Chrapkowe doniczki cz. II

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Ładne to to !!! Ale ale dlaczego to niby storczyki Ci nie idą kiedy one jak dzbanki uwielbiają wilgoć !!!??? Jak nic muszę Cię hojozą zarazić co byś się nie nudziła !!! :;230 Cholipcia o szafce nie pomyślałam ! ;:oj Jak mogłam takie rozkosze pominąć ;:223 ;:223 Pewnie a nie zapomniała panna mnie zaprosić ? :twisted: :twisted: Specjalnie przemilczała lato co bym się nie zjawiła :;230 Przyznaj zielonych bałaś się stracić :;230 :;230
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
x-F-7
---
Posty: 10506
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Cudowne ornitogallum...czy długo pokwitnie? widziałam je w ogrodnictwie i się nad nim dla siebie zastanawiam czy wziąść bo cena nie jest zbyt niska?

Eszychnanthus piękną ci niespodzianeczkę zrobił...chuchaj i dmuchaj aby pąków nie pozrzucał, bo czasem przy samym końcu przed rozkwitem bardzo lubi je pozrzucać :wit .
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Lidziu u mnie zielonych dużo-wszystkich zapewne bym nie straciła a tym co mam to z Tobą akurat chętnie bym się podzieliła :) A Hojoza? Raczej mnie nie dotyczy. Mam jedną Carnoskę-staruszkę poczciwą, miałam jeną dwukolorową od Pati, ukatrupiłam...ech-postanowiłam ostatnio, że nie będę chwytała się wszystkich zielonych, jakie wpadną mi w ręce, tylko tych, które chwycą za serce :)
To prawda, Aluniu, pąki na Aeschynantusie to prawdziwa niespodzianka, bardzo mnie zaskoczyły :)
Patrycjo a dlaczego Aeschynantus może zrzucać pąki? Czy to jest związane np. z obracaniem doniczki wględem światła lub czymś podobnym? Jak będę chuchać i dmuchać to zapewne zgubi ale nie chciałabym popełnić podstawowych błędów a to moje pierwsze "eszkowe" kwitnienie...
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basiu, dziękuję za śliczna fotke kwitnącego śniadka ;:168 Każdy słoneczny kolor mile widziany ;:3 Jak lek n a duszę :)
Piękny ten pączuś ;:138 No cóż... młode idzie! Będzie kolorowo ! ;:138
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Ja właśnie Alinko dlatego trzymam tego Śniedka na stoliku w kuchni między ogromem zielonych liściastych i swym żywym kolorem wspaniale się prezentuje-zwłaszcza w odrobinie słonka-tak jak piszesz-lek dla duszy ;:3 Piję kawkę poranna, potem drugą poranna, no i popołudniową i tak sobie spoglądam na mój magiczny stoliczek i... od razu mi lepiej :)
Łooooo jeżu! Wyszło na to, że ja nic nie robię tylko kawę cały dzień piję ;:306
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Hi... Hi... :;230 Herbatkę Basiu, herbatkę polecam ;:304 Na zdrówko !
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basiu Śniedek wygląda pięknie na tle tej soczystej zieleni ;:138
Gratuluję pączusiów na Eszynantusie ;:180
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Cieszę się razem z tobą z pączków eszynantusa - ja też codzień zaglądam i na razie nic - ale jest podobnej wielkości i skoro twój może mieć pączki, to mój też :) Śniedka już kiedyś przyuważyłam w sklepie, ale z uwagi na brak jakiegokolwiek doświadczenia minęłam szerokim łukiem. Wiadomość, że długo kwitnie jest jak najbardziej interesująca ;:215 Będę podglądać jak sprawuje się u ciebie, bo to bardzo ciekawa i przepiękna roślinka :D
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Haniu ja również z pewną dozą niepokoju spoglądałam na Śniedka, którego dostałam w miłym prezenciku :) To roślinka cebulowa, na lato do ziemi :) Mam ją miesiąc-kwitnie nieprzerwanie i barwy ma naprawdę śliczne :) Jeśli chodzi o Eschynantusy to zdecydowanie bardziej spodziewałam się /i poszukiwałam/ pączków na tym drugiej i większej roślinie. Pączki pojawiły się na pędzie pobranym i ukorzenionym od rośliny matecznej a nie na bocznych, młodziutkich przyrostach. Patrycja mnie tu jednak postraszyła, że Aeschynantus może te pąki zgubić... zobaczymy-to moje pierwsze kwitnienie tej roślinki, więc będę relacjonować :)
Elu ;:196
Alinko odkąd mam w domu 3 dziewczyny to kawa z rana na pobudkę obowiązkowa :;230 Do niedawna w ogóle kawy nie pijałam :lol:

Dorzucę jeszcze kilka fotek z mojej dzisiejszej operacji.
Poczciwa Kliwia, która od 2 lat kwitnie dokładnie 21 czerwca miała bardzo rozrośniętą bryłę korzeniową. Byłam bardzo zaskoczona, że jej korzenie są aż tak szerokie i wielkie. Jako, że doczekała się 2 potomnych to postanowiłam je oddzielić :)

Musiałam uwiecznić bryłę, choć zdjęcia nie oddają faktycznego stanu wielgachnych i mięsistych korzeni:

Obrazek

Latorośl:
Obrazek

Obrazek

Kąpiel-Kliwia matka zajmująca niemal całą wannę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 737
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Piękny śniedek, fantastyczny ma kolorek ;:oj bardzo miła niespodzianka w postaci pączusiów aeschynantusa ;:138 Ależ masz dorodny okaz kliwii, widać, że korzonki to istny okaz zdrowia ;:108
Co do dzbanecznika, to chodzi o to, że nie miałabym za bardzo jak go zamocować... Na kwietniku jakoś tego nie widzę, (jeszcze mała roślinka, to co innego, ale jak podrośnie, to byłby już spory problem :( ) w ścianach nie można dziur wiercić i nic wieszać, bo są z regipsów (a i tak kilka rzeczy już powiesiliśmy...) a w suficie, to mi narzeczony z pewnością dziury nie wywierci... ;:131 Już mam mały problem z niektórymi hojami i chyba będę musiała je do mamy wywieść. I dlatego też pomimo tego, że niesamowicie mi się podobają ;:167 , to rozumek podpowiada, że najlepiej będzie, jak będę podziwiać je u innych ;:3
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basiu - śliczna i zdrowa ta Twoja Kliwia - a korzonki ... no.. no...widać w nich olbrzymi ;:159 POWER ;:159 !!!
Wróciłam przed chwilą do domku więc i ja zamierzam trochę pogrzebać w ziemi :tan Późnym wieczorem pewnie znów zawitam na forum by zobaczyć co nowego u Ciebie ;:173 ;:224
aha, Basiu masz świetną koleżankę na forum LIDKĘ ;:215
Jej :
Lidka lmw pisze:No i teraz czekam na storczyki !! Co bym sobie wybrać mogła !! Bo u mnie jak zawsze miejsca brak ale Twoje jeszcze upchnę :;230 Więc tak z łaski swojej przebieraj szybko nóżkami co by obskoczyć panny i do spania wywalić a sama wstawiaj fotki toż wieczność czekać nie będę bo jak nic artretyzm mnie na tej kanapie dopadnie !!!
rozweseliło mnie to na cały dzień :heja :heja :heja
Fajnie że są takie wesołe babki jak Ty Basiu, jak Lidka i jeszcze parę innych kobitek ;:433
Ja o tych herbatkach tylko tak.... bo sama się do nich zmuszam a i tak na kawkę się skuszę ;:40 Papa ;:100 ;:100
Awatar użytkownika
Chrapka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1388
Od: 21 cze 2011, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Kasiu tak to czasami jest, że niektórych rzeczy nie d się ze sobą pogodzić, ale głowa do góry-masz mnóstwo piękności a jeszcze mnóstwo pomieścisz bez wiercenia :)
Alinko- Sama byłam zaskoczona korzeniami Kliwii-rzeczywiście są bardzo zdrowe :) Cieszę się, że jesteś w domku. A wieczorem to i ja tu zapewne wpadnę-liczę, że i Ty u siebie pokażesz owoce swej pracy :)
Lidka to po prostu FENOMEN :) Drugiej takiej to ani jednej nie znajdzie :) Zacytowany przez Ciebie tekst to jeszcze nic-Oj potrafi Lidka napisać, potrafi :) Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś na żywca spotkać :) Słyszysz LIDZIA???
A ja cieszę się, Alinko, że i Ty do tego wesołego i wyjątkowego forumowego grona dołaczyłaś ;:138 i liczę cichutko, że Ci się nie znudzi :)
;:3 świeci, mykam ze szkrabami na spacerek :)
Do wieczorka :)
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Chrapkowe doniczki cz. II

Post »

Basiu nie zdawałam sobie sprawy, że Kliwia ma takie grube piekne korzenie ;:oj
Dobrze wiedziec, bo jak kiedyś ją zdobędę to juz wiem, że potrzebuje odpowiedniej doniczki ;:333
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”