Jak zbudować taras ?Tania wylewka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ladnym
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 maja 2009, o 14:16

Re: Tania wylewka pod taras

Post »

Cześć,

Jak bym poradził CI jeszcze spód wyłożyć folią budowlaną, spełni to formę izolacji oraz unikniesz strat właściwości betonu. żeby wylewka nie pękała możesz kupić odpowiednią siatkę koszt okolo 6 pln szt. o rozmiarze 1m2 z oczkami 10cm. Po wylewce podlewać wodą a później możesz zagruntować powierzchnie i dać folię w płynie, dzięki temu w zimie nie będzie Ci się kruszyła warstwa wierzchnia.
m_trybulec
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 30 wrz 2010, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tania wylewka pod taras

Post »

Informacje na temat szybkiego przygotowania tarasu metodę ?na sucho? znalazłem w kilku miejscach. Taras można ułożyć w jeden dzień. Zasady wykonania ze zdjęciami można znaleźć na stronach budowlanych portali internetowych albo na stronie Libetu.
http://www.libet.pl/?pid=218&mid=91
http://www.muratorplus.pl/technika/nawi ... 65567.html
http://www.budujemydom.pl/component/opt ... temid,254/
Awatar użytkownika
martaw
200p
200p
Posty: 282
Od: 20 wrz 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Jak zbudować taras ?

Post »

Budowa drewnianego tarasu w trakcie... dalej nie wiem jak i czym zabezpieczyć deski od spodu, poradźcie.
martaw pisze:Planujemy zrobić taras drewniany, mamy już deski modrzewiowe (krajowe), wykonanie należy do M i w tej kwestii jest "obkuty", ale brak nam szczegółowych informacji na temat impregnowania/ malowania. Wyczytałam, że najlepiej jest deski zaolejować, po czym powtarzać tę czynność ok raz w roku, po uprzednim wyczyszczeniu. Ale nie wiem jak zabezpieczyć deski w trakcie montażu. Czy najpierw pomalować spód, zamontować deski i malować wierzchnią stronę, czy może innym sposobem? Może ktoś ma doświadczenie?
Pozdrawiam, Marta
Skoczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 sie 2011, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zbudować taras ?

Post »

Deski modrzewiowe najlepiej zabezpieczyć z dwóch stron przed montażem. Tak jak było poruszane wcześniej - najlepiej je zaolejować. Konserwacje (nie poźniej niż co 2/3 sezony) najlepiej przeprowadzać na zasadzie wyczyszczenia drewna specjalnymi do tego celu preparatami (no Koralan ma takie w swojej ofercie) a następnie położenia dodatkowej warstwy oleju.
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Jak zbudować taras ?

Post »

Dorzucę garść właśnych doświadczeń. Deski zaolejowaliśmy (jeszcze przed położeniem) z każdej strony, a taras zabezpieczyliśmy najpierw warstwą impregnatu, na to papa, a na to jeszcze folia do zabezpieczania dachów (nie chciałam, żeby w gorące dni śmierdziało smołą z papy). Deski są oczywiście przykręcone do legarów, więc nie stykają się bezpośrednio z podłożem, woda spływa swobodnie. Taras ten zrobiliśmy jakieś trzy lata temu i, jak dotąd, zdaje egzamin. Co drugi rok można warstwę oleju położyć jeszcze raz.
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
olgawro
200p
200p
Posty: 236
Od: 21 paź 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tania wylewka pod taras

Post »

Hej Comciu i jak tam temat z wylewką się udał w końcu?
ciekawa jestem bo być może będę coś takiego u siebie robiła :)

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tania wylewka pod taras

Post »

Zrezygnowałam z wylewki, mam betonowe puzzle z odzysku i z nich zrobię podłogę pod taras. :)
Na spokojnie i tanim kosztem.
Awatar użytkownika
olgawro
200p
200p
Posty: 236
Od: 21 paź 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tania wylewka pod taras

Post »

no tak faktycznie mniej roboty i łatwiej :)

ja szukam pomysłów, na zadasznie, coś a la werandę
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Jak zbudować taras?

Post »

Witajcie ponieważ zbliża się wiosna i nasze kolejne przedsięwzięcie musimy zbudowac taras do naszego domku.Wiadomo ma być ładnie i tanio.Macie jakies pomysły czy do drewnianego domku traras powinien calłkowicie drewniany czy może tylko podłoge można zastąpić jakimś innym materiałem licze na wasze propozycje najlepiej ze zdjęciami ;:180 Obrazek
qobold
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 gru 2012, o 03:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zbudować taras?

Post »

Radze położyć pozbruk.qobold
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Jak zbudować taras?

Post »

Chyba musicie zastanowić się czy taras będzie zadaszony czy nie. Drewniany taras wymaga "opieki" i renowacji. Jeżeli będzie niezadaszony to warunki atmosferyczne spowodują że będzie trzeba go często poddawać renowacji, bo słonce zrobi swoje, a zimą śnieg. Widziałam ostatnio fajny taras z płyt celulozowych. Ciekawe rozwiązanie. Ja bym do drewnianego domu robiła drewniany taras ale zadaszany. Rzecz gustu.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Arek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 6 sty 2013, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jak zbudować taras?

Post »

Zdecydowanie polecam kostkę brukową. Przetrwa każde warunki atmosferyczne a jeśli się znudzi to za jakiś czas można na nią położyć drewniany taras. Tylko o drewno już trzeba będzie dbać.
Awatar użytkownika
Werka2684
200p
200p
Posty: 267
Od: 1 mar 2012, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznan

Re: Jak zbudować taras?

Post »

Mam pytanie czy ktoś sam budował taki taras?Możecie podpowiedzieć jakich materiałów użyliście czy płyta osb jest ok,jakie kantówki jakie mocowania będę wdzięczna za każdą pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”