Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
x-Cz-a

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Powiedzcie proszę czy ta begonia dragon może rosnąć w pełnym słońcu?
Całkowicie nie jestem przekonana a chcę jej poszukać bo mnie korci ;:108
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Może rosnąć, ale musi to być miejsce przewiewne, nie znosi stanowisk przy nagrzewającej się np. południowej ścianie.
Awatar użytkownika
Ewelka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 20 sty 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

U mnie zwykle najwięcej jest czerwonej pelargonii i niebieskiej lobelii. W tym roku będzie z własnego chowu kobea, lobelia, tymofyla i pelargonia różowa - na czerwoną się nie załapałam klienci wykupili :). Zawsze sadzę kupną surfinię no i bakopę, trochę śmierdzi jak dla mnie ale zawsze bardzo długo kwitnie, chyba najdłużej. Ostatnio przekonałam się do calibrochoi. No i fuksje już czekają na ładną pogodę. Sama się już nie mogę doczekać :)
Awatar użytkownika
Tosiak
200p
200p
Posty: 214
Od: 28 maja 2012, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszcz
Kontakt:

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

a ja w tym roku posadzę pomidorki miniaturki i poziomki :heja :heja :heja oraz jakieś zioła
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ewelka pisze:Ostatnio przekonałam się do calibrochoi. No i fuksje już czekają na ładną pogodę.
Kocham fuksje !!!! ;:oj Też już czekają na słoneczko i ciepełko :heja Narobiłam sadzonek, podcięłam i zaczynają czuć bluesa ;:224
A calibrachoa też są piękne :) Miałam w zeszłym sezonie żółte i czerwone różyczki :) Bardzo się rozrastały, ale bez mszyc się nie obyło :twisted:
W tym roku fuksje-oczywiście, begonie bulwiaste stojące i zwisające, pelargonie-białe, różowe i czerwone, smagliczki, tunbergie, chmiel japoński, sanwitalie i petunie. Z nowości(dla mnie) wysiałam jeszcze kroplika :heja
Nie moge się doczekać dnia wielkiego grzebania w ziemi i tworzenia kompozycji :heja
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

czy rośliny do donic lub skrzynek to muszą być zawsze sadzonki czy niektóre rosną z nasion ( ale w danym roku)
duduś
Awatar użytkownika
georginja
500p
500p
Posty: 892
Od: 4 paź 2012, o 01:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowy wschód

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Myślę że takie aksamitki, nasturcje, wilce,porcelankę można posiać bezpośrednio do skrzynki. Chyba znajdzie się więcej jednorocznych kwiatów mało wymagających, bezproblemowych i nie lubiących przesadzania. :wit
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 26&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=154" onclick="window.open(this.href);return false;
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A jak myślicie, szałwia na duże słońce może być?W zestawieniu z czym?
Awatar użytkownika
dorota33
200p
200p
Posty: 207
Od: 6 sty 2012, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Szałwia ładnie prezentuje się ze starcem..........
DOROTA
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4355
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

A u mnie, tradycyjnie, w skrzynkach kolorowe listkowe sałaty i rukola, a donicach pomidorki koktajlowe, szczypiorek i drobnoowocowe, słodkie papryczki ;:136
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Ja od pewnego czasu unikam mieszanek kompozycyjnych.Nie wiem dlaczego przestało mi się to podobać, więc sadzę jednorodnie.Ale dopuszczam także z dwóch gatunków np.rabatowe pelargonie podsadzone czymś zwisającym, albo pelargonie rabatowe, heliotrop 'rozluźnione' czymś o drobnych kwiatkach np. wilczomleczem.Starzeję się widocznie, więc we wszystkim umiar :wink: :)
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

:wit
Zazwyczaj królowały u mnie pelargonie.
W tym roku do skrzynek na parapety chciałabym wsadzić szałwię błyszczącą, aksamitkę wąskolistną - żółtą, i lobelie przylądkową niebieską :)
Roślinki już sobie powolutku rosną :D
Na balkon tradycyjnie pelargonia bluszczolistna- w tym słońcu to tylko ona wytrzyma.
Pozostają jeszcze donice na schodkach, hm chyba to samo co do skrzynek na parapety - zawsze mogę jeszcze wysiać osteospermum :D

Pozdrawiam :wit
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3091
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Czym obsadzacie skrzynki w tym sezonie?

Post »

Przeglądałam posty z roku 2012 r i ....23 marca miałam już posadzone bratki w doniczkach.A teraz....zima.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”