Portulaka

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Portulaka

Post »

a ja mam pytanko widzieliście nasionka do kupienia tej z okrągłymi listkami ?
szukałam na wiosne i tylko ta zwyczajną widziałam
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Portulaka

Post »

nauczcie mnie wysiewać portulakę. Uwielbiam ją, ale nie zawsze znajduję sadzonki w centrach ogrodniczych. Próbowałam 2 razy i nasionka nie wschodziły.
Ania
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Portulaka

Post »

Smellycat, siałam w kwietniu do doniczek i pikowałam. Ale było to za wcześnie, bo potem wyciągała się, zmarniała i udało mi się uratować tylko kilka sadzonek. Gdy już zakwitła, to była to uczta dla oczu. ;:oj Podobno powinna się sama rozsiać, trzeba tylko wiosną uważać, by nie wypielić jej siewek.

W swoich notatkach mam na czerwono: siać w kwietniu do gruntu!

Drobniutkie nasiona portulaki powinno się zostawić na wierzchu ziemi, tylko je w nią wgnieść jakąś płaską deseczką czy kawałkiem tektury.
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Portulaka

Post »

Problem w tym, że ja mam grunt tylko w doniczce ;)
Ania
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portulaka

Post »

Witajcie,
przeczytałam ten wątek jeszcze raz i nabrałam ochoty na ponowny wysiew. Tylko teraz zrobię to w maju. W marcu czy kwietniu do doniczek jest po prostu za wcześnie. Miałam takie doświadczenie z nemezją - wysiane w marcu umierały, a w maju wprost do skrzynek - wschodziły ładnie i kwitły długo i obficie.
Szkoda tylko, że ręce już świeżbią do siania ;:65
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Portulaka

Post »

Ja już tylko do gruntu,nie mam warunków żeby siać w lutym czy marcu w domu na parapecie,wprawy w pikowaniu a sianie do gruntu(o ile dobrze pamiętam)początkiem maja zdało egzamin-były piękne!

-- 31 gru 2012, o 17:15 --

A korci i to bardzo.
Pozdrawiam,Basia
jagna971
---
Posty: 457
Od: 11 mar 2008, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Portulaka

Post »

Oj dziewczyny, portulaki nie pikujcie ;:185 , bo bardzo źle znosi przesadzanie. Lepiej bezpośrednio na miejsce stałe, a jak ręce świerzbią to wcześniej do paletki rozsadowej i później do gruntu, tylko uważać żeby się bryłka ziemi nie rozsypała przy przesadzaniu :uszy .
Awatar użytkownika
polikola
500p
500p
Posty: 696
Od: 16 maja 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczytno / warmińsko - mazurskie

Re: Portulaka

Post »

swoje portulaki wysiałam do skrzynki, ładnie wzeszły i przy przerzedzaniu szkoda mi było ich wyrzucać wiec przesadziłam do gruntu - 90% się przyjęło i pięknie kwitło
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Portulaka

Post »

a mi portulaka ni w zab nie chce zakielkowac, juz 3 tygodnie temu posialam do inspektu a tu nic!
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Portulaka

Post »

Mi w tamtym roku to wschodziła może i nawet dłużej niż 3 tygodnie! Już ją właściwie przekreśliłam, przestałam podlewać.. Ale nie miałam czasu posprzątać tego bajzelu to wystawiłam na dwór (już była aura sprzyjająca). No i dopiero wtedy jak ruszyła z kopyta! ;:oj
Dziwna roślinka..
W tym roku w własnych nasionek wysiałam, wzeszła o niebo lepiej. Ale siewki padają i chyba zrobię dosiewkę już z kupnych nasion.. Tylko czekam, żeby skrzynki wystawić na zewnątrz.
Także cierpliwości!
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Portulaka

Post »

Z mojego doświadczenia wiem,ze nie łatwo jest wyhodować portulaki na rozsadę i ja nie polecam,lepiej wysiać do gruntu lub do doniczki jak się tylko cieplej zrobi.W tamtym roku wysiane w gruncie przegoniły te siane w domu,których nie wiele przetrwało(pare sztuk). Piękne kwiatuszki,bardzo długo kwitną i są bezproblemowe,w tym roku na pewno tez wysieję.
Pozdrawiam,Basia
BettyWP
100p
100p
Posty: 180
Od: 27 kwie 2012, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łubianka k. Torunia

Re: Portulaka

Post »

Basiu a kiedy planujesz wysiewać nasiona do gruntu? Bo ja się waham czy wysiewać do doniczek czy wprost do gruntu.
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Portulaka

Post »

Basiu, dzięki za radę - cenna bardzo. Wysiałam do pojemniczka i żal mi tych rachitycznych maleństw. Spróbuję w takim razie sypnąć nasionek do gruntu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”