Chrapkowe doniczki cz. II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basiu problem właśnie w tym, że u mnie w pokoju Kalatee niebardzo chciały rosnąć.
A nawet specjalnie dla nich kupiłam jeden z kwietników ;:145 Nawet zraszanie nie pomogło. ;:185
Podejrzewam, że wilgotny klimat jasnej łazienki bardziej by im pasował.
A najśmieszniejsze jest to, że mające podopne wymagania Maranty czują się u mnie naprawdę dobrze. ;:224
Zgłupieć można czasami z tymi roślinkami. :;230
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Masz rację, Elu. Czasem człowiek spełnia wszystkie wymagania i zachcianki roślin a one ni tak ni owak rosnąć nie chcą i marnieją. W takich momentach zwariować można, bo nie wiadomo o co chodzi :evil:
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basieńko moja kochana Obrazek No to muszę Ci tu napisać że roślinki cudnie Ci rosną !! Pięknie wyglądają (Co Ty je pucujesz przed każdą sesją foto ? ;:oj ) Ja tam rozsiadłam się Obrazek i nikt więcej się nie zmieści bo ja duża kobieta jestem !!! Czekam teraz na długą sesję fotograficzną co bym zobaczyła co u Ciebie sobie wybrać Obrazek Pokazuj mi storczyki ale już :twisted:
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 737
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

I ja przybiegłam się przywitać ;:7 , przejrzałam cały wątek - masz śliczne kwiatuchy ;:108
Dzbaneczniki ogromneeeee ;:oj niesamowicie podobają mi się te roślinki. Sama mam kilka owadożerów (rosiczki, muchołówki, tłustosze) i od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem jakiegoś, ale chyba nie mam odpowiednich dla nich warunków niestety.
Niedośpian piękne ma kolorki, uwielbiam takie pstrokate roślinki ;:138
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Puk,puk :wit wpadłam z rewizytą. Mi również bardzo podobają się Twoje dzbaneczniki. Sa bardzo rozrośnięte, widać dobrze im w pobliżu akwarium. Kalatee też mają ślicznie wybarwione liście. A niedośpian to pierwszy raz widzę. Teraz to chyba jest już sporą roślinką?
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Witaj Basiu! :wit
Ta szeflerka jest dla Ciebie :wink:
Pozdrawiam cieplutko !!! Pa!Pa! ;:100
Obrazek
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Piękną szeflerkę pokazałaś ;:303
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basiu...piękną, zieloniutką szeflerkę dostaniesz ;:138
Zajrzyj do mnie, zobaczysz co daturki wyczyniają ;:108
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Ależ tutaj kolorowo sie zrobiło...
Stoliczek - a raczej jego zawartość - wyśmienita.

Paczucha z nowościami - ho ho..ile tam roślinek jest.

Kalatee - piękne.
I doniczka na eszka mi sie bardzo podoba ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Witajcie :) Nie było mnie przez kilka dni-trochę spraw do pozałatwiania, dłuższa wizyta u mamusi i tak jakoś zleciało. A teraz w dodatku te przedświąteczne porządki :? Czasu przymaławo ale postaram się nadrobić zaległośći :)
Lidziu!!! Ty żyjesz!!! Jak się cieszę, że Cię widzę! Nie wiedziałam, że tu bywasz... Teraz to już się nie wymigam...obiecuję fotki-może wieczorem? Siadaj, Kochana, siorb kawusię i mów co tam Ci się widzi w moich doniczkach :) Calathea i Fatsje od Ciebie żyją, mają się dobrze i nie pozwalają mi o Tobie zapomnieć :) Zapraszam Cię jak najczęsciej :)
Justus witaj :) Dziękuję za miłe słowo :)
Kasiu pędzę do Ciebie polookać Daturki-zapewne i co innego będzie do podziwiania :)
Witaj bergamotko :wit Niedośpian niestety wącha kwiatki od dołu :;230 Marniutki był i nikł w oczach...
kasiu 1007 witaj u mnie :) Dzbaneczniki bardzo się rozrastają :) Zawinęły sie pod sufitem i rosną w bok :) Może jednak się skusisz na Dzbaneczniki? Skoro radzisz sobie z innymi owadożerami to i z Dzbankiem sobie poradzisz :)
Alinko-Szeflera bardzo ładna-nie wiedziałam, że ona już tak ładnie rozrośnięta :) Bardzo dziękuję-widzę, że już u Braciszka czeka... :)
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

He !! Pewnie że bywam ino się nie udzielam co by draki nie było ! :;230 Ale jęzor mnie świerzbił :;230 Pewnie że się nie wymigasz :twisted: bo jak nic Obrazek zobaczysz!! A teraz czy może mi jaśnie pani wyjaśnić czego znowu drzwi zamknęła co ?! Kolana sobie poobdzierałam (znowu :twisted: )
bo jak zwykle oknem włazić musiałam !!! Jak nic za stara jestem na takie wspinaczki no a przede wszystkim za gruba no !! Ledwom się wepchnęła nawet boczki sobie obdarłam jak nic podmuchać będziesz musiała :;230 :;230 Lodówkę przejrzałam ale żadnego ciacha nie było ;:oj Ja nie wiem jak tak możesz no Te nawet piwa nie znalazłam !! ;:oj Przyznaj się gdzie zbunkrowałaś :twisted:
No i teraz czekam na storczyki !! Co bym sobie wybrać mogła !! Bo u mnie jak zawsze miejsca brak ale Twoje jeszcze upchnę :;230 Więc tak z łaski swojej przebieraj szybko nóżkami co by obskoczyć panny i do spania wywalić a sama wstawiaj fotki toż wieczność czekać nie będę bo jak nic artretyzm mnie na tej kanapie dopadnie !!!
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Oj Lidziu jak ja Cię uwielbiam :) Choć Cię nigdy nie widziałam mam wrażenie jakbym Cię znała od lat :) Twoje gderanie również ;:306 Podmuchać obiecuję-ino na pomorze dotrzyj :) Z tego, co pamietam umawiałyśmy się kiedyś-podobno lubisz nadmorskie klimaty :)
Jeśli chodzi o storczyki to Cię zasmucę. O ile nie mam problemów z zielonymi, nawet z ozdobnymi liśćmi o tyle, mimo szczerych chęci, sterczulcami zająć się nie umiem. W chwili obecnej mam kilka zdechlaków i dwa zwykłe, kwitnące Phalenopsisy. Na pocieszenie pokażę co innego kwitnącego. A panny moje wykąpane i smacznie chrapią-bez bajki na "dobranoc" się nie obeszło ;:19
Fakt-ciacha i browaru dziś w mojej lodówce nie uświadczysz, ale gdybyś miała o jeszcze jedną odrobinę sprytu więcej to zerknęłabyś do tej szafki obok lodówki-tam między szklaneczkami skrywa się naleweczka z aronii-produkcji mojej kuzynki-miód w gębie-no i samo zdrowie ;:136

No! To foteczki!

Śniedek od Alinki-kwitnie już miesiąc-druga łodyga kwiatowa podrosła i podwoiła tym samym objętość kwitnienia :) Alinko-dla Ciebie ;:196
Obrazek

Pamiętacie tego, pokazywanego nie tak dawno, Aeschynantusa?
Obrazek

Przez bardzo krótki okres czasu urósł dość sporo, ale zobaczcie co to ukrył między liśćmi?

Obrazek

Małe, włochate pączusie!!! Juuuupiii! Doczekać się nie mogłam i nie spodziewałam się :heja
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Śniadek pięknie Ci kwitnie ;:303 A _aeschynantus_ miłą niespodziankę zrobił :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”