Ranczo wita! Moja pierwsza działka.Lamia.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kubaa7
50p
50p
Posty: 50
Od: 21 cze 2008, o 12:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post »

No Lamio widać efekty twojej pracy. Zielony trawniczek, pomyslowy skalniak. Wszystko ladnie wyglada. Fajna ta pergola, co na niej bedzie roslo, może powojniki.
Pozdrawiam serdecznie.
Kuba. :D
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Witaj Kubo w moich skromnych progach.

Przy pergoli będą rosły róże które wczoraj wieczorem przesadziłam z balkonowych doniczek białe i żółte razem 4 szt.
Troszkę mi dzisiaj oklapły ale mam nadzieję że się wezmą w garść i dojdą do siebie bo szkoda by było :(

Zdjęć niestety nie posiadam bo zapomniałam aparatu :( i telefonu też nie miałam.
Bo dzisiaj było wielkie grillowanie i odpoczywanie :)


Iwonka,
może masz rację z tymi porzeczkami bo krzaczki z których pochodzą zdjęcia rosną między drzewami i to dosyć dużymi,może więc brakuje im słoneczka?Albo może to jakaś odmiana późniejsza?

Giguś cieszę się że imprezka ci się udała! Moja też się dzisiaj udała ale czuję jednak lekki niedosyt ponieważ kompletnie nic nie zrobiłam.Nie wypadało gości zostawić i plewić. :)
A wyobrażałam sobie ciebie jako "starszą panią" i na pewno nie taką szczuplutką! Tylko bardziej okrągłą...i nie wiem czemu tak po prostu i już:) A tu taka laska na zdjęciu może dlatego też taka moja reakcja była.Bo Iwonka jakoś pasuje ....do moich wyobrażeń ;)


Na moim skalniaku przekwita już łubin i niebawem będą nasionka.Poczekam jeszcze trochę na te nasionka bo są chętni na forum,a potem likwiduję ten łubin i całkowicie zmieniam wygląd tego miejsca!


Mam pytanie co do mieczyków.Z racji tego że u mnie ze wszystkim opóźnienie na razie mam same liście a może u was widać już że wychodzą kwiaty???
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

no wiesz co kochanie to chyba wyobrażałaś sobie moja teściową bo pasuje do Twego opisu. Ale sie normalnie usmiałam. kotku ze mnie moze nie młoda, ale żywa i cały czas na czasie baba. Buziaki kochana. Co do spraw technicznych jeśli chcesz to wszystko Ci napiszę. pa ;:12
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Pewno skarbie poszłas do pracki -bo cos się nie odywasz albo grill był syty :P :) :) :D
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

jednak nie --- jesteś ale coś nie piszesz w swoim wątku :roll:
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Rzeczywiście twoje porzeczki są wyjątkowo leniwe :P
Ale za to będziesz je miała kiedy innym zostana puste krzaczki :P

U mnie burza i leje, więc u ciebie pewnie też darmowe podlewanie ...?
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Coma u mnie się leje z nieba ale żar....

Wczoraj wieczorem zanosiło się na burzę ,powiał wiatr...spadło raptem kilka kropel deszczu z tych wielkich groźnych chmur.I dalej sucho...:( Jak tak dalej pójdzie to beczkowóz z wodą na działkę będe musiała zamówić :)
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Lamio współczuję Ci,bo wiem co to susza,ale w tej chwili u nas raz deszcz,raz słońce,czyli doskonale .Na razie(!?),bo u nas nigdy nie wiadomo,mam doświadczenie z przeszłych lat.Jak leje to miesiącami ,jak piecze słońce to też bez umiaru,dlatego cieszę się,że na razie pogoda w kratkę.Pozdrawiam.Halina.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Kubaa7
50p
50p
Posty: 50
Od: 21 cze 2008, o 12:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post »

Lamio ja na działce wczoraj tylko podlałem, a tak to siedziałem do góry brzuchem pod pluskającą fontanną. Az wstyd sie przyznać ale nie zrobiłem nic konkretnego.

p.s usprawiedliwiam sie ze była niedziela. :D
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Widzisz Kubuś...niedziela to dla mnie właśnie jedyna szansa by od świtu do nocy móc popracować na działeczce,bo w tygodniu to ja jestem zapracowaną kobietką :)
Wyrzuty sumienia mam normalnie...no ale działka jest po to by na niej odpoczywać a nie tylko harować...tylko że jakoś ciężko mi taką myśl przyswoić :)
Awatar użytkownika
Kubaa7
50p
50p
Posty: 50
Od: 21 cze 2008, o 12:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post »

Ja jakoś na działce wysiedzieć nie moge Lamio. Zawsze jest coś do zrobienia, przestawienia. Wczoraj wyjątkowo pozwoliłem sobie na chwile relaksu. Naładowałem baterie i jeszcze dziś ruszam do pracy. :D

Dziękuję za pochwały co do mojego "oka".
Wydaje się tylko takie wielkie (ma jakieś 3 m średnicy)
Zapraszam serdecznie na kolejne wizyty. :wink:
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Kubaa7 pisze: Wydaje się tylko takie wielkie (ma jakieś 3 m średnicy)
to tak jak ja mam basen "tylko"3metrowy :D:D:D

a ja tam zawsze znajdę chwilkę, żeby posiedzieć tylko i posłuchać ptaków. Choćby pół minutki. Albo zatrzymać sięna chwilę, zamknąć oczy i cieszyć się podmuchem wiatru. Tyle, że ja nie pracuję i mogę na ranczu być codziennie. Wtedy co dzień coś małego się zrobi i praca się tak nie nawarstwia.
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11716
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witaj Lamia:)

Pozspacerowałam po Twoim ogródku ......robi się coraz piękniej....wiele pracy Was to kosztowało.Warto,bo widać efekty i to się liczy.

Jest naprawdę pięknie:)

Pozdrawiam

Annes 77
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”