Petunia z nasion Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Petunia z nasion

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie myślałam, że będę musiała dokupić nasionka petunii do skrzynek, a te które mam pójdą na rabatki. Nic się nie zmarnuje :wink:
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Petunia z nasion

Post »

chinka pisze:Witajcie. Zakupiłam nasionka petunii strzępiastej firmy plantico (bardzo ładnie się nazywają: "zorza wieczorne" i "biały welon") i teraz mam problem bo chciałabym uzyskać roślinki o zwisających pędach, a coś mi się zdaje, że te dwie odmiany, które kupiłam będą rosnąc wzwyż, a nie na długość. Na opakowaniu jest napisane, że osiągają wys. 35-40 cm, ale nic o tym jak konkretnie rosną. Oczywiście zaczęłam się zastanawiać dopiero w domu :oops:
Widziałam gdzieś w tym wątku, że ktoś takie miał i baaardzo proszę o podpowiedź czy mam raczej kupować inne nasiona na wszelki wypadek, czy ryzykować sianie tych ;:131
Mnie strzępiasta lekko się przewieszała, tak na 20 cm w dół, na pewno nie jest to efekt kaskadowy.
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Petunia z nasion

Post »

No to fajnie. Bardzo się cieszę bo nigdy takich nie miałam, a tak sobie wymyśliłam, że ślicznie by wyglądały w skrzynkach balkonowych i dobrze by było żeby chociaż trochę się przewieszały ;:173
Pozdrawiam, Bogusia
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Petunia z nasion

Post »

Chinko-Pati ma rację,te odmiany akurat bardzo dobrze znam-są piękne,z wyrażnym żyłkowaniem na płatkach,nie rozwalają się,są zgrabne,krępe i tak delikatnie się zwieszają-wysiej je tak pod koniec lutego:)
Awatar użytkownika
mirek55522
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 mar 2012, o 04:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

Mam zamiar wysiać w tym roku petunię.Zrobiłem zdjęcia u znajomej.Ciekaw jestem jak długo kwitnie i kiedy najlepiej posiać nasionka.
Co prawda znajoma ich nie sieje od wielu lat. Same się wysiewają. Z pewnością porozmawiam na wiosnę i postaram się o te samosiejki. Może mi da? Na wszelki wypadek wysieję z nasion które pozbierałem . Obrazek Obrazek
Tylko mam problem czy tak samo będą kwitły na ciężkiej gliniastej ziemi ?
Tam skąd brałem nasionka był czysty piach.
A może do dużej donicy ? ;:223
Nie ma takiej okoliczności życiowej która zwalniała by człowieka od myślenia.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3726
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

Może najpierw spróbuj je wysiać w jednej doniczce, jak będą odpowiednio duże to je popikuj i posadz w docelowe miejsca, ja sadzę je akurat w skrzynkach i w misach. Pora na wysiew to koniec lutego. Ziemia powinna być raczej żyzna, przepuszczalna.
jagna971
---
Posty: 457
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

U mnie rosły w zeszłym roku na gliniastej ziemi, kwitły do późnej jesieni, choć ani razu nie nawoziłam ;:333 . Nasionka wysiewałam sama.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion

Post »

A ja już posiałam petunię. Nie za wcześnie? Cholrecia, drogie te nasiona... Szkoda, by się zmarnowały zbyt wcześnie wysiane ;:14
Tydzien temu posiałam własne nasiona i już mi wschodzą. Czytam, że z nasion niekoniecznie muszą być takie, jak z rośliny, z której je pobrałam. To znaczy, że będą jakie? Jak miałam tylko jeden kolor. O co w tym chodzi? Że się zapylają i mieszańce wychodzą jak np. orliki?
jagna971
---
Posty: 457
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion

Post »

Magdallena, siałam na początku lutego. Jak sadziłam do gruntu to nie miały jeszcze pączków :) .
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

@ Mirek ? Moja, siana w marcu, kwitła od początku czerwca do końca października.

@ Magdallena ? Myślę, że jak najbardziej można się spodziewać mieszańców, jeśli były w okolicy petunie innych odmian barwnych i jakieś pszczółki przeniosły pyłek.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3726
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

Słuchajcie, w tym sezonie zakupiłam nasiona Petunii firmy Legutko w ilości 0,01g ! Jak tego jest mało! Czy orientujecie się która firma sprzedaje w miarę normalne ilości tych nasionek ?
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion

Post »

No właśnie - drogie są! Ja mam Plantico i tam jest dosłownie szczypta nasion... :shock: a zapłaciłam coś ponad 4 zł na alle.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Petunia z nasion

Post »

Polecam nasiona z firmy Polan, sieję je od kilku lat w torebce zawsze jest dużo nasion.
http://nasiona.pl/Kwiaty_jednoroczne_O-S,1011,2.html
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”