Obrzeża ogrodowe - formy rollborderów,opisy wykonania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Arek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 6 sty 2013, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Obrzeża do trawników

Post »

Jest dużo różnych pomysłów na zrobienie obrzeży. Może być to kostka holenderska, staropolska, potłuczone płyty chodnikowe, kamienie polne. Wiem, że to się sprawdza. To na co się zdecydujemy najczęściej zależy od naszego gustu.
lukaszp2201
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 paź 2012, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: nieopodal garnicy Słowackiej

Re: Obrzeża do trawników

Post »

Końcem lata wkopałem obrzeże wokół domu aby oddzielić rabatę od trawnika. No i już po miesiącu widać odkształcenia od promieni słonecznych :cry: Robił może ktoś obrzeże własnoręcznie tzn. własne formy z betonu?
Jak można dostać się do nieba, jeśli 5 spośród 7 grzechów głównych - to hobby?
haczer
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 22 lis 2011, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Pomysł super, a już chciałam kupić plastikowe obrzeża. Jutro pokażę mężowi, na pewno skorzystamy z pomysłu. Dzięki za przystępne objaśnienia.
ela102
50p
50p
Posty: 67
Od: 27 kwie 2012, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Obrzeża do trawników

Post »

Witam. Ja używam starych cegieł z rozbiórki. Wyglądają bardzo fajnie i są trwałe.
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 790
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Panie Józefie
super pomysł na zrobienie palisady ;:138
Już męża zmobilizowałam i jutro będzie robił foremki
i ruszamy z produkcją :D :wit
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

..powodzenia....warto.. ;:333
kokotbg
50p
50p
Posty: 92
Od: 20 lis 2011, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

witam :wit
Bardzo dobry pomysł z tymi palisadami.Sam zrobiłem ponad 1000szt i już są ponad 3 lata i nic się im nie dzieje.Beton robiłem betoniarką bo jednorazowo robiłem około 40szt, za dużo zabawy żeby robić po kilka sztuk.A opłaci się robić bo cena produkcja takiej palisady jest minimalna.W mojej okolicy gotowa palisada w sklepie na wysokość 30cm kosztuje 3zł wiec opłaciło mi się zrobić.Robię także kostkę,kamień elewacyjny i krawężniki. Pozdrawiam
Zapraszam i pozdrawiam Damian
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=62569" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PabloPolaco
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2013, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Madrid

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

_fox_ pisze:Przy odrobinie główkowania można zamocować niewielką tarczę w wietrarce ;:108 ale może wystąpić bicie, no i obroty zbyt małe. Ale w zgodzie z BHP odradzam takie wynalazki :( Szlifierkę możesz kupić za ok, 30 zł w każdym markecie.
Fox, do cięcia rur PVC wystarczy wiertarka 2900 obrotów max. plus końcówka do mocowania takiego samego dysku do cięcia jak w przypadku szlifierki kątowej, jeśli chodzi o bicia mocowanie jest identyczne z mocowaniem wiertła w główce wiertarki czy występują bicia ? raczej nie. Fakt szlifierka stworzona do cięcia, ale...jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
PabloPolaco
Nie myli się ten, co nic nie robi.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

A nie lepiej kupić kątówkę za 50 zł ?
Na pewno się "samorobowi" przyda !
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
_fox_

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Pablo mi nie musisz tłumaczyć jak się to robi, ja te kawałki wycinałem na krajzedze, szybko równo, bez zbędnego oprzyrządowania i w zgodzie z BHP ;:108 tarczę szlifierską też miałem już na głowie rozbitą przez stosowanie takich półśrodków, typu wiertarka i flex.
A Krzysztof dobrą radę daje ;:108 kątówka i grzeczna kobieta zawsze się w domu przyda ;:306
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Rollbordery u mnie wytrzymywały 3 sezony(drewniane dodatkowo zaimpregnowane)- wymieniam na betonowe klocki "tra

http://imageshack.us/a/img9/3270/6sb5.jpg
http://imageshack.us/a/img14/2791/lfb2.jpg
http://imageshack.us/a/img51/7913/y6ys.jpg
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Taka kostka najlepsza bo spokojnie wjedzie się kosiarką i nie zostają wąsy z trawy.
U mnie już leci 3 sezon i płotek trzyma się bardzo dobrze, wszystko zależy od tego jak się zaimpregnowało drewno przed ich użyciem. Obrazek
Ta Wasza produkcja wygląda spoko, ale jakoś taki płotek za mną nie przemawia, skalniak i beton trochę nie bardzo idzie w parze dla mnie.
Każdy robi jak mu wygodnie i jak mu pasuje.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Co zamiast rollborderów??

Post »

Wolałabym drewniane klocki, ale taki wydatek to nie na moją kieszeń.Dlatego kupiłam klocki "trapeziki", chodzi o koszenie trawy , a trochę jej mam-i dosyć na "kolanach" ,rollbordery-wycinanie trawy ręcznie.Chociaż muszę przyznać, rollbordery prezentowały się o niebo lepiej. :wit
Pozdrawiam Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”