Begonie z nasion cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
blondinez
200p
200p
Posty: 210
Od: 27 lut 2013, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja też takie chcę ;:108 Prosimy instrukcje krok po kroku jak się dochować takich piękności! Bo te moje siewne to mi takie urosną chyba na jesień :wink:
Pozdrawiam, Agnieszka
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Begonie z nasion

Post »

Dołączam do chcących wiedzieć wszystko o tym, jak w kwietniu mieć takie piękne begonie, bo moje z nasion, tak jak Agnieszki, zakwitną chyba jesienią :evil:
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Begonie z nasion

Post »

[quote="piratka77"]Witam serdecznie, chciałam wam pokazać moje begonie, wprawdzie one nie są z nasion ale i tak jestem z nich dumna. Sadzonki zrobiłam pod koniec jesieni i przetrzymałam w domu przez zimę. Teraz jak są za duże to uszczykuję, ukorzeniam i od nowa sadze. Ostatnie zdjęcie jest z sadzonkami przeznaczonymi do ukorzenienia. Najchętniej to bym je już wysadziła, tylko czy przymrozków nie będzie :idea: chyba poczekam jeszcze.
Pozdrawiam Aneta

Te śliczne begonie to zapewne bulwiaste. Podobno łatwiej zrobić sadzonki niż te które ja wysiewam czyli jednoroczne. A swoją drogą co roku psioczę że nie będę bawił się w wysiewanie a już 3 rok z kolei jako pierwsze zaczynają wysiewy :D
Pamiętajcie o ogrodach...
piratka77
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 2 sie 2011, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Begonie z nasion

Post »

Witam,bardzo się cieszę że wam się podobają :)
Te begonie to nie są bulwiaste tylko zwykłe stale kwitnące, jak wykopałam krzaczki to nie było bulw tylko same korzonki. Sadziłam je z rośliny matecznej, właściwie to już zmrożonej. Taką matkę(krzaczka) rozdzieliłam na części pierwsze, tak żeby każda rozdzielona część była już z korzonkami. Delikatnie nożykiem rozdzielałam krzaka, obciełam całą górę i takie kikuty wsadziłam do ziemi kwiatowej. Niektóre miały listki i kwiatki. Najlepiej jak ta sadzoneczka ma już pare odnóg, wtedy ładnie się rozkrzewia. Niektórym sadzonkom zostawiłam za wysokie kikuty i zaczęły się rozkrzewiać u góry, trzeba będzie je teraz wsadzić głębiej do ziemi. Trzymałam na parapecie w pokoju,tem.ok 20 stopni. Starałam się pobierać te boczne odnogi a nie z głównego korzenia(nie wiem czy wiecie o co chodzi). Moja mama zrobiła troszkę inaczej, wykopanego krzaka dzieliła na trzy części i trzymała w domu przez zimę, teraz ma dużo młodych które odcina wkłada do wody i jak wypuszczają korzenie to sadzi.
To miał być eksperyment czy się da czy nie, jak widać na zdjęciach da się przetrzymać begonie w domu. W tym roku też tak zrobię, tylko przed przymrozkami rozdzielę krzaka.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam Aneta.
blondinez
200p
200p
Posty: 210
Od: 27 lut 2013, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Begonie z nasion

Post »

Dziękujemy Ci bardzo za wyjaśnienie :) Nie spodziewałam się, że te begonie można zimować. W tym roku na pewno spróbuję Twojego sposobu! Jeszcze raz dzięki ;:138
Pozdrawiam, Agnieszka
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja też bardzo dziękuję za łopatologiczne wyłożenie Twojej metody, teraz my będziemy próbować, bo wychodzi na to, że nie trzeba się z mikrusami (dosłownie :twisted:) mordować, tylko wystarczy sobie pięknie sadzoneczki porobić ;:196
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Begonie z nasion

Post »

ObrazekA to moje begonie z nasion po 2 pikowaniu.
Pozdrawiam Sylwia
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Begonie z nasion

Post »

Sylwia, moje są podobnej wielkości ;:136 Wystawiasz już na zewnątrz?
Pozdrawiam, Bogusia
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Begonie z nasion

Post »

Ja w sobotę wsadzę już w skrzyneczki.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam wszystkich!
Kamil :)
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonie z nasion

Post »

Kamil ale kolekcja, brawo ;:138
Po posadzeniu w skrzyneczkach, zostawisz na zewnątrz?
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Begonie z nasion

Post »

Tak zostawię na zewnątrz, w wypadku zimnych nocek przykryję agrowłókniną. lub zaniosę do domu.
A jak tam Twoje Madziu? :D
Kamil :)
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Begonie z nasion

Post »

Też bym chciała wszystkie swoje już przesadzić i chyba jutro to zrobię, bo rozwalą mi doniczki do maja :)
noontaak
200p
200p
Posty: 295
Od: 16 lis 2012, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Błaszki/Kalisz
Kontakt:

Re: Begonie z nasion

Post »

Moje już rozwalają. Hehe. Tamte wyżej zdjęcia są z przed tygodnia. Dzisiaj jeden z kwiatków się już rozwinął. Jaka radocha. hehe :)
Kamil :)
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”