Ogród 100 róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Julia
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 wrz 2005, o 09:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

:D Dwa lata temu kupowałam Acropolis w LM,
zachowałam metkę,
na której jest napisany adres( dystrybutora czy hodowcy? hmm, nie wiem)

ROSEXIM
64-420 KWILICZ
MIŁOSTOWO 32
Piękno leży w oku patrzącego.
serdeczności - Julia
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu ja swoją Akroopoliskę kupiłam w ubiegłym roku wiosną .Była dosyć mizerna ale wzięła się za siebie i ładnie rośnie.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13235
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród 100 róż

Post »

AnaAn pisze:Maju, większość moich róż to młodziaki i nie można się po nich spodziewać zamierzonych efektów w tej chwili. W lecie oczywiście będę się "chwalić", ale myślę sobie, że Angielki zrobią wrażenie dopiero w przyszłym roku. Sadziłam je przeważnie w grupach, w odstępach 50-60 cm, no max 70 przy dużej odmianie.
Ja też podziwiam u Ciebie te (m.in.) których nie mam, a na niektóre nawet daję się skusić :;230 .

:wit Ania, jak sadziłaś w grupach swoje angieleczki, to jestem pewna, że w tym sezonie już będzie co podziwiać.
Po ile krzaczków sadzisz w tej grupie jednej odmiany?
Ja pozostałam przy dwóch Crocus Rose koło siebie.
Ambidge Rose też po dwie posadzę, ale do jednego większego dołka. ;:108
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Julia, Ewa dzięki. Jest nadzieja w takim razie, że i w tym roku się pojawi.


Dzisiaj rano byłam już w ogrodzie. Róże w świetnej kondycji, pędy zieloniutkie. Niektóre mają też zielone liście. Ale fajnie!

Na miły początek dnia parę fotek:

Acropolis
Obrazek

Bonica 82
Obrazek

Granny
Obrazek

Lions Rose ;:167
Obrazek

Wollerton old Hall
Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród 100 róż

Post »

Cześć Ania :wit
Piszesz, ze róże w dobrej kondycji....to mnie nie dziwi...ale u mnie też ;:oj ...nawet z lekka osłupiała jestem...bo normalnie tnę do poziomu kopczyka, a tak, to co? ;:306 muszę się podszkolić..... ;:170
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Maju, Angielki to jednak duże róże - z nielicznymi wyjątkami, dlatego sadziłam pojedynczo. Z Ambirdge Rose też bym tak zrobiła, bo jak doczytałam wczoraj na stronie Austina, to raczej wąska różyczka. ;:108

Justi, a tak wreszcie możemy ciąć "książkowo" - odpowiednio rabatowe i krzaczaste, a nie golić aż znajdziemy coś zielonego :;230 .
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu co możesz dobrego napisać o Lions Rose? Ładna z niej panienka ;:108
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Dostałam wczoraj katalog róż od Guillota ,co tam piękności.
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewa, katalog Guillota ... Ale masz świetną lekturkę :D .

Ania, o Lions Rose mogę mówić same dobre rzeczy, bo to róża numer 1 w moim ogrodzie. Jest też ulubienicą w domu Kordesów :) . Rośnie do ok. 60 cm, ładnie się krzewi, ma cudowne duże kwiaty, z początku ze "słoneczno-miodowym" środkiem, później blednie i przechodzi w prawie biały. Może też mieć różowe rumieńce. Kwiat trzyma się dość długo. Róża jest absolutnie zdrowa; w listopadzie nie miała żadnej plamki. Naturalnie w grupie uzyskasz lepszy efekt.
Na 2 zdjęciu ta mniej typowa forma, prawdę mówiąc nie zwróciłam uwagi w jakich warunkach występująca (pewnie jak jest zimniej :D ).

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ewa, jeszcze pytanko : zamawiałaś katalog? Czy może jesteś już klientką firmy i ci przysłali "dobrowolnie"? I czy jest płatny?
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
Keetee
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8553
Od: 15 paź 2010, o 00:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Ja odnosnie Meillandek w Liroyu, w ubiegłym sezonie u mnie było sporo odmian, ja na pewno sie spózniłam....ale udało mi sie kupic Sunlight Romontica , Tchaykovski i Marie Curie, a było jeszcze kilka innych ;:108 w tym roku sie zaczaje to moze beda jakies rarytaski...u mnie rosna bardzo ładnie ;:333
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród 100 róż

Post »

Aniu katalog zamówiłam u nich na stronie ,jest gotowy formularz ,który wypełniasz i gotowe .katalog jest darmowy ,tylko strasznie długo trzeba czekać .
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród 100 róż

Post »

Żeby nie ciągnąć tematu róż Meillanda w LM wklejam wiadomość z pierwszej ręki :

LilaRose
Tytuł: Re: Gloriadei - sprzedam sadzonki róż
PostNapisane: Śr 13 lut 2013 11:05

Na L- Merlin nie liczyłabym jednak w tym roku jako źródła meillandek... Róże te, dla sieci tych sklepów, dostarczała firma Rosanex z Miłostowa. W poszukiwaniu odmiany 'Acropolis' dzwoniłam do nich jakieś dwa miesiące temu z pytaniem kiedy i jakie odmiany meillandek będą w tym roku. Dowiedziałam się, że tych róż nie będzie wcale, ponieważ wielkie sieci nie są już zainteresowane odbiorem tych konkretnie róż. Kordeski i owszem, ale Meillandki- nie. Nie będą ich rozmnażać, sprowadzać i co za tym idzie- nie będą w sprzedaży. Osoba, z którą rozmawiałam była niezwykle kompetentna(wręcz błyskotliwa) w temacie róż, więc nie sądzę by zaszła pomyłka co do przedmiotu rozmowy. Niestety. Oczywiście można zerkać do działu ogrodniczego w L.M... Róże z tej firmy będą na pewno w Auchanie, ale niestety same "Niemki" oraz róże marki róża(róża rabatowa różowa, róża pnąca biała itd.).
(Sięgnęłam do notatek sprzed dwóch lat i mam wynotowane, że była Fruite, Maria Curie, Yellow Romantica, Traviata, Tchaikovsky, Poker, Terracota, Elbflorenz, Flora Romantica, Colette, Frederic Mistral, Royal Show, Marco Polo, Elle, Kir Royal, Sunlight Romantica, L.da Vinci, Acropolis, w zeszłym róże przyszły już w mocno okrojonym repertuarze).
Pozdrawiam - Jurek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”