Ranczo wita! Moja pierwsza działka.Lamia.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

co do kory na skalniak? U mnie też krucho chwilkowo z kaską, więc pojechalismy do lasu i po prostu nazbierałam 2 wory jej tam pełno i przy okazji 2 mniejsze worki szyszek. Chyba można - nie mam pojęcia czy taka z lasu sie nadaje?? :?
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

Gosiu - pewnie tak, tylko trzeba by popatrzeć, czy nie ma jakiegoś robactwa w niej. Moze poszukaj na forum info. Ale idea dobra. Chyba się przejadę do lasu :)
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Kora z lasu się nadaje,szyszki zresztą też.Byłam ostatnio w lesie i wiem gdzie są szyszki ale na korę nie zwróciłam uwagi...A po szyszki jeszcze wrócę :)


Iwonka zobacz moje cebule z zeszłego tygodnia.A dzisiaj to wykopałam jeszcze ze dwa razy tyle :) Najgorsze jest to że ich nie rozróżniam hi hi....Nie wiem teraz co ja zrobię :)





Obrazek
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Post »

no ja muszę się wybrać do lasu ale z małą, a nie bardzo mogę ją nosić teraz...

co do cebul - wczoraj przy kopaniu też znalazłam ich trochę, odłożyłam i też nie mam pojęcia od czego to ;)
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Lamio droga.... przyznam że ze smutkiem przeczytałam o potraktowanieu przez Ciebie łubinu randapem..... bo u mnie zapotrzebowanie na roślinki wielkie, a może masz się czym podzielić, zapytam nieśmiało?
Olga00
500p
500p
Posty: 720
Od: 4 maja 2008, o 19:02
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post »

Lamio różyczki masz piękne, chyba się skuszę na drugi rok. Te cebulki w brązowej doniczce to raczej tulipany. Obok po prawe to nie wiem, a pozostałe najprawdopodobniej to przebiśniegi.
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Witajcie dziewczynki!

Onka jeśli masz ochotę to mogę ci przesłać nasiona łubinu. Mój łubin właśnie przekwita i czekam do momentu aż będe mogła zebrać nasiona.Dopiero potem będe go likwidować.

Ogłaszam wszem i wobec mam... a właściwie będe miała od oddania nasiona łubinu.Wszystkich chętnych proszę o wiadomość na PW.


Olu,moje różyczki też mi się podobają :) Uratowałam je przed mszycami :) A ich kolory były dla mnie zagadką bo to róże od poprzednich właścicieli.Więc tymbardziej cieszę się że zakwitły.Jeszcze tylko jedna biedna na wpół zjedzona przez jakieś niezidentyfikowane robactwo nie zakwitła.Ale wypuszcza nowe pędy po zastosowaniu oprysków więc czekam na jej kwiaty jak na zbawienie :) Na jesień planuję stworzyć nową rabatę z róż w pastelowych kolorach więc i ciebie chcę zachęcić do ich kupna.


A co do cebul to raczej stawiam na żonkile...bo było ich dużo...a reszta to może tulipany?
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Na moich rabatkach gości tylko kora z lasu i w niczym to roślinkom nie przeszkadza..... , a rabata wygląda ciekawie , a i kasa nie wydana............... :D
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Witaj Bożenko,sąsiadeczko najmilsza :)
Pewnie mi przyjdzie targać korę z lasu....a za zaoszczedzoną kasę kupię roślinki.A będzie gdzieś około 100 zł...za pięc worków!!
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Lamio witaj - jednak wcale źle Ci nie doradziłam co do kory-po wypowiedziach dziewczyn , to chyba nie ma co sie czaić tylko do lasu :P Pozdrawiam serdecznie.
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Lamia
500p
500p
Posty: 986
Od: 27 maja 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post »

Dzień dobry!

Cudownie się spało podczas gdy za oknem padał deszcz....wreszcie!!! Bo już u mnie susza była masakryczna :)

A oto moje drzewkowe pyszności :)


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4108
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Lami a co to takiego na ostatniej fotce?? takie podłuzne owocki??Fajnie wyglądają. Pozdrawiam, widziałaś mój groszek?? :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Bywam u Ciebie często ale nie zawsze to widać, lubię oglądać jak zmienia się Wasz
ogród, tempo zmian macie imponujące, oby tak dalej będę wiernym kibicem.


Pozdrawiam, Krzysztof.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”