Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pabblo_Pl

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Witam,

właśnie zauważyłem że i ja w ziemi z Kroen mam niespodziankę..

Wstawiam fotki dla pewności i mam pytanie jaki zastosować środek?

Obrazek Obrazek
ewcia12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 18 kwie 2013, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Czy nikt mi nie doradzi co mam robić.Jest to malinowy ożarowski.Pomidory rosły na podłożu warzywnym z Pasłęka + dodałam ziemi torfowej Direkt.Nadają się już do wysadzenia(mają do 50 cm),a ja boję się zainfekować ziemię pod nową folią jak by to była jakaś choroba.Uczę się na waszych radach na forum, ale z tym sobie nie poradzę.Plamy występują na liściach obojętnie na którym stały oknie,do tego usychają liście.Mam ich około 50, bo obiecałam znajomym.
Pozdrawiam. Jestem z okolic Gorlic
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

ewcia12 pisze:(mają do 50 cm
To nie jest żadna zaraźliwa choroba.

Ciekaw jestem w jakich doniczkach są te pół metrowe giganty ?. I tu jest pies pogrzebany.

Czym prędzej albo wysadzaj pod folię albo do większych pojemników. Podejrzewam, że do gleby trzeba je będzie sadzić ukośnie.
logitech55
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 mar 2013, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Zasadziłem dziś po jednym krzaczku lubań, malinowy warszawski i koralik w grunt i przykryłem odciętymi butelkami. Co będzie to będzie bo i tak mam ich dużo.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

logitech55 pisze:Zasadziłem dziś po jednym krzaczku l... w grunt i przykryłem odciętymi butelkami.
Butelki to za mało. Jeśli masz dziś słońce, to na razie lekko zacieniuj w południe, bo Ci przypali listki. Dziś w nocy może być przymrozek. Na tą butlę daj wiadro jakieś, albo gruby sweterek :) - to znaczy jakąś szmatę. Pod pojedynczą butelką zmarzną - sprawdzone!

-- So 20 kwi 2013 08:17 --
ewcia12 pisze: Na moich pomidorach na liściach występują białe srebrzyste plamy, a liście są pomarszczone. Poniżej przedstawiam zdjęcia:
Obrazek
Te plamy wyglądają podobnie jak na moich pomidorach poparzenia słoneczne. Potem to miejsce zasycha. Ja takie listki usuwam.
konczynka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 20 kwie 2013, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

choroba zadzonek

Post »

Witam wszystkich serdecznie :P
Moje pomidorki przez taka długa zime wygoniły w góre a teraz tracą liscie i robia sie one chropowate.
http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 829qz.jpg/
to są trzecie liscie - poprzednie zrobiły sie żółte i uschły. Prosze i pomoc i poradę
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

W piątek przepikowałam pomidory do większych pojemników ,wczoraj zobaczyłam ,że jeden pomidor ma wywinięte listki do góry ,co może być przyczyną?Proszę o pomoc.


POZDRAWIAM
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

konczynka

Gdzie stoją te pomidory ?.

tencia

Jaka to odmiana i jakim podłożem uzupełniałaś doniczki przy przesadzaniu ? Gdzie stały doniczki z pomidorami po przesadzeniu ?.
ewcia12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 18 kwie 2013, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Te pomidory "giganty" mają 12 cm doniczki.Nie wysadzałam ,bo do wtorku był u nas jeszcze śnieg i mróz nocami.Te z kuchennego okna od wschodu trochę mi wybiegły i są takie duże.Na innych oknach są mniejsze.Nie jest to poparzenie słoneczne,bo niektóre z nich nie widziały bezpośrednio słońca a choroba wystąpiła.Wyniosłam ich na balkon południowy,opryskałam i na razie choroba nie postępuje.Te plamy wyglądały jakby jakieś stworzenia wyssały sok w tym miejscu z liści .Mszyc nie zauważyłam.
Pozdrawiam z zimnych ale słonecznych okolic Gorlic.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Posadziłam do tej samej ziemi co były w mniejszych doniczkach ,pomidorki /nasiona/ miałam podpisane Kozula37 ,do wieczora stały w cieniu a rano postawiłam na parapet.Ziemia firmy kronen do wysiewu i rozsad.Taki jest tylko 1 pomidor.


Pozdrawiam Teresa
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Do pomidoro
Jutro będę w mieście więc przeszedł bym się do sklepu za ŚOR. Przed wysadzeniem polecałeś pryskać miedzianem (w necie znalazłem 50 WP oraz extra) który będzie lepszy. Poza tym jaki środek polecasz do pierwszego oprysku już pomidorów rosnących (znajomy ma ridomil gold oraz acrobat więc mi trochę może odsprzedać). Czy kupić jeszcze mildex albo jakieś inne środki?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Miedzian Extra SC
Zawartość substancji biologicznie czynnej:
miedź (w postaci tlenochlorku miedziowego) - 350 g/l.
Miedzian 50 WP
Zawartość substancji biologicznie czynnej:
miedź (w postaci tlenochlorku miedziowego) - 50%.
No i teraz pytanie za 100 punktów. Który lepszy ?. Jak myślisz ? Oto jeszcze jeden przykład używania magii słów w marketingu.

A mam takie pytanie osobiste :D Czy Ty jakąś pracę dyplomową albo magisterska piszesz ?
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

forumowicz pisze: A mam takie pytanie osobiste :D Czy Ty jakąś pracę dyplomową albo magisterska piszesz ?
Nie
Wybieram 50 wp
A możesz jeszcze napisać o tych środkach na pierwszy oprysk po posadzeniu?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”