Moje śliczności:)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

Effa tak sobie myśle czy te problemy z sansewierką mogą być spowodowane brakiem światła?

Niestety grzybek padł zanim dorwałam aparat :(

treissi pisze:Maaartiniko właśnie nabyłam dracene godseffiana. Długo już masz swoją? Możesz mi powiedzieć na temat jej wymagań?
Swoją dostałam od taty jak była jeszcze maleńka i mam ją już kilka lat tak około 4 :) nie sprawia problemów tylko musze przyznać że bez nawozu nie będzie rosła :) kiedyś jej nie nawoziłam i stała w miejscu a teraz rośnie jak szalona :) potrzebuje światła ale nie bezpośredniego słonka. Mam nadzieje że tobie też będzie fajnie rosła bo to śliczna dracenka :)

Dorotko oczywiście będę o tobie pamiętać :) tylko niestety na razie moja hebe zrzuca listi :( nie wiem co jest nie tak :(

Ziel-ona bona podała mi dwie nazwy i myśle że może to być fikus curly :) porównaj sobie z nim i może też go tak zidentyfikujesz :)
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

O...no to ja swojej godsefci muszę nawóz zafundować bo nawet nie to,że nie rośnie to jeszcze marnieje. :P Niedawno ją przesadzałam,zobaczymy czy towarzystwo innych kuzynek jej pomoże. :wink:
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

basga pisze:O...no to ja swojej godsefci muszę nawóz zafundować bo nawet nie to,że nie rośnie to jeszcze marnieje. :P Niedawno ją przesadzałam,zobaczymy czy towarzystwo innych kuzynek jej pomoże. :wink:
U mnie zaczęła rosnąć dopiero z nawozem :) mam nadzieje że twoja też się weźmie za siebie :P powodzenia :)
Awatar użytkownika
KamilaP
100p
100p
Posty: 167
Od: 23 maja 2008, o 22:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Moje śliczności:)

Post »

Witam,bardzo ładne kwiatki a, paprotka cuuuuuuuudo.U mnie dość dobrze zadomowiła sie paprotka miniaturka.
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Re: Moje śliczności:)

Post »

KamilaP pisze:Witam,bardzo ładne kwiatki a, paprotka cuuuuuuuudo.U mnie dość dobrze zadomowiła się paprotka miniaturka.
Miło że mnie odwiedziłaś :) a mogłabyś mi pokazać jak wygląda paprotka miniaturka? Bo szczerze mówiąc mam jeszcze jedną paprotke i nie wiem czy to miniaturka czy po prostu malutka paprotka :)
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2750
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

maaartinka pisze:Effa tak sobie myśle czy te problemy z sansewierką mogą być spowodowane brakiem światła?

Niestety grzybek padł zanim dorwałam aparat :(
Wydaje mi się, że to raczej nie z braku światła tylko jak pisałam z przenawożenia. Sanseviery lubią jasne miejsca, ale nie bezpośrednio na słońcu. Najlepiej jakieś 2m od okna, chyba że pokój jest zacieniony cały czas to wtedy może stać bezpośrednio na parapecie. Zazwyczaj skutkiem braku światła jest odbarwienie liści, co można zauważyć najlepiej na tych żółtoobrzeżonych, oraz czasem mogą pojawić się plamy, ale liście pozostają nadal sztywne. A z którą sansevierią Ci się tak dzieję z Hahnii czy z Laurenti? I w jakim miejscu ją trzymasz? Jeśli masz możliwość przestawić ją w bardziej słoneczne miejsce, ale nie bezpośrednio na słońce, to oczywiście jak najbardziej będzie jej to odpowiadać.

A grzybek to najwyżej jak się jeszcze raz pojawi to cykniesz fotkę :wink: Moja dracena miała tego całe kępki :roll: Tylko wtedy jeszcze nawet nie słyszałam o takim fajnym forum no i nie miałam się kogo o to zapytać.
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

Na początek zaczne od moich małych nowości :) niestety niektórych nazw nie znam więc jakby ktoś kojarzył to będę wdzięczna ;:12

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cytrynka

Obrazek

Kawa mnie osaczyła ;:96 Tak bardzo nie chciałam jej kupować, ale była w każdym sklepie i jednak wpadła do koszyka :)

Obrazek

Wkońcu przesadzony fikusik ;:87

Obrazek
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Roślinka z pierwszego zdjęcia przypomina mi trzmielinę japońską albo hebe. Na drugim to pilea cardiera. Na trzecim zdjęciu na pewno epipremium. Co do cytrynki to juj nie widzę - nie wiem czy zdjęcia nie wstawiłaś czy mylnie nazywasz, którąś z roślinek :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pewnie miałaś na myśli pelargonię cytrynową-anginkę.
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

basga pisze:Pewnie miałaś na myśli pelargonię cytrynową-anginkę.
I wszystko jasne. Nie znam się na dokładnych nazwach Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
KamilaP
100p
100p
Posty: 167
Od: 23 maja 2008, o 22:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Moje śliczności:)

Post »

Co do mojej paprotki jest to Nefrolepis pumila taką nazwe znalazłam w internecie ,a wygląda tak Obrazek
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Mam dwie takie same paprotki :D
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
maaartinka
100p
100p
Posty: 112
Od: 24 mar 2008, o 11:19
Lokalizacja: Śląsk:) Bielsko-Biała

Post »

treissi pisze:Roślinka z pierwszego zdjęcia przypomina mi trzmielinę japońską albo hebe. Na drugim to pilea cardiera. Na trzecim zdjęciu na pewno epipremium. Co do cytrynki to juj nie widzę - nie wiem czy zdjęcia nie wstawiłaś czy mylnie nazywasz, którąś z roślinek :)
Na pierwszym zdjęciu to chyba nie będzie zadna z podanych przez ciebie roślinek ;:110 ,
ale drugie i trzecie to na pewno to ;:80

Hmm.. nie wiem czemu nie wyświetla ci się zdjęcie cytrynki ;:98 ale masz racje basqa to anginka ;:106 nie miałam pojęcia że to się tak nazywa :oops: myślałam że cytrynka to po prostu cytrynka :tan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”