Ranczo wita! Moja pierwsza działka.Lamia.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Lamio czy ty sie obraziłaś na mnie czy jak??/ Czemu sie nie odzywasz?? :cry:
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

chyba jestes w pracy, ze nie odpisujesz, . Pozdrawiam, mam nadzieje, że sie nie gniewasz Lamio
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Hej dziewuszki! (Upsss...i nie tylko)

Giguś no coś ty...za co miałam się obrazić? Przecież wiesz że cię bardzoooo lubię ;:167
Ciężko pracowałam :) I jeszcze do tego ten upał...wrrr...straszne to jest!

Annes 77 witaj w moich skromnych progach,dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej.

Kubuś
ja też jak jestem sama na działce to wysiedzieć nie mogę,ale wiesz... imprezka piwko grilowanie...nie wypadało mi wstać od stołu :) Nadrobię za tydzień.

Aż mi głupio że nie mam wam czego pokazać :(
Giguś twoja "doniczka" bardzo pomysłowa.Kiedy ty to zrobiłaś? Ależ ty masz wenę twórczą dziewczyno,można pozazdrościć.

Na pocieszenie z zeszłego tygodnia iryski,goździki i firletka :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Goździki, goździki..... Już się zaraziłam tą chorobą a ty mnie jeszcze dobijasz ? ;:80
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Coma wiem o czym mówisz...tutaj na forum nie sposób się czymś nie zarazić lub na coś nie zachorować :) Ja też tak mam nie przejmuj się! Lista moich chcejstw systematycznie się powiększa :) Nie wiem tylko kiedy ja na to wszystko zarobię :)
A tak przy okazji jeśli sie interesujesz goździkami to może wiesz czy one są wieloletnie czy tylko sezonowe? Mam dwie takie ładne kępki i chciałabym żeby ze mną zostały na stałe....
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

No kochana moja, co Ty piszesz, że nie masz co pokazać. U mnie po irysach śladu juz nie ma, a Twoje takie dorodne. rzeczywiście teraz zauważam, że choc nie mieszkamy od siebie aż tak daleko to u mnie jakos wszystko szybko dojrzewa, dlatego jak ja juz zapomne jak smakują malinki, Ty będziesz sie raczyła ich smakiem. ;:8
Lamuś ten smieszny kosz z kamykami i brzozą na trawniku zrobiłam kilka tygorni wcześniej, ale jakos nie miałam odwagi go Wam pokazać :oops: , myslałam ,że mnie wyśmiejecie, a tu tyle pochwał. Cieszę sie, że zajrzałaś. Pozdrawiam papa do następnego razu. :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

coma95 pisze:Goździki, goździki..... Już się zaraziłam tą chorobą a ty mnie jeszcze dobijasz ?
Dzisiaj sobie kupiłam i niedługo pojadę poszukać dla nich miejsca ;:80
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Gdzie Ty sie podziałas???? ;:1, na pewno w pracy, albo na działce. Koniecznie jak wrócisz Lamio to sie odezwij.
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Lamio. Ja Cie tu dręcze, a Ty ciężko pracujesz. Co do groszka to oczywiście jeśli chcecie z Iwonką nasionka nie ma problemu. On jest taki jakis duży i gruby i długo stoi w wazoniku, a jak pachnie :P . Oczywiście czekam na fotki i nie zawracam Ci juz głowy. Pa
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Cześć dziewuszki!

Wróciłam właśnie z działeczki,wykopałam resztę cebulowych i się teraz suszą :)
Podlałam nowo wkopane róże przy pergoli...słabo sobie radzą w tym upale.Końcóweczki mają zwiędnięte.

Rozkwitły pąki róż rabatowych,jedna jest czerwona a druga różowa :)

Oto kilka zdjęć z dzisiejszego ranka...



Obrazek


Obrazek

Zmęczone róże przy pergoli :(
Obrazek

Zaczyna kwitnąć nasturcja,ma już pierwszy pączek :)
Obrazek

Niecierpek Nowogwinejski.

Obrazek

I pudełko po nasionach trawy dla Iwonki!!
Obrazek


A tak na marginesie to dzisiaj obejrzałam całego skalniaka celem przygotowań do przeróbki no i klops....

Mam oprócz łubinu wsadzone tam mieczyki,jeszcze nie kwitną ale nie mogę ich wykopać i muszą tam zostać,więc muszę prace odłożyć na "potem" :(
Spryskałam dziś jeden łubin randapem (morderczyni :) ) zobaczymy jak zareaguje i czy da się go usunąć raz a dobrze.Nasiona łubinu jeszcze się nie nadają do zbioru więc też muszę czekać...

Ale już przynajmniej zrobiłam selekcję tego co może zostać na skalniaku a co trzeba przenieść...plan jest...chęć też jest i to jest najważniesze :)
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

ale Ty kobieto szybka jesteś. Już z rana działka zaliczona, cebulowe wykopane i jeszcze fotki wstawione, a zaraz do pracy.Pełna podziwu dla Ciebie jestem. Lamio rózyczki przy pergoli odbiją sama zobaczysz jak szybko, ale ta czerwona jest przecudnej urody -taka aksamitna. I nasturcja tez widzę rozkłada pędy jak umnie. Niecierpki piekne. No nieźle. Buziaki. Ja juz nie moge sie doczekać 15godz. i lecieć na działkę. Papa :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Bo ja jestem Giguś ...struś pędziwiatr :)
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Lamio - przybiegłam od razu do Ciebie. dzięki za pudło ;) Róże przepięknej urody, a te koło pergolki zobaczysz, jak szybko odżyją! Podlewaj je i może osłoń trochę przed słońcem? Nie wiem, czy tak się robi, ale jeśłi ardzo piecze, to pewnie szybko im woda paruje. Spytaj hal1959, ona będzie wiedziała, co z nimi zrobić.

ja moich cebulowych jeszcze nie wykopałam. Ciągle o nich zapominam... :evil:
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”