Ogórki gruntowe-cz.1 uprawa,choroby,szkodniki

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Ogórki gruntowe

Post »

danutka66 pisze:"1,- wysokość do 0,5 m
etap pierwszy -zawijamy ped na siatce (o ile to bedzie możliwe) ale najważiejsze to uzczykiwanie wszystkich pedów bocznych, zostawiamy tylko ped i liscie(jezeli szkoda nam kwiatków mozemy je zostawić -ale nie powinno sie -prosze sprzwdzic na częsci zostawic kwiaty jaki bedzie efekt -które rośliny bedza rosły szybciej)
2.-wysokosc 0,5-1 m
etap drugi zostawiamy po trzy liscie na kazdym pedzie bocznym , zostawiam również kwiaty. Pęd główny cały czas pionowo do góry , pedy boczne powinniśmy zamocować na siatce bedą mniej obciążone przy owocowaniu"


Czy dobrze rozumiem,że nie usuwa się całkowicie pędów bocznych w pierwszym etapie?Jeśli tak to ile się je uszczykuje?
Czy ta metoda dotyczy również prowadzenia ogórka po sznurku?
ponawiam pytanie
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7751
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Danutka, kiedys, chyba ze trzy lata temu, postanowiłam, że wezmę się wreszcie za ogórki. Miałam zamiar poobserwować;, jeśli na pędzie głównym w węźle będzie tylko jeden ogóreczek, to zostawiam pędy boczne a jeśli będzie 2 lub więcej to boczne pędy skracam. I nawet zaczęłam się im z początku przyglądać, ale potem już o tym nawet nie myslałam, miałam inne problemy z powodzią i ratowaniem pomidorów, a ogórki zarosły, zrobiły zieloną scianę, o i na tym się skończyło.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Danutko ,przecież masz napisane tłustym drukiem ,że w 1-ym etapie usuwasz wszystkie pędy boczne do wysokości pół metra czyli to co wyrasta między liściem a głównym pędem razem z kwiatkami.Ja wczoraj usunęłam małe ogóreczki i kwiatki a pędy boczne już były dość grube,aż obawiam się by nie wdała się jaka choroba.W tym pierwszym artykule pisało,żeby usunąć z 4-5 węzłów.Ja tak zrobiłam ale to nie wyszło mi do wysokości 0,5 m tylko niżej,może do 25cm bo te pędy boczne czyli węzły były od siebie dość blisko, bo rozsada nie była wybiegnięta. Nie wiem teraz czy obrywać jeszcze do tej wysokości 0,5m czy zostawić obrywanie na tym 5-tym węźle.
Danutko,zostawisz dopiero w 2-gim etapie pędy boczne (czyli od tego 0,5m do 1m)ale tylko trzema liściami no i z ogóreczkami a pęd główny będzie rósł w górę.Ja robię po sznurkach,po skosie bo siatki nie mam,a sznurek czy siatka to i tak szpaler.W zeszłym roku obrywałam tylko z 2 węzłów i rośliny nie były wysokie.
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1558
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Ogórki gruntowe

Post »

http://www.naszdziennik.pl/bpl_index.pH ... d=gg14.txt czemu ten link już nie działa???
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 628
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Na sznurku - rosną ogóreczki bez brzuszków, wszystkie równiutkie i zgrabne.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
DorkaS-66
500p
500p
Posty: 628
Od: 27 maja 2011, o 08:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Takie:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
DorkaS.

"Barbam video, sed philosophum non video."
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Nie miałam w tym roku dobrych zbiorów, ale pojedyńcze sztuki nadal rosną (choć ostatnie noce przymarnowały je mocno). Zmiana stanowiska, choć konieczna, nie była dobra dla ogóreczków. ;:145
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Ja do tego, co w tym linku linku 'UPRAWA OGÓRKÓW NA SIATKACH' http://www.agrowist.pl/?p=p_66&sName=do ... nia-roslin narysowałam obrazek, może się komuś przyda
Obrazek
dodam jeszcze, że u mnie świetnie się to sprawdziło, nie nalezy do pół metra oberwać ani jednego liścia na początku, bo zaraz pęd wyrośnie - to moje doświadczenie, niestety skubnęłam pare i głupiego robota była
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Ogórki gruntowe

Post »

Monika łopatologicznie to wyjaśniłaś....teraz tylko trzeba myśleć nad zrobieniem stelaża dla ogórków :heja

-- 30 sty 2013, o 18:58 --
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
Gosika_M
100p
100p
Posty: 188
Od: 29 mar 2011, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: malopolskie

Re: Pomidory ? Siew i rozsada 2012 -2013r. cz.5

Post »

No własnie się zastanawiałam czyby nie głębiej :) Co do ogórków to tak czytałam że się wysiewa ok. 30 dni na pklanowane wysadzenie do gruntu chciałam pod koniec kwietnia je wsadzić więc je już wysiałam. Nie mam ogrzewqanej szklarni będzie tunel z foli ale to na razie za wcześnie na kładzenie foli bo za dużo śniegu jest :(( Myślałam raczej o wywaleniu wszystkich tych siałek na werandę ale nie wiem czy im temperatura będzie odpowiadać.
Gosia
Zapraszam do mojego ogródka http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=44155" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pomidory ? Siew i rozsada 2012 -2013r. cz.5

Post »

Jeśli chodzi o uprawę ogórków gruntowych z rozsady, forumowicz radzi by wysiać w domu na początku maja i po 15 maja do gruntu. Jak je wysadzisz z końcem kwietnia ( chodź patrząc za okno to raczej nie możliwe będzie) musisz je wtedy zzabezpieczyć przed przymrozkami.
Dariusz1409
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 kwie 2013, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ogórki- czemu wypadają?

Post »

Po pikowałem sadzonki ogórków w doniczki i teraz większość z nich wypada? zna ktoś odpowiedź?
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Ogórki- czemu wypadają?

Post »

Ogórków się nie pikuje.Nasionka u mnie trzy do doniczki i jak maja liście właściwe z cała bryłą korzeniową delikatnie na miejsce docelowe.

Pozdrawiam. MałgosiaR
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”