Lobelia cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
danutka1
200p
200p
Posty: 238
Od: 3 lut 2013, o 20:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

Czy używacie już jakiś odżywek?
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lobelia cz.2

Post »

danutka1 -ja też siałam pierwszy raz , na początku się załamałam jak zobaczyłam jakie to mikroskopijne maleństwa. Miałam wysiane dwa pojemniczki -jak pikowałam to połowę siewek zmarnowałam , ręce i paluchy nie przyzwyczajone do takiej drobnicy.
Poza tym jakoś po przepikowaniu nie trzymały się kępki po prostu pokładały się .W sumie na 20 kubeczków popadało i powysychało 6 sadzonek. Ja się bardzo cieszę , że udało mi się w ogóle coś wyhodować .A dzisiaj nie wiem czy to jakaś sugestia -wracam do domu z pracy patrzę ,a tam lobelki jakby troszkę podrosły. No cóż dziś jest u nas słoneczko ,a w porównaniu z wczorajszym dniem to istne lato :tan :tan :tan

Patrzę sobie patrzę na okazy zamieszczone przez was powyżej ,to aż się oczy radują .Ta soczysta zieleń waszych roślinek i takie dorodne okazy motywują do kolejnych prób ;:63
Pozdrawiam
deszczowymaj
200p
200p
Posty: 323
Od: 9 sty 2013, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lobelia cz.2

Post »

Annes 77 pisze:A ta niezwykła to jaka?
Kawałeczek wyżej pisałam :
Moja lobelia.. jedna przepikowana do zwykłej ziemi kwiatowej rośnie zdecydowanie wolniej od drugiej..przepikowanej też do zwykłej ziemi ;:306 ale lżejszej (nie wiem jak to nazwać) ziemia jest bardziej brązowa i wygląda jak nie przeżarty kompost :lol: różnica jest spora

-- 2 kwi 2013, o 09:55 --
Joanna
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lobelia cz.2

Post »

Rosną jak na drożdżach ( a 9 dni temu były o połowę mniejsze) :heja
Zasilam raz w tygodniu połową dawki :)


Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lobelia cz.2

Post »

Ta druga ziemia ma prawdopodobnie w sobie dużo odkwaszonego torfu.
Awatar użytkownika
marlenamarcin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2013, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

groch8888 czy w tych kubeczkach zostawisz lobelie az do czasu wysadzenia na docelowe miejsce? czy jeszcze bedziesz przesadzała do wiekszych?
Pytam bo mam w identycznych i nie wiem czy wystarczy im miejsca "do konca" czy trzeba bedzie przepikowac.
petunia13
50p
50p
Posty: 70
Od: 15 lut 2013, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

Do groch8888 jakim nawozem podlewasz te lobelie?? ;:138
Petunia13:)
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Lobelia cz.2

Post »

marlenamarcin pisze:groch8888 czy w tych kubeczkach zostawisz lobelie az do czasu wysadzenia na docelowe miejsce? czy jeszcze bedziesz przesadzała do wiekszych?
Pytam bo mam w identycznych i nie wiem czy wystarczy im miejsca "do konca" czy trzeba bedzie przepikowac.
Są w kubkach 0,5l i tak je zostawiam aż do wysadzenia na miejsce stałe czyli nic z nimi już nie będę robić :)


petunia13 podlewam BiOPON-em do kwiatów balkonowych :wink:
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11704
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Lobelia cz.2

Post »

Groch ja mam tak samo lobelię w kubeczkach ;:108
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lobelia cz.2

Post »

Po 10 dniach od pikowania i codziennego doglądania oznajmiam że żyją moje lobelie i dużo strat nie ma :heja Nie są takie bujne jak Wasze no ale są :wink:
Obrazek
Pozdrawiam,Basia
Awatar użytkownika
IwonaJ
500p
500p
Posty: 581
Od: 9 lis 2012, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lobelia cz.2

Post »

Do jakiej ziemi najlepiej przepikować lobelie? Pierwszy raz posiałam i bardzo wolno rosną, obserwuję wasze lobelki i widać gołym okiem jak bardzo moje są w przedszkolu przy waszych studentach. Może ziemia im nie pasuje, siewki innych kwiatów rosną szybciej i w większości są po pikowaniu. Lobelki przepikowałam zaledwie trzy sztuki.
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Lobelia cz.2

Post »

Obrazek Obrazek
A to moja lobelia pikowana 11 marca.Ma się dobrze ,ale ewidentnie potrzebuje słońca ;:3 jest cieniutka i wyciągnięta ;:185
GDZIE TA WIOSNA??? ;:223
Pozdrawiam Sylwia
plomyczek123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 kwie 2013, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

W tym roku po raz pierwszy posiałam lobelię, co więcej, pierwszy raz wysiałam kwiaty z nasion. Jednak moje lobelie są jakieś mizerne (tak mi się wydaje) - cienkie, wyciągnięte. Jak myślicie, dlaczego tak wyglądają? A może nie jest z nimi aż tak źle? Nie mam doświadczenia, proszę o opinię :D Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”