Mój kwiecisty zakątek cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Już się nie mogę doczekać takich widoczków jak na Twoich zdjęciach ;:oj
Same śliczności-a tu nadal sypie.....u Ciebie słyszałam też :?
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

:wit Tadziu...chyba za wcześnie cieszyłam się przyjściem wiosny...Wysiane nasionka wzeszły,ale roślinki mizerne" ciągną się"...z braku słońca. Ale co dziwić się roslinkom , jak ja sama bez ;:3 czuję się jak przekręcona przez "wyrzymaczkę"...a do tego markotna! :;230 ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Witam w zimny zimowy wieczór ;:196 A dzień nie był taki zimny , ba , powiedziałbym , że ciepły. Słoneczko już wyżej i czuć jego ciepełko. Ale już o 16 na kalonkach lód zaczął ścinać wodę. Jeszcze nie wiosna ;:202 ;:202
Marysiu , dla dzwonka ziemi aż nadto , a kompost to świetny nawóz, on nie jest żarłokiem. :uszy Moje ślimory delospermy nie tykają. ;:185
Justyś , na piasku mniej ślimaków, nie są dużym problemem. kilka dziurek wyżatrtych na hostach i języczkach. Orliki zjadają inne żarłoki. Delospermę różową także ledwie odratowałem. Na jesieni wielka kępa. ;:oj Na zdjęciach w necie coopera jest taka ''rzadka'' , moja rosła tak gęsto , że nie było widać ziemi. Może tak dobrze jej u mnie. Rośnie w pobliżu juki. Sypię pod nią dużo wapna , być może tym jej dogodziłem. ;:oj
Iwonko , ja także coś bym dokupił, w Sitnie była bordowa , za ciemna , Januszkowi kupiłem. Innych kolorów nie było. Na necie jest sporo , ale drogo. Poszukam taniej . ;:215
Witaj Ewuś Taka mieszanka ożywi cień. Ja swoje gnębię na słońcu , nie mam tak dużo cienia. ;:202
Marysiu , współczuję Ci tej ''zarazy'' . Raz miałem okazję zobaczyć inwazję wielkich , czarnych golasów. W słoneczny dzień , maj , a one żarły. Nikt na tych działkach nie miał sałaty ani niczego do kapusty podobnego :shock:
Piotrek , zleci , jak co roku. Tylko że końcówka najgorsza do wytrzymania ;:223
Młoda Aniu ;:168 , witam Cię. Wiem , że nie jesteś tak czasowa jak ja , ale zajrzyj czasami. :D
Izuś , mam 3 takie majówki. Jest więcej takich odmian. Te chyba najbardziej popularne. Dwie poprzednie zimy były mrożne , ta jest sprzyjająca , powinna przeżyć. ;:215
Aguś , wiem o tym . Na polach jest dużo . A wiesz , że są nie do wyzbierania. ;:306 A może interesują Cię moje iryski , jakby już za gęsto rosły.
Kasiu , nie płacz , bo powódż będzie ;:168 Przyjdzie , na pewno ;:3
Roska , jesteś ;:196 Niewiele , ale na kilka cm. ziemia okryta. W razie zimna roślinki coś mają na sobie . Do wiosny coraz bliżej , to pewne. ;:215
Bogusiu , ja też nie mogłem powstrzymać się przed wczesnym sianiem. Niestety, nie ma jeszcze warunków dla większości roślin. Niektóre muszą być wysiane, one są tak zaprogramowane na krótki dzień. Jak np. żeniszek czy lwia paszczka. Prymulki z natury cieniolubne. Te można wcześniej. Do tego brak słońca. Dzisiaj cały dzień słonecznie , żyć się chce. ;:3
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadziu a czemu ta bordowa była za ciemna? Ja napisałam pw do Mariusza - szczytnica38 jakie ma kolory ale na razie odpowiedzi brak, jak byś gdzieś jakieś spotkał ładne kolorki to daj znać.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

To była bardzo ciemna barwa. powiedziałbym brudna. Ja wolę bardziej ''ostre'' , rzucające się w oczy.
Ja jeszcze nie pisałem do Mariusza. ;:185
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

A ja mam tak blisko, że pojadę do Mariusza (szczytnica38) i sobie ładne kwiatuchy kupię :heja
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Ale szczęściara jesteś ;:oj ;:oj W lecie na targach odrobię. ;:215 ;:108
Awatar użytkownika
Ewa_tuli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2956
Od: 16 sty 2012, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Legnicy

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Ja nie będę siedziała bezczynnie.
Zamówiłam na razie chryzantemy. ;:3
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Tadziu, Ty chyba znasz się na irysach. Nurtuje mnie czy są irysy rosnące w wodze, czy te ogrodowe są tak nie wybredne i potrafią się przystosować? Mam takie małe rozlewisko - tarlisko dla ryb i urósł tam piękny gruby irys. Wygląda identycznie jak te na ogrodzie i widać, że takie stanowisko mu służy.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Ewuś , ja 4 trytomy irysa i jeżówkę mam już na razie zadołowałem. ;:215 :tan :tan
Beatko są takie irysy , to irys błotny . Są już odmiany ogrodowe, żółta o większych kwiatach i różowa. Potrafią się w dziwny sposób nasiać albo w inny sposób znalężć w nowym miejscu. ;:oj
http://www.photoblog.pl/eremi/95692177/irys-blotny.html
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

No mój jest własnie żółty . Czyli pasowałby różowy do kolekcji :) Dziękuję .
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

Teraz siedzę i przeglądam oferty , przyznam , ze tylko jedną widziałem , może Ogrody Wodne. :?:
Awatar użytkownika
misia53
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1446
Od: 3 paź 2011, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój kwiecisty zakątek cz.5

Post »

;:180 ;:180 Witaj Tadziu ,już kilka razy spacerowałam po twoich włościach ale teraz napiszę kilka razy juz kupowałam delospermy ,mimo okrycia zawsze straciłam :wink: tylko trzyma się nubijska/żółta/ mają dobry drenaż,a co jest zle niemam pojęcia. Liliowce i irysy ładniutkie ,też jestem ich miłośniczką .
Mój ogród - moje marzenie
Moje nadwyżki
https://plus.google.com/photos/11666739 ... 490/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”