Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17063
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Ajc,,,piękne zdjątka,piękne kwiatuchy :D A róze cco jedna to piękniejsza, ta pstra jest piękna :D a co to za lobelia ,, bylinowa :?: :?: ,nie znam jej :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5311
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu piszesz niezmordowane RU. a u mnie zmarzła :(
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Witaj Jadziu twoje róże to poezja.Co ty z niki robisz że takie cudne. ;:1 ;:1
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

To obfite kwitnienie było z 2011 r a to słabsze to ubiegłoroczne .Musiałam ja po zimie mocno pościnać, a ma przecież 5 strefę ,wiec dlaczego aż tak zmarzła .Mam nadzieję ,że w tym roku pobije rekord o ile nic się nie stanie ODPUKAĆ
JADZIU nic nie robię one po prostu rosną sobie i może moja miłość do nich tak na nie działa :wink:
ROMCIU u mnie też mocno podmarzła i niektóre pędy ścinałam do ziemi a rośnie w tak osłoniętym miejscu
ANIU tak ta lobelia jest bylinowa mam 2 jedna czerwona druga różowa .Czerwona ma zielone liście, a różowa ma czerwone liście .Jestem ciekawa czy przezimowały
Obrazek Obrazek Obrazek
DANUSIU moje ubiegłej zimy też dostało popalić ,ale się pozbierało tak jak zresztą wszystkie róże .Ona lubi słoneczko .więc ma je calutki dzień do 18 .Mam nadzieję ,ze w tym roku da również popis
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu,dziękuję za poradę,bo juz mnie ręce swędziły.
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7253
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu a przykrywałaś lobelie :?: też jestem ciekawa czy przezimują
mam takie same jak Ty ale trochę je okryłam na zimę może wylezą :wink:
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
majar
1000p
1000p
Posty: 1028
Od: 26 sty 2011, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk/Koszarawa/Bytom

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

A mnie wydawało się, że lobelia, to takie niebieskie, małe... Jadziu, widzisz to słoneczko za oknem?! :D Odżywam! ;:3
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu, i mnie Twoja lobelia zaskoczyła. Wiedziałam że jest ich kilka kolorów, wiedziałam że jest zwisająca...ale że taka duża z różnorodnymi liśćmi... ;:oj
'Rapsody' już od dawna jest na mojej liście. Zastanawiam się tylko gdzie byłoby jej najlepiej. A Twoja na jakim stanowisku rośnie i jakie osiąga rozmiary?
No i te goryczki...również mnie zaciekawiły. Do tej pory jakoś nie zwracałam na nie uwagi, ale stwierdzam że to był błąd ;:173
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu na szczęście w tym roku silnych mrozów nie było oby tak dalej to roślinki w tym roku poszaleją :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

ADRIANIE oby Twoje słowa były prorocze .Oglądałam dzisiaj lobelie one mają całkiem żywe listki odpowiadającemu danemu kolorowi :heja
MAŁGOSIU http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=126 tu trochę jest o tych lobeliach .Te moje kupiłam u nas na targu latem juz kwitnące dlatego widziałam co kupuję .No cóż moja Rapsody jest młoda i jak zwykle zmienia miejsce .Na razie nie jest wysoka ma jakieś 1m pędy .Moje w większości mają półcieniste miejsca szczególnie te ciemniejsze róże czyli mają słoneczko tylko do 13-14a potem juz tylko cień.Gentiana Tibetica jest bardzo wytrzymałą goryczką nie marznie ,nie trzeba jej okrywać .Rośnie u mnie w kamieniach ,deszcz z dachu na nią leje,śnieg i mróz też jej nie oszczędzają .Rośnie do 0,5m wys i świetnie się sama rozmnaża
MAJU słoneczko pięknie świeciło i przez moment było piękne błękitne niebo .Na sercu zaraz zrobiło sie weselej a teraz znów niebo zamglone .
STASIU ja moich nie okrywałam i dzisiaj specjalnie byłam sprawdzić jak sie mają .Pościnałam im pędy, a one mają piękne listki .Szkoda ,ze nie wzięłam ze sobą aparatu
MAŁGOSIU zawsze do usług jeśli umiem to pomogę

ROTILIA floribunda hod. Kordes 2001r syn .(KORvillada, KORvillade, Red Finesse, Rotilla, Ruby Vigorosa) .Jest u mnie od jesieni 2009 r.Cały czas pięknie rosła i kwitła, aż do ubiegłej zimy .Niestety jak większość róż ,które okropnie zmarzły ubiegłej zimy też nie umie zatrybić .Krzaczek ma 80 cm wys. .Jest zdrowiutka i nawet po deszczach wygląda ślicznie nie to co niektóre róże ;:224

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

SCHWARZE MADONNA ten Kordesowy mieszaniec herbatni ma kwiaty wytrzymałe na deszcze i chociaż nie pachnie zapragnęłam ją mieć u siebie .Jest u mnie od jesieni 2010r .Pokrój ma raczej wyprostowany .Powtarza kwitnienie dość fajnie ,a kwiaty utrzymują sie do nadejścia mrozów .W pąku jest czarna i to jej walor ;:167

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnie kwiaty z listopada i grudnia
Jeszcze pozostalo 10 różyczek i encyklopedia różana zostanie zamknięta a wraz z nią kolejny wątek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Oj... to muszę być czujna ,bo znowu mi umkniesz :lol:
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17063
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

oj,tak mi namieszałaś w głowie tą lobelią w głowie, :roll: ,,ajć różowa piękna,ta czerwona tez ;:173 :D Napisz ,czy to bylina zimująca czy kwiat jednoroczny ,jaka wysokość osiąga :?: :?: :?:Idę ;:101 coś i ja poszukam
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Familokowy pachnacy różami i nie tylko cz.11

Post »

Jadziu ,melduje się u ciebie pierwszy raz,gdyż jestem nowa .Masz wiele pięknych roślin i róże ,które są mi bliskie.Rosarium Utersen jest u mnie od 12 lat i złego słowa o niej nie powiem ,nawet jak zmarznie ,to odbija ikwitnie jak szalona.Lobelię też mam jedną,niebieską ale czatuję na inne kolory .Goryczki mistrzostwo świata.Nawet jak nie byłam jeszcze na forum ,to zawsze do Ciebie zaglądałam . Pozdrawiam Ewa _rozalka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”