Problem na działce

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Problem na działce

Post »

dorkow0 pisze:Napoleon, a jest takie prawo, że sąsiad ma powiadomić... Bo jak tak, to mojemu nawtykam, jak go tylko zobaczę... Za Sosny, za Tuje... I to na mojej posesji... Bo to co odstaje, to sama obcinam... Ale jemu przeszkadza, nawet jak na moim rośnie, bo za blisko jego siatki... Siatki nie dotykają gałęzie...
Jest takie prawo a nawet obowiązek.Należy sąsiadowi wysłać poleconym aby mieć potwierdzenie ze odebrał list a w nim wyznaczyć datę np ze jak za 2 tyg. o tej i o tej nie będzie podcięte to co przerasta czy wystaje mocno na nasza stronę to sam wchodzę i tnę.Ale nie wolno bez polubownego załatwienia od razu łapać za piłę i ciąć.Zawsze trzeba dążyć do pokojowego załatwienia problemu bo po co nam wróg na lata.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problem na działce

Post »

Ha, i ja mu mam wytłumaczyć, że nim obetnie moje drzewa, ma mi listem poleconym wysłać zawiadomienie... Już go widzę, jak się po głowie puka... Zawsze staram się dobrze żyć z ludźmi, bo spokój jest niesamowitą rzeczą... Mnie nie przeszkadzają sąsiada drzewa, jednego nawet namawiam, żeby sadził więcej... Z drugim tylko zawsze jakieś ale... Ale to już pokoleniowe naleciałości... Zresztą z drugiej strony, też obcina sąsiadom co może...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Problem na działce

Post »

Jak nie wyśle to złamie prawo.Niech zerknie w tabele jakie są kary za podcinanie nie swoich drzew.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Problem na działce

Post »

Dzięki serdeczne za pomoc... :)
Może dam mu trochę do myślenia i uspokoi się człowiek, bo nerwowy okropnie...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”