Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
gronek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 gru 2012, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Tak, użytkowałem ten sekator z głową i do celów, do których go wyprodukowali, m. in. do prześwietlania pożeczek, na których "poległ". Nie wiem, do czego innego mógłbym jeszcze używać sekatora i na czym miałoby polegać użytkowanie go bez głowy. Możesz w takim razie polecić jakiś solidny sekator, który nie popęka od cięcia pożeczki (czyli gałęzi o średnicy maksymalnie 2 - 3 cm)?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Gałęzie o takiej grubości nie tnę niczym innym niż piłką do metalu. Takie małe są długości 25cm chyba... a przy wysokich drzewach/krzewach używam sekatora dwuręcznego. Te małe co mieszczą się w jednej ręce to nadają się do przycinania bukszpanu lub tylko do odmładzania roślin (wycinania liści).
Awatar użytkownika
nikka55
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 sie 2007, o 13:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polska centralna

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Hmm, bukszpan i liście, to ja przycinam nożycami. A sekatora ręcznego używam do przycinania róż i innych cienkich gałązek.

Myślę, że gronek pechowo trafił na wybrakowany egzemplarz :roll:
Ja używam sekatorów z dolnej półki cenowej i spokojnie kilka lat działają.
Pozdrawiam - nikka
Marysia II
200p
200p
Posty: 318
Od: 8 mar 2008, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Odradzam sekator Gardeny BP 50 Premium. Mam go 2 lata i jesienią wypadły śrubki, które skrecają obie części tego sekatora. Po naprawie , może po miesiącu jedna część sekatora podczas cięcia gałązki pękła w poprzek. Nie wiem czy warto go naprawiać. Ja Herkulesem nie jestem i byłam na prawdę zdziwiona, że sekator za prawie 200 zł rozłożył mi się w rękach na trzy części. Koszt naprawy to pewnie połowa ceny nowego więc pewnie sobie odpuszczę i będę jak najdalej trzymać się od Gardeny.
Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kup taki za 6 czy 8 zł. Najpierw wyciągnij go z opakowania i wypróbuj,czy tnie papier.
Jeśli tnie,to do koszyka. Jak się stępi,to rozkręcić,część z ostrzem do wydłubywania
chwastów przyda się,reszt do śmieci. I kupić nowy,tnący papier.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

gronek pisze:Ostatniej wiosny m. in. po lekturze postów na tym forum kupiłem sekator Fiskars 9602.....
Używam takiego od roku do winorosli i nic takiego się nie dzieje z nim ale smaruje go i ostrze od czasu do czasu. A przy winorośli trafiają się grube gałązki starego drewna gdzie przykładam sporo siły.
Sekator jest na dużą ręke więc trzeba to wiedzieć przed kupnem.

Wszystkie tanizny które wcześniej miałem poszły do kosza. Spoglądam jeszcze czasami na sekatory Felco ale to w przyszłości kupię.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
kusnier
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 22 kwie 2010, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mrowino / Wlkp

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Marysia II pisze:Odradzam sekator Gardeny BP 50 Premium. Mam go 2 lata i jesienią wypadły śrubki, które skrecają obie części tego sekatora. Po naprawie , może po miesiącu jedna część sekatora podczas cięcia gałązki pękła w poprzek. Nie wiem czy warto go naprawiać. Ja Herkulesem nie jestem i byłam na prawdę zdziwiona, że sekator za prawie 200 zł rozłożył mi się w rękach na trzy części. Koszt naprawy to pewnie połowa ceny nowego więc pewnie sobie odpuszczę i będę jak najdalej trzymać się od Gardeny.
kiedyś dostałe piłę gardeny i mi pękło mocowanie ostrza,
na ich stronie chwalili sie gwarancją 25 lat , wyobraź sobie, że wysłałem do nich zdjęcia połamanej piły, i napisałem że robią większą tandete niż Chiny itp, po ok 2 tygodniach przysłali mi gratisowo nową cześć zamienną
byłem w szoku

pisałem tu
http://www.gardena.com/de/service/kontakt/
______________
Tomasz
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Potwierdzam Fiskars 9602 bardzo dobry :D
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

mirzan pisze:Kup taki za 6 czy 8 zł. Najpierw wyciągnij go z opakowania i wypróbuj,czy tnie papier.
Jeśli tnie,to do koszyka. Jak się stępi,to rozkręcić,część z ostrzem do wydłubywania
chwastów przyda się,reszt do śmieci. I kupić nowy,tnący papier.
Testu z papierem nie znałem. Używam głównie sekatorów z Praktikera (szare) Budget za kilkanaście zł 2 szt.
Na 5 lat wystarczyły mi 2 komplety. Ale fakt że czyste cięcie nie zawsze wyjdzie ... a to przy różach jest szalenie istotne .... i tu chyba skuszę na lepszy do nich.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
heniek47150
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 sty 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Ja mam sekatory dwa firmy felco i jeden fiskarsa P90 felco to 2 i 7 z obrotową rączką i powiem ci tak fiskars kosztował mnie gdzieś koło 100 zł no felco kosztuje coś koło 200zł zależy od sklepu.Co do tego który jest lepszy to według mnie felco nawet ta 2-ójka z tego względu przede wszystkim jest lżejszy ma praktycznie każdą część wymienialną i to jest firma z tradycją która robiła i robi je na zachodni rynek , fiskars też dobry ale to jednak niższa półka :D Co do cięcia papieru nie polecam ponoć od tego tępią sie ostrza do papieru są jednak nożyczki jak chcecie sprawdzać sekator to tylko na gałązkach czy są równo przycięte i nie zgniecione :wink:
mirzan
---
Posty: 4277
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dobry sekator

Post »

Nieźle to zrozumiałeś. Czy pisałem, żeby sekatorem wycinanki łowickie robić? Sprawdzisz na
papierze,czy ostrza dobrze przylegają, zaniesiesz papier do kasy, jeszcze resztę dostaniesz.
Adam-Opole
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 sty 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dobry sekator

Post »

Kup Fiskarsa (111960) Znajomy ma firmę ogrodniczą z 30lat a od jakiś 10lat ma dokładnie ten sekator i ciągle działa!
Jak dla mnie najlepsza opcja za tą cenę. Gardeny też nie lubię a co do Falco to również są rewelacyjne ale jeżeli używa się ich po 5h dziennie przez cały rok na szkółce to może jest sens ale do użytku przydomowego wybrał bym fiskarsa (sam również używam ten model)
I żeby wam wszystko rosło! Pozdrawiam Adam :)
Arek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 6 sty 2013, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Większość narzędzi mam Fiskarsa. W porównaniu z innymi są bardzo dobre i mimo wysokich cen warto kupić również sekatory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”