Mój kwiecisty zakątek cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6365
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Oj Tadziu ,Tadziu co też Ci chodzi po głowie ;:166 o co to się babcie posądza ;:306 owszem wiosna się zbliża ale dla skowronków a nie jakichś starych gawronów ;:224
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
jusbar39
50p
50p
Posty: 98
Od: 20 paź 2012, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

WITAM SERDECZNIE , JESTEM TU NOWA I TAK SOBIE ZAJRZAŁAM , ZAJRZAŁAM I MNIE WCIĄGŁO .Otóż choroba liliowcowa , i co tu więcej tłumaczyć , mam ich też sporo a w tym roku to chyba lato ciekawie się zapowiada . Wysiałam nasiona od ISMENY i będę czekać na każdy kwiat z osobna . Choć to tylko siewki ,ale takie cuda mogą powychodzić że na samą myśl adrenalina skacze . Nie wiem czy próbował pan już sam zapylać i tworzyć nowe odmiany , ciekawa sprawa ,właśnie wysiałam pierwsze takie doświadczalne i teraz czekanie ,a to już nie należy do przyjemnych raczej tych wytrwałych. Poczytałam troszkę i PODPOWIADAM J.Pajda wznowi sprzedaż liliowców być może w przyszłym roku , próbuje namnożyć materiał .Widzę że jest tu chwalony , to i ja się do tych pochwał dopiszę . Towar ma świetny i niezła wielkość jak na kłącza ,a i lilie cuda.Jeszcze kilka słów o iryskach P. ROBERTA . TEŻ POSADZIŁAM W UBIEGŁYM ROKU troszkę i czekam na efekt .Takich ludzi to się chwali , no i te ogrody....pozdrawiam milutko i myślę że tu znów zajrzę .Justyś
Justyś i jej kwiatki :sprzedam ,poszukuję
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 71&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15606
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

U mnie tez te paskudy ryja w zimę.Muszę chyba zamówić na allegro odstraszacz solarny,bo u nas w ogrodniczym jest bez zmiany dzwięków.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Krety i mnie nie śpią, ziemia jest nie zmarznięta i dla tego tak dokuczają. Jednego się pozbyłam z łąki dzięki pułapce wybuchowej a tu drugi się wprowadził i chociaż polowałam na niego całą jesień to trafił się jakiś cwaniak i nie dał się złapać, byle do wiosny to coś się wymyśli. ;:124
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tak myślę Tadziu, że te krety przydałyby mi się na moje pędraki chrząszcza majowego. Trawnik i tak mam kijowy więc kilka kopców by mu nie zaszkodziło a ziemia pieknie wyczyszczona i skopana :;230
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

:wit Ewcia jakby co to mogę Ci odstąpić swojego ;:306 nic na skubańca nie działa ani odstraszacze dzwiękowe , karbid , świece , ropa , śledzie :;230 teraz mam zamówić Kretox -barierę jak to nie pomoże to nie wiem :evil:
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Ewko dawaj go na Hanysówkę ;:306
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Beatko , krety całkowicie nie zasypiają, ale jak ziemia zamarznięta , nie kopią. Ten korzysta , że tej zimy tylko lekko z wierzchu przemarznięta i ryje. Podobna sytuacja z nornicami , ale jak całkowicie nie zamarznie. Były już takie zimy, narobiły nor ile chciały. Nie musiałem zruszać gleby na wiosnę. ;:124 ;:124
Aniu , dobrze , że choć tyle sypnęło. Był spory przymrozek. ;:333
Misiu . te iryski z 4 strony , to Genia wstawiła. Była w odwiedzinach u ''Iryska Roberta''. Oglądałem ten program . Oczka wypadają ;:306 ;:306
Iwonko , na szczęście pod blokiem , na działce cisza. :uszy
Kasiu M , podrzucili , ale nie wiedzieli , że przydał się. Bo po flaszkę by przyszli :;230 :;230
Marysiu , co Ty znowu. Gawrony też czekają na wiosnę. Zapewniam , że nie tylko krakać potrafią. ;:215
Witaj Justynko ;:168 Jesteś na forum nowa , , ale ''zielona'' to tylko stażem na Forum . Jak wyczytałem , masz już sporo doświadczeń z roślinami. Wysiew liliowców to na razie chybił trafił. Co opatrzność wytworzyła. W tym roku może coś ''zaprogramuję'' :uszy Za wiadomość o P. Pajdzie dzięki. ;:196 Cieszy mnie bardzo. ;:108
Małgosiu , życzę , by dobrze straszył je. Ja już straciłem nadzieję , że coś jest w stanie je przestraszyć. ;:202
Jolu , miny stawiasz :D Mnie także jeden na jesieni gnębił i nie dał się złapać. ''Było dwu'' :wink:
Ewciu W , pędraki to i u mnie są. Nie tak znowu dużo , ale lilie i truskawki zżerają. Na dużej lilii bywa i po 2-3 szkodniki.
Ewciu, właśnie , niczego nie boją się. Szkoda mi truć czy łąpać , ale co mam zrobic. Mam za małą działkę , by z nimi współżyć. Jak przekopie działkę w poprzek , kilkanaście roślin zniszczonych. Słyszałem o sztucznych dżdżownicach, nasączonych trutką. Ktoś stosował.? O Kretoxie nie słyszałem. ;:185
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadziu ja gdzieś na forum czytałam o kretoxie i o takim płynie pożegnanie z kretem, ponoć też całkiem dobre są te EM-y z wrotyczem do podlewania także , my w tym roku będziemy próbować najpierw z emami, zobaczymy co z tego wyjdzie.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Iwonko , będę wdzięczny za raport. ;:168
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Ale na to będzie trzeba troszkę poczekać... :wink:
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadzio - czytania miałam nie mało.
Tak wiele dziewcząt za Tobą kroczy że moje nogi już nie nadążają.
Umknął mi się wiciokrzew ten z pierwszej strony... jakoś nigdy go u Ciebie nie dostrzegłam.
Lilie to Twoja silna osobowość. ;:138
... no i odliczanie do wiosny bo ja nie wiem już gdzie, co, za ile? - więc dziękuję ;:196
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Widzę, że nie tylko ja mam ryjącego lokatora na działce.
Przez te kilka lat działkowania krecie kopce to tylko małe epizody. Mam nadzieję, że i ten się wyprowadzi gdy my zaczniemy bywać regularnie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”