Taki - sobie ogród cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Klasa aparat to i ekstra zdjęcia. Niech już to ciepełko wiosenne przyjdzie bo już się zaczynam nudzić. Za oknem jesień. Będę zmartiona jak przyjdą jeszcze mrozy , a tu brak pierzynki.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

O, jak się cieszę, że tu zaglądacie i chwalicie moje ptaszki! Nawet nie wiecie jak to jest fajnie! ;:196

Nadchodzi weekend. Obiecałam sobie, że porobię fotek z tej wiosny w styczniu. ;:224 Jak nie będzie pogody - chociaż ptaka zrobię, one zawsze przylatują.

Majka! Gdybyś Ty wiedziała jakie ptaki stroją miny i robią pozy??? "Grubasy" w tym celują! A ten na zdjęciach to wyjatkowy aparat. Rezyduje na bzie u sąsiada i wszystkich przegania :;230 Z czajeniem jest różnie. Czasmi po prostu podlecą i robię. Czasami nasypię do karmnika i czekam... A jak nie mam aparatu w zasiegu ręki - przylatują najlepsze okazy ;:306
Kiedys pieliłam warzywnik i 1m ode mnie pleszka karmiła młodego czerwoną porzeczką ;:173 To był taki cudny widok... ;:145

Małgosiu! Dałam JP na tuję. pewnie podrosnie w tym roku i mam nadzieje na kwiaty. Tuja ma ponad 2m wiec jest szansa! Ale pocieszyłaś mnie ;:196

Wandziu! Wszyscy mieszkamy wśród ptaków, ale trzeba pilniej obserwować i nasłuchiwać! No i pomóc sobie karmnikiem, budkami lęgowymi, itd.

Krysiu! Moja śliwa też jest niezwykła. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez niej. A z fotografią - tak jak z ogrodem - całe życie się człowiek uczy i wie coraz mniej :-)

Marzka! Mnie ciąć uczył tata. Mówił prosto: tniemy to co rośnie do srodka, co sie krzyżuje i co trzecią. Póki nie obcięłam kilku drzew - nie potrafiłam tego robić. Trening czyni mistrza. Jak chcesz zagęścić - tniesz gałąź w połowie. Jak chcesz prześwietlić - u nasady.

Aniu! Masz świętą rację - z forum nauczyłam się wielu rzeczy. ;:108

Mirka! Już wszystkim nam się nudzi! :;230 Ja z nudów ptaki "robię" ;:306

Celinko! dziękuję ;:196 Cieszę się, że na coś sie to przydaje!

A! Pokażę Wam mojego pełzacza! Śmieszne to takie i rzaaadko zagląda,
ale jak watahy innych się zlatują - on za nimi przylatuje z ciekawości.
Wpełza po drzewie, wydziubując robactwo z kory, zlatuje i włazi po następnym drzewie.

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka pomyślności w nowym roku:D
Te twoje zdjęcia ptaszorów są cudowne, w realu tak dobrze ptaszkom się nie przyglądałam. Te ptaszyny są cudowne, doskonałe :D
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka amator, amatorem, a jednak zdjęcia, które robisz nie jednego profesjonalistę, by na kolana powaliły i do tego konkretne nazewnictwo, wystarczy zajrzeć do Ciebie, a encyklopedia nie potrzebna ;:108
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłeczko a, pełzacz jak się zwie. Jego zachowanie jest śmieszne. Musisz koniecznie aparat nosić przy sobie.
Ja mam tak, że jak kucnę przy rabacie różanej, to ptactwo mną się już nie przejmuje tylko
zaczynają kąpiele w oczku. Jest to dosyć blisko też mogę je sobie pooglądać. Pliszka jak się kąpie, to zawsze wygania inne gatunki ptaków. Żaden nie ma prawa się przyłączyć do niej.
Kiedyś polowałam z kamerą i kręciłam filmiki. :D
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

I popatrz jaki kapitalny system fitosanitarny :wink: . Postuka toto po korze i już całe robactwo wystraszy :;230
A dziewczyny mają rację. Przy Tobie encyklopedia to za skromna w wiedzę jest :D
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9817
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Pogoda nie sprzyjała zdjęciom, ale poszłam do ogrodu i ... posadziłam czosnek. Zapomniałam posadzić w grudniu i stwierdziłam, ze pogoda dobra. Zostały mi 2 główki polskiego fioletowego z zeszłego roku. Powsadzałam w ziemię ok 15 ząbków. W zeszłym roku wyrosły mi czosneczki, ale nie powalały wielkością. Ale ten smak!!!

Kwitną białe ciemierniki. Ładne, ale daleko w ogrodzie i nacieszyć się nie można. Chyba przesadzę do przodu, żebym widziała wysiadając z samochodu.
Zdjęć brak z powodu jw.

Dziękuję Wam za pochwały, ale nie przesadzajmy ;:224 Bo w jakąś pychę wpadnę ;:170 A to nie godzi!!! ;:173

Majeczko! Miło podpatrywać. Kamery nie mam, ale może uskutecznię latem. Na stałę dam koło budki 8-)

Agnieszko! Ja z premedytacją wabię ptaki do ogrodu karmnikiem, budkami, poidełkiem, słonecznikami. Wiosną i latem zjadają kilogramami robactwo! :tan

Emka! Dziękuję! ;:196

Ilonko! To jest tak jak z każdą inną pasją - chcemy wiedzieć jak najwięcej i wiecznie coś odkrywamy. Żałuję tylko, ze nie mogę więcej poświęcić czasu moim pasjom :evil: Ale nie można mieć wszystkiego ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłeczko bardzo ci zazdroszczę takiej różnorodności w karmniku, ja mam zbyt blisko drogi , i ptaszki strasznie się boją :( więc zrobić fajne foto u mnie to wyzwanie ale ja się nie poddaję :) może kiedyś tam w przyszłych latach dokupięsięi lustrzanki ale teraz od miesiąca cieszę się nowym canonem hybrydą :D starczy :D
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Ale zajefajny dzięciol!!!! ;:oj
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
grazka24
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 19 maja 2010, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: m.Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłka u nas w mieście to tylko sroki.Nawet wróbli nie ma.A o innych ciekawych okazach to można tylko pomarzyć. Dobrze ,że chociaż na forum, w Twoim wątku można je zobaczyć.Piękne te Twoje fotki z ptakami.One chyba Ci specjalnie pozują.
Chyba wyprowadzę się za miasto ;:65
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

takasobie pisze:Ja z premedytacją wabię ptaki do ogrodu karmnikiem, budkami, poidełkiem, słonecznikami. Wiosną i latem zjadają kilogramami robactwo! :tan
Miłka właśnie chciałam zapytać czy zjadają robactwo w stopniu odczuwalnym :mrgreen: Widać różnicę w ilości robaków :?:
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłko obłędne są zdjęcia twoich ptasich gości.Przepiękne.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.2

Post »

Miłko w styczniu sadziłaś czosnek - ziemia zmarznięta więc jak to możliwe ?
Ciemierniki ponoć nie lubią przesadzania wiec zrób to z większą bryłą ziemi. Swoje 2 lata temu przesadzałam to jedna kępa kwitła a druga nie ale za to teraz jesienią już na niej widziałam pąki. Tolerancyjna co do podłoża ale zauważyłam sporą na plus różnicę od czasu gdy 2 razy w roku podsypuję im mocno pokruszone skorupki od jajek .
Uwielbiam je za kwiaty i przecudne ogromne " palmowe " liście .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”