Papryczka chili-jak pielęgnować

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

U mnie też lidlusie w normie. A jeśli któraś papryczka ma 3 liścienie - to co? Nie nadaje się? (a co jak mam takie pomidorki?)
Zdjęcia niestety nie mam, ale może SandraABC ma, bo od niej nasionka dostałam :)
Słoneczko, wyjdź! :)
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Wrzucam jeszcze swoje foto:
Obrazek Obrazek Oraz przedstawiam większą część mojej uprawy z rozsady :) Wybaczcie mistrza painta ;:oj Obrazek
Słoneczko, wyjdź! :)
Awatar użytkownika
Ogoonek
100p
100p
Posty: 188
Od: 27 gru 2012, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubań

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

kasia1s2 pisze:Ogoonek, u mnie wszystkie lidlusie w normie, nie miałam mutantów ;:oj wysialam tylko czerwone, na dzień dzisiejszy czują się świetnie.
Gratuluję :D ;)
Gleba pisze:U mnie też lidlusie w normie. A jeśli któraś papryczka ma 3 liścienie - to co? Nie nadaje się? (a co jak mam takie pomidorki?)
Wyczytałam gdzieś (chyba nawet na naszym forum, ale nie mogę znaleźć), że 3 liścienie są po prostu mutacją. Niby powinno się usuwać takie osobniki, ale jak ktoś prowadzi uprawę amatorską to nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zostawić :) Z tym, że pomidorki chyba powinno się wtedy inaczej prowadzić. Glebo, fajne fotki :D
Pozdrawiam, Ogoonek :)
Awatar użytkownika
Alembik
500p
500p
Posty: 589
Od: 1 cze 2012, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Gleba. Nie lej tak po liściach papryce, ładnie to wygląda, ale podobno szkodzi. Mi jak kropla zleci to dla pewności obtrząsam, bo jak nie obtrząsałem to później zostawały na nich takie plamy i ślady od kamienia :roll:
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Ogoonek pisze:
kasia1s2 pisze:Ogoonek, u mnie wszystkie lidlusie w normie, nie miałam mutantów ;:oj wysialam tylko czerwone, na dzień dzisiejszy czują się świetnie.
Gratuluję :D ;)
Gleba pisze:U mnie też lidlusie w normie. A jeśli któraś papryczka ma 3 liścienie - to co? Nie nadaje się? (a co jak mam takie pomidorki?)
Wyczytałam gdzieś (chyba nawet na naszym forum, ale nie mogę znaleźć), że 3 liścienie są po prostu mutacją. Niby powinno się usuwać takie osobniki, ale jak ktoś prowadzi uprawę amatorską to nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zostawić.
Jak najbardziej można zostawić. Tylko nie należy zbierać nasiona z takich osobników (pomidorów na pewno, a papryk chyba też).
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Gunnar i ogonku, dziękuję :)

Alembik ja z kolei spotkałam się z inną teorią. Nie wolno po liściach lać wody bezpośrednio, jedynie spryskiwać (tak też robię) , nie wolno też tego robić w czasie dnia ponieważ słońce może poparzyć liście. Natomiast raz na jakiś czas powinno się zraszać listki (z bezpiecznej odległości, wieczorem), aby oczyścić je z zanieczyszczeń i tym samym umożliwić pobieranie większej ilości światła.
Jeśli się mylę - proszę mnie poprawić :) Tak czy inaczej nie mogłam się powstrzymać, na zdjęciu takie zroszone wyglądają cudownie :) :tan

Może dodam jedynie że nie spryskuję wodą z kranu :)
Słoneczko, wyjdź! :)
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Gleba a co to za ptaszysko się wydziera, że aż musiałaś zasłonić? :D

A mi się trafiła jedna papryczka z trzema liścieniami i dziwnie zaczął blednąć stożek wzrostu, aż w końcu usechł. I po problemie.
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Moja ostra papryczka również ma pączki. Co prawda mam tylko 3 sztuki, ale nie wiem, jak o nie teraz dbać. Co z nimi zrobić? Na dwór jeszcze za zimno.
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Witam serdecznie wszystkich -to moje pierwsze kroki na forum i w uprawach -papryki również. A oto moje wychodowane papryczki. Udało się mi to zrobić dzięki waszym radom i pomocy :) :) Dziękuje i pozdrawiam.
Obrazek Obrazek
DamianC
200p
200p
Posty: 479
Od: 11 mar 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tychy
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Przyznaj że to nie było zbyt trudne?
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

DamianC -pomijając fakt , że 2 razy musiałam przymusowo pikować, bo potrącone przez domowników spadły z parapetu , dotychczasowa uprawa to przyjemność. Zobaczymy jak pójdzie dalej-jak się ociepli wywalę na balkon i powywożę na działkę. 8-)
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Gleba
100p
100p
Posty: 170
Od: 14 lut 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Moniko to papuga Rozella ... budzi mnie od 13 lat o 7 rano :wink:

Chili są bardzo wdzięczne w uprawie dlatego tak bardzo je lubię! Rzadko zapadają na choroby, rzadko kiedy im czegoś brakuje ... Jedyne co to uwielbiają je ślimaki ...
Słoneczko, wyjdź! :)
Marginetka
500p
500p
Posty: 929
Od: 28 sty 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować

Post »

Czy można w jakiś sposób odróżnić rozsadę papryczki ostrej od słodkiej?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”