Ogród Soczewki cz3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

:wit
Witaj Moniko, z prawdziwą przyjemnością spaceruję po Twoim ogrodzie :heja Masz piękne rabaty i wspaniałe połączenia kolorystyczne. Lista Twoich różanych zamówień bardzo obiecująca, a pokazane ostatnio zdjęcia zachwycające. Prawie skusiłam się na dodanie kolejnych pozycji na mojej liście zakupów ;:224
Tworzysz prześliczny zielony raj wokół siebie, wielkie brawa i dzięki za wiosenne, kolorowe zdjęcia w ten ponury czas ;:138
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Te purpury na mnie działaja niezwykle kusząco, co za róża Roxy? ma piękny pokrój kwiatu...
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2279
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Soczewka pisze: Fisherman 's Friend ( dziwna nazwa dla róży)
Nazwa pochodzi od producenta pastylek na gardło znanej firmy Fisherman's Friends, która kupiła nazwę tej róży na aukcji charytatywnej. Dochód został przeznaczony na program ?Dzieci w potrzebie?.
Piękna róża... , teraz to i na te pastylki patrzę przychylnym okiem :D
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Moniko, jak miło je wróciłaś i te cudne fotki ;:167

A co rośnie u Ciebie na froncie przy kamiennej ścieżce przed tą strzyżoną sosną? To nie jest głodek? Takie niziutkie, zadarniające, jasnozielone poduchy.

Ja też już wsiąkłam w róże, a tak się odgrażałam że nigdy w życiu. W sumie kupiłam już 27, z czego jedną mam w domu a reszta zaczyna przyjeżdżać od przyszłego tygodnia :tan Tylko co ja z nimi zrobie jak zapowiadają taaaakie mrozy ;:131

Czekam na więcej fotek wspominkowych, tak fajnie się je ogląda ;:65
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Coś z tym zaklinaniem wiosny nie wyszło. Ogród ponownie zasypany śniegiem. Może i dobrze bo jak mają być jeszcze mrozy to roślinkom będzie cieplej.
Śmiać mi się chce bo planowałam w ten weekend zrobić pierwsze opryski.
Z planów ogrodowych nici więc poszłam do fryzjera i zafundowałam sobie nową wiosenną fryzurę ( tak na poprawę samopoczucia- poskutkowało)
Mufko bardzo dziękuję Ja z tymi kolorami to trochę mam bzika, czasami boje się, że przesadzam. Ale jak widzę wiosną te barwne kontrasty to nie mogę oczu oderwać. Łapię się na tym, że zamiast coś robić w domu to stoję w oknie i gapię się na ogród.

Joasiu ja też mam słabość do purpurowych róż, jak zaczynają kwitnąć to widać je z daleka. Ala Georginia ma posadzone kolo siebie 3 Victor Verdier. Niesamowity widok.
Roxy to róża Kordesa- miniatura róży okrywowej. Jestem z niej bardzo zadowolona. Obficie kwitła jak na pierwszy sezon i nie chorowała. Jak tylko będę miała okazję na pewno dokupię jeszcze kilka szt.

Asiu moje skojarzenia co do nazwy tej róży były całkowicie inne ;:224

Jolu te zielone poduchy to karmnik ościsty. Nie spotkałam się jeszcze z tą drugą nazwą i jakoś nie mogłam skojarzyć o co chodzi.
Cieszę się bardzo, że jednak zdecydowałaś się na róże. Nawet się nie zorientujesz kiedy podwoisz tę liczbę. :;230 Ja mam nadzieję, że moje róże dotrą pod koniec marca. Nie wcześniej, bo inaczej też mogę mieć problem z ich przechowaniem.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
ela102
50p
50p
Posty: 67
Od: 27 kwie 2012, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Witaj. Przepiękny ten Twój ogród, widać po nim jak dobry masz zmysł estetyczny, wszystko tak ładnie dobrane, skomponowane, ale też zadbane, Toje rośliny to naprawdę piękne okazy, pozazdrościć :D
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Monia, widzę, że nakręcasz się już wiosennie :wink: Jeszcze trochę musimy poczekać, niestety, ale później będzie bosko ;:138

Sporo róż zamówiłaś, mają już wyznaczone miejsca?
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Elu dziękuję. Staram się jak mogę, choć nie zawsze wychodzi tak jak bym chciała. Stąd te ciągłe poprawki.

Dominiko nakręcam się wiosennie bo już nie mogę się doczekać grzebania w ziemi, robienia porządków itp a sporo mam do zrobienia tej wiosny. Samo odkrycie róż i wywiezienie ziemi, uprzątnięcie rabat zajmie mi sporo czasu. Do tego dojdą zamówione róże które trzeba będzie jak najszybciej posadzić.
Część z nich ma już zaplanowane miejsca ale jest kilka, które trafią do donicy i w oczekiwaniu jak zrobię nową rabatę.
I jeszcze należy wspomnieć o jednoroczny roślinach.. Zachęcona udanym eksperymentem z petuniami zamierzam i w tym roku obsadzić nimi rabaty.
A jak na razie w nocy spadła kolejna warstwa śniegu, więc cierpliwie czekamy ;:65 ;:65 ;:65
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Soczewka
1000p
1000p
Posty: 2982
Od: 9 mar 2010, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Chciałabym was poprosić o doradzenie co posadzić między tawuły zamiast wiąza Wredei. (ostatnie zdjęcie)
Wredny powędruje w bardziej zacienione miejsce bo jednak patelnia mu nie służy.
Pozdrawiam Monika
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Hej,
Ja Ci tylko powiem, co posadziłabym u siebie, gdybym mogła.
Grujecznik japoński, jarząb, buk kolumnowy, buk typu 'Purple Fountain', Wiśnia 'Amanogawa', magnolia, obojętnie odmiana, śliwa dziecięca, świerk 'Cupressina'....to pierwsze skojarzenia...
Pozdrawiam
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7793
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Moniko, a może coś jasnego ale nie żółtego, tylko lekko w biel: typu klon Drummondii. Można go z powodzeniem ciachać by zachował kolumnowy pokrój. Da też w przyszłości troszkę cienia w ogródku bo tam masz bardzo dużo słońca.
Ten kawałek rabatki bardzo mi się podoba. A jaka to trawka z tyłu, z tymi rożowymi kwiatostanami?
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3222
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Też się zastanawiałam...a to nie jest czasem tawlina jarzębolistna?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród Soczewki cz3

Post »

Ja bym posadziła drzew(k)o o wyższej koronie, ale dość szerokiej, nie kolumnowej. Oddzieliłoby Cię to optycznie od pola i wypełniłoby tę pustą przestrzeń. Pień, nawet po wielu latach, nie kolidowałby z trzmielinami.Tylko nie wiem, jak wtedy z tą trawą - chyba, żeby korona zaczynała się ponad nią.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”