Problem na działce

Drzewa ozdobne
Szwagier
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2013, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem na działce

Post »

Jako że jestem nowy na forum... Witam Wszystkich !

Przejdę od razu do mojego problemu, pewien wredny sąsiad przyciął mi na działce modrzew... Wygląda on teraz trochę fatalnie, powiedzmy, mamy "słup" na którym rozrastają się gałęzie, lewa strona jest normalna, obfita w gałęzie, a druga jest łyso przycięta, nie ma nic.

Miałem fajny zakątek, naprawdę z tym modrzewiem było gęsto. Teraz jest łyso. Moje pytanie. Czy gałęzie modrzewiu odrosną?
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problem na działce

Post »

Te starsze pewnie nie, ale powinien się zagęścić z młodych gałązek... Mam Modrzewia, takiego zupełnie pospolitego i tnę go co roku, jak mi pasuje i odnawia się... Powiedziałabym nawet, że ładniejszy, niż te nie cięte, bo gęsty i nie rośnie wysoko... Ale to zależy co się komu podoba...
Też mam sąsiada, który tnie moje drzewa ile da radę ręką dosięgnąć poza ogrodzenie... "Bo szkoda mu mojego domu który nabiera wilgoci od drzew"...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Problem na działce

Post »

To jest twój modrzew? rośnie na twojej działce czy tylko gałęzie przerastają?
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Szwagier
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2013, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem na działce

Post »

Mój modrzew, rośnie na mojej działce.
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Problem na działce

Post »

Szwagier pisze:Jako że jestem nowy na forum... Witam Wszystkich ! ...Przejdę od razu do mojego problemu, pewien wredny sąsiad przyciął mi na działce modrzew... Wygląda on teraz trochę fatalnie, powiedzmy, mamy "słup"
popatrz na to z drugiej strony -modrzew rośnie do takich rozmiarów że sadzenie go przy granicy z drugą działką jest co najmniej problematyczne :roll:
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem na działce

Post »

Modrzew dobrze znosi cięcie :) choć wygolonego połowicznie nie widziałem jeszcze i nie wiem jak do końca zachowa się dany egzemplarz. Mało osób wie, ale z modrzewia robi się też formowane żywopłoty :) Są śliczne i bardzo gęste w sezonie. Taki już widziałem nie jeden. Szybkość wzrostu i koszt sadzonek nie porównywalny chyba z żadnym gatunkiem.
W przygotowaniu...
mucha-
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 20 mar 2013, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem na działce

Post »

spoko modrzew da sobie rade
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Problem na działce

Post »

Da ale jak sąsiad mógł podciąć nie swoje drzewo?
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
twojogrodnik
100p
100p
Posty: 101
Od: 25 lut 2013, o 23:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem na działce

Post »

Napoleon pisze:Da ale jak sąsiad mógł podciąć nie swoje drzewo?
Podciął to co było po jego stronie. A wyrastało z terenu sąsiedniego. Miał do tego prawo :)
W przygotowaniu...
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Problem na działce

Post »

Miał ale powinien wysłać poleconym powiadomienie a nie ot tak ciąć i już.Najpierw należy dać termin.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problem na działce

Post »

Napoleon, a jest takie prawo, że sąsiad ma powiadomić... Bo jak tak, to mojemu nawtykam, jak go tylko zobaczę... Za Sosny, za Tuje... I to na mojej posesji... Bo to co odstaje, to sama obcinam... Ale jemu przeszkadza, nawet jak na moim rośnie, bo za blisko jego siatki... Siatki nie dotykają gałęzie...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Problem na działce

Post »

dawno temu mówiłem żonie "i ty kiedyś będziesz teściową" tak i my wszyscy dla kogoś możemy być "wrednym sąsiadem"
nic nam tak nie zatruje życia jak wojna z sąsiadem wiec najlepiej zabezpieczyć się wcześnie lub pogadać -ustalić na podstawie przepisów zasady "współpracy" i wypić piwo ;:136
na wszelki wypadek od strony sąsiada posadziłem tylko karłowe drzewa owocowe i krzewy a świerki i topole od strony drogi lub w głębi działki
oczywiście są przypadki gdzie sam płot lub chodzenie po własnej działce przeszkadza - ale ten gość mieszka na szczęście 800m dalej bo chyba musiałbym go ;:14
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Problem na działce

Post »

To oznaczało by ;:163 .Modrzew wygląda jak spół d zza krzaka.Jak jest prawo to jest prawo i obowiązek,a nie ,ze ja chce i coś mi się nie podoba.Powiadamia się sąsiada, a nie idzie z piłą i chlasta drzewo.
Jest wiele spraw do załatwienia , które są zaległe od lat i mają do załatwienia ci którym się nie podoba, akurat tak się zdarzyło,że zawsze się nie podoba u kogoś, niech każdy patrzy na swoje podwórko.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”