Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izo uwielbiam zwiedzać Twoje piękne, eleganckie rabaty..... okolice Twojego strumienia przyciągają mnie jak magnes.....są przepiękne.... ja nie mogę się po prostu napatrzeć i wciąż wracam do tych zdjęć.....
Czytam o ogromnych planach, jakie masz na nadchodzący sezon :shock: ...... ogrom pracy, ale efekty będą wspaniałe ;:oj
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Tamaryszku, widok ogrodu z góry dał mi dokładniejsze poznanie go. Jest super, a po zrobieniu wszystkich planowanych rzeczy będzie jeszcze piękniej. Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izo...Twój Biały Ogród....cudo.
A Twoje plany i ich wykonanie imponujące ;:180 No cóż - wobec tego nie dziwię się, że masz taki ogród, jaki masz. Patrząc na Twoje rabaty upewniłam się, że moje wszystkie też muszą mieć obrzeża z cegieł; część już ma, ale widzę, że trzeba zrobić wszędzie :)
Pokazałam Twoje zdjęcia M-owi i orzekł bez namysłu: " kupimy 200 cegieł i się zrobi". ;:138
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5106
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Fantastycznie wygląda Twój ogród, aż chce się pospacerować ;:167
Zawilce gajowe przyniosłam z okolicznego zagajnika ? super wyglądają między funkiami, kiedy pojawiają się ich ?kły?. Chcę,żeby pokryły całą powierzchnię.
Muszę zerknąć na te zawilce gajowe, nawet nie wiedziałam, że takie są, a wyglądają fantastycznie ;:167
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

ja kupiłam w tym roku 3 sadzonki zawilca japońskiego (w Twoim nielubianym różowym kolorze :) )
mam nadzieję, że przeżyją bo kiedyś miała i mi padły
Pytanko jaka ziemia i stanowisko, chcę obsadzić racze zacienione miejsce (drzewa sąsiada i dom) .

Powojnik na kalinie to fajny pomysł, Roseum kończy kwitnienie i powojnik zaczyna, tylko ja z nimi mam problemy niestety jedynie co to te z włoskiej grupy Viticella jakoś dają radę,
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witam pracusia
O widzę ,że konkretne znowu plany ;:oj
To tak jak ja plany ogromne,śmieje się,że dla niepracującego rencisty(kiedy ja to wykonam)
Tez mażą mi się zawilce są zjawiskowe :wit
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Tamaryszku Niezmiernie Rozbuchany - Iza, zmiłuj się, zajedziesz się na amen!
Od samego czytania zatrzeszczało mi w kregosłupie :;230

Swoją drogą, faktycznie ten Twój ogród jest OGROMNY. Dopiero po tych zdjęciach 'z góry' nabrałam choć trochę wyobrażenia, jaki jest wielki. Achch, jakże Ci zazdroszczę tego oddechu i swobodnego meandrowania ścieżek i ceglanych obrzeży... Najfajniejsze jest to, że dzięki lasowi za plecami zawsze będziesz miała w ogrodzie tę dzikość i swobodę, której nie mają ogrody miejskie.
No nic nie poradzę, że zawsze mi się to kojarzy z wakacjami :D
Pozdrawiam serdecznie Pracusia - Ula
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj :wit

Chyba pierwszy raz na ciebie wpadam (wątek wpadam) i ciekawie tu u cb super aranżacje roślinne super ogród ;:333 (zapraszam do mnie ;:65 )
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Z przyjemnością powracam do Twojego ogrodu , dobrze się w nim czuję....... ;:180
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Izo :D
Po kilku sezonach podziwiania Twojego ogrodu, wreszcie jego obraz bardziej mi się objawił przez te 'wysokościowe' zdjęcia. Twoje tegoroczne ogrodnicze plany wcale mnie nie dziwią, ich rozmach podkreśla jedynie, zaangażowane podejście do ogrodniczej pasji. Współczuję oczywiście wysiłku który będzie trzeba włożyć w ich realizację ale na pewno dasz radę. Ogród to nie tylko koszenie trawy od niechcenia i ciągłe 'grilowanie' z przyjaciółmi, ogród, prawdziwy ogród to ogromne włożone serce, praca i konsekwencja. Reprezentujesz wszystkie najlepsze cechy dobrego ogrodnika, jesteś tu wzorem dla nas na forum, podziwiam :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Witaj Izuniu w Nowym Roku. :wit
Wyobraź sobie, że sądziłam, że masz tylko wizytówkę ogrodową, a Twojego wątku nie mogłam znaleźć, dopiero przed chwilą go zobaczyłam. ;:14 Tak dużo prac w celu jeszcze piękniejszego ogrodu wykonałaś, a jeszcze moc wezwań sobie stawiasz.
Cudowna biała rabata powstała, a biały zawilec japoński jest śliczny.
Rabata warzywna nie dość, że pożyteczna, a jednocześnie elegancka.
Wiesz, ja z czasem zaczynam się przekonywać do uprawy warzyw, wiem, że to bardzo ważne dla zdrowia i sieję bez utyskiwania.
Zawilce gajowe pod funkiami bardzo fajny pomysł.
Ja mam je tylko pod jedną funkią, już wiekową, rozrośniętą, ale one późno wyrastają, zawilce zdążą przekwitnąć i niepostrzeżenie zniknąć z rabaty do drugiej wiosny.
Piękne masz wrzosowisko, ja swoje po 9-ciu latach musiałam zlikwidować, gdyż wrzosy są niestety krótkowieczne, posadziłam za gęsto i dostały szarej pleśni, ale w ogrodzie nic nie ma na stałe, on ciągle żyje i się zmienia.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dalszych realizacji planów, gdyż ja to już tak raczej na laurach spoczywam. :)
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2736
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Izuś :wit
Plany tamtegoroczne jak czytam praktycznie zrealizowane i ogród wygląda już niesamowicie ,a ty jeszcze tyle planów i zmian chcesz przeprowadzić .Widac ,że wszystkie twoje działania są zaplanowane w najmniejszym szczególe i masz niesamowity zmysł ,żeby wszystko dobrze wyglądało .Trzeba się wszystkiego nauczyć od ciebie ,tego planowania i dbania o szczegóły .życzę udanej realizacji twoich planów
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Mój Świat ? Tamaryszek - cz.3

Post »

Tamaryszek pisze: AMBA19 ?
...........Cieszę się,że rozkładanie obornika u Ciebie się sprawdziło. Podpowiedz mi tylko , jak daleko od krzewu rozkładasz obornik?
Czy kładziesz go NA byliny ? Bo przecież teraz nie widać , gdzie one są dokładnie. Nie chciałabym zaszkodzić. Niby to ma być przekompostowany obornik, ale gwarancji nie mam. Kiedy to robisz? Koniec zimy to chyba dobry moment.
A w jakich proporcjach robisz tę gnojowicę? Bardzo by mi się przydała ? u mnie ziemia jest beznadziejna..! Suchy piach! I moje zabiegi tylko odrobinę poprawiają warunki glebowe.
.
Tamaryszku - dopiero dzisiaj do Ciebie zajrzałam :oops: Odpowiem po kolei:
- obornik rozkładam pod krzewem mniej więcej pod całą koroną, grubość warstwy 5 do 10 cm
- na byliny, ani na żadne inne rośliny obornika nie kładę
- koniec zimy to dobry moment, ale ja to robię dopiero wczesną wiosną bo dopiero wtedy przyjeżdżam na działkę. Wtedy już nie ma śniegu i widzę gdzie kładę obornik
- gnojówkę robię w 20 litrowym wiadrze, wrzucam tam dwie-trzy łopaty obornika i zalewam wodą. Czekam około 10 dni aż przestanie się burzyć Podlewam w rozcieńczeniu 1:10 czyli na 5-cio litrową konewkę - 0,5 litra gnojówki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”