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 29 mar 2008, o 20:05
Lokalizacja: Nieporęt

Post »

Dendrobium obejrzyj - jak głęboko jest "wkopane". Jeśli mocno - to chyba lepiej podnieść je do góry. Przekwitło - więc ja zaopatrzyłabym się w podłoże dobrej jakości i przesadziła je ostrożnie. Przy okazji sprawdziłabym stan korzeni. Zawsze lepiej wiedzieć, co w środku "piszczy".

Dendrobium pH. masz miesiąc, kwitnące ale nie wiesz, kiedy zaczęło. Może już na nie czas....

O epidendrum - jeśli jeszcze tam nie trafiłaś to: http://www.orchidarium.pl/AdoZ/index.html po prawej stronie przewiń listę i po opisach może je zidentyfikujesz. Ich wymagania też tam znajdziesz :D

Pierwsze koty za płoty i zanim się zorientujesz, kolekcja Ci się rozrośnie, biblioteka też :lol:
xbibi19x
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 kwie 2011, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rogoźno

Re: Moje początki ze storczykami - kasapo

Post »

Gratuluje kolekcji :) jest boska! :)
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje początki ze storczykami - kasapo

Post »

Witaj :wit

Jeśli chodzi o Miltonię z pierwszej strony, ja mam podobne plamki na Burrageara Nelly Isler ale zupełnie nic się z tym nie dzieje :) Wydaje mi się, że roślina mogła troszkę przemarznąć, przynajmniej ja kupiłam ją zimą :) Chociaż znalazłam tez małe ślimaczki, może to ich zasługa? Sama jestem ciekawa ;)

A co do Cambri podobno ciemne plamki na lisciach pojawiają sie na skutek zbyt intensywnego oświetlenia, więc może storczyk miał za jasno? :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”