Petunia z nasion Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
mirek55522
100p
100p
Posty: 128
Od: 29 mar 2012, o 04:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Dwór Maz.
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

[quote="Locutus"]@ Mirek ? Moja, siana w marcu, kwitła od początku czerwca do końca października.



No właśnie . Posadził bym Canny w grupie np 4 szt centralnie a dookoła Dziwaczek lub wymieniona petunia. Terminy kwitnienia by się pokrywały. Tylko czy kolory nie będą się gryzły? Canny wysokie czerwone , Dziwaczek = różne kolorowe ( jak na moich fotkach). Ciekawi mnie czy mieszańce niebiesko/białe petunii pasują do tych Cann?
Jak myślicie? Nie będzie wstydu? :oops:



Pozdrawiam!
Nie ma takiej okoliczności życiowej która zwalniała by człowieka od myślenia.
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Petunia z nasion

Post »

No właśnie - drogie są! Ja mam Plantico i tam jest dosłownie szczypta nasion... :shock: a zapłaciłam coś ponad 4 zł na alle.
Aż zajrzałam do torebki, bo ja też mam z Plantico i faktycznie strasznie tego mało tyle tylko, że ja płaciłam po jakieś 2 zł za paczkę nasion. Ale może to lepiej, że jest ich tak mało, bo jak sobie pomyślę co się będzie działo jak ja te wszystkie nasiona, które kupiłam wysieje to ogarnia mnie blady strach.. ;:223
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12420
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

@ Mirek ? Mnie się nie pytaj o takie rzeczy. Nigdy nie pojąłem, o co chodziło z tym komponowaniem barw i zawsze byłem zwolennikiem wesołego chaosu ? a jedyne, na co zwracałem uwagę, to żeby się rośliny nawzajem nie pozagłuszały.

@ Chinka, Magdallena & Lorrie ? Ja kupuję petunię Rainbow F2 Mix z Thompsona i Morgana (dałbym linka, ale ewidentnie im nasiona ?wyszły? i chwilowo nie ma czego linkować) ? w paczce jest 1300 nasion i można tym obsiać naprawdę sporo...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Petunia z nasion

Post »

mirek55522 Jak myślicie? Nie będzie wstydu? :oops:

jaki wstyd :) to tobie ma się podobać :wit a innym nie dogodzisz ;:185 :;230
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion

Post »

Ja już nie będę kupować nasion. Pozbieram swoje - o ile coś mi z nich wyrośnie. W 2012 byłam bardzo zadowolona z wysiewu i jeśli uda mi się doczekać nasion z innych kolorów, to już w ogóle będę wniebowzięta.
Dziś kupiłam palety w LM (ale tam jest drogo!!!! - narcyzy, tulipany itd po ponad 7 zł, w Carefourze po 3). Nigdy nie siałam do wielodoniczek, a wygląda na to, że to świetny pomysł na zaoszczędzenie miejsca. Jedna z palet ma 104 dołki :shock: a druga 28 Ale się ździwię, jak się okaże, że będę potrzebowała więcej ;:oj
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3726
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Petunia z nasion

Post »

Magda, jestem przed zakupem wielodoniczek, czy w Carrfeuerze wychodzi najtaniej?
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion

Post »

Alinko, w Carrefourze nie widziałam wielodoniczek. Byłam tam wczoraj i widziałam cebulki po 2,99 i 3,99. A dziś takie same cebulki w LM po ponad 7 zł. Fittonia wczoraj w Carrefourze była po ok 3-4 zł. w LM po chyba 7. To samo z azalią doniczkową. Dlatego napisałam, że drogo. A te palety w LM były po 5,3 (104 okrągłe otwory) i 4,5 (28 kwadratowe doniczki). Czy ktoś wie, jaka jest cena palet w OBI?
Awatar użytkownika
ancyk33
200p
200p
Posty: 448
Od: 7 sty 2013, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Petunia z nasion

Post »

Zakupilam dzisiaj nasionka petuni firmy polan z ciekawosci otworzylam torebke nasionek jest b.duzo zaplacilam 7 zlotych poczekam jeszcze z wysiewem do lutego i pochwale sie czy cos z tego wyjdzie
"Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge ----Pozdrawiam -Nula
Moje parapetowce
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Petunia z nasion

Post »

Koniecznie.
Awatar użytkownika
cydynka
100p
100p
Posty: 175
Od: 24 sty 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Petunia z nasion

Post »

doradzcie mi czy petunie można siać bezposrednio do wielodoniczek,czy lepiej jak wzejda w pojemniku przepikować je do wielodoniczek?
Jestem laik jeśli chodzi o produkcje roslin z nasion ;:174
pozdrawiam Monika
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Petunia z nasion

Post »

Petunia tak jak surfinia mają bardzo kruche łodygi które można łatwo złamać.Ja proponuje do wielodoniczek.
Awatar użytkownika
cydynka
100p
100p
Posty: 175
Od: 24 sty 2013, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Petunia z nasion

Post »

Czyli rozumiem po kilka nasionek od razu do wielodoniczek, nakryć folią, i czekac aż wzejdą?
A czy mogę je już wysiewać,nie jest za wcześnie?
dziękuję bardzo za odpowiedz i pomoc :D
pozdrawiam Monika
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Petunia z nasion

Post »

Powiem tak-na pelargonie jest już czas (styczeń),petuni sama nie siałam.Może odpowie ktoś kto się w petunie bawi.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”