Gosiny ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Gosiny ogród

Post »

Mnie również nie udało się zakupić Hot Cocoa, raczej marne szanse .Może kiedyś uda mi się sprowadzić z Francji.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu, a czy Arum powinno już wyjść, póki co u mnie cisza i zastanawiam się czy jeszcze czas czy wymarzło, na szczęście wzięłam na zimę sadzonkę do domu, ładnie się rozrasta, ale nie wiem kiedy ją wsadzić do gruntu czy dopiero jak minie obawa nocnych przymrozków czyli po " zimnych ogrodnikach"
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Ilonko, u mnie arum zaczuna wypuszczac zielone listka. na pewno klimat u nas lagodniejszy to szybciej sie wszystko pokazuje. Gdyby ci padl to przywioze ci nowe cebulki. Mam nadzieje ze cos ci jednak wyrosnie :D
Chyba nie zapowiadaja przymrozkow ? jeśli nie to chyba mozesz zasadzic do ziemi.

Gosiu, zapomnialam odpisac ze nigdy nie wykopuje cebulek.... moze będę musiala .
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu, to jeszcze troszkę poczekam, aż minie obawa nocnych przymrozków, nie spieszy mi się, aż tak z tą doniczką, a może jeszcze wypuści to, co jest w ziemi, będę bacznie obserwować i dam znać. Wybieracie się do Polski? To byłoby super, jeśli znasz już termin, to daj znać na pw, umówimy się na grilla, rybki i w ogóle :tan .
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Ilonko, w ciągu kilu dni pogoda się poprawiła i wszystko wystrzeliło w gore, nawet arum zakwitł. Ciesze się tez ze frezje zakwitły !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3411
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Gosiny ogród

Post »

Jejku jak pięknie Ci wszystko kwitnie, u nas też zaczynają pierwsze kwiatuszki pokazywać kolorki, ale nie są tak dorodne, cieplejszy klimat jednak lepiej im służy, Arum śliczne jest samo w sobie, to znaczy liście tego, którego od Ciebie dostałam są piękne, moje nadal w doniczce, ale jeszcze poczekam, a to w ziemi nadal nic, więc kwitnienia pewnie się nie doczekam, najważniejsze, że udało mi się przezimować w domu. Co to jest to żółte na trzecim zdjęciu?
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2037
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosiu Twoja czereśnia nadal jest niesamowita, ile ona może mieć lat ???, mam nadzieję, że znowu z niej będzie kilka ton owoców :;230 :;230

PS mój Kropek nadal żyje i zachowuje się jak szczeniaczek, nadal dziękujemy za jego życie ;:168, bo pamiętamy ;:167
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Ilonko, tez się ciesze ze wszystko zaczyna zakwitać ! Az człowiekowi lepiej się żyje ! ;:138
To żółte u nas nazywa się genet d'Espagne, po łacinie chyba Spartium junceum. Duży, szeroki krzak , lekko pachnący, kolor mi się podoba jest o wiele wesolej ;:3 . Ilonko wydaje mi się ze arum wszystko przeżyje :)

Beatko, witaj :wit Czereśnia stara n nie wiem ile ma lat ale pewnie starsza ode mnie :lol: , mam nadzieje ze tego roku będzie pełno owoców. Byle nie było wiatru i kwiaty zostały na gałęziach . Ciesze ze piesek ma sie dobrze, wpadam do twojego wątku, przeprowadziłaś się, ... Ja czytam co u ciebie ale mało pisze. Poprawie się ;:196 .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25160
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gosiny ogród

Post »

Widok tej czereśnie zawsze dobrze nastraja.
Cudo.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosiny ogród

Post »

No widzisz Gosia - u nas dopiero dziś pierwsze kwiaty czereśni zakwitły, zaczyna się robić podobnie do Waszej Francji.
Może kiedyś wybierzesz się do tego Ogrodu Botanicznego o którym pisałyśmy?
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosie dwie :;230 Jak zaczyna wszystko kwitnąć to nastrój się poprawia, niestety przyszła mgła z nad morza i zrobiło się zimno :(

Gosiu, wybiorę się jeszcze tego roku, wielki jest jak nie wiem co :shock: Maja tez aleje róż , zerknij na linka.

http://www.jardin-garden.com/jardins/En ... ennes.html
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Gosiny ogród

Post »

Pisałam o mgle , same zobaczcie , ale jesiennie :(

Obrazek


i kilka kwiatków , bo jak by nie było mamy wiosnę :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7368
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosiny ogród

Post »

Gosia - trzymam Ciebie za słowo - mi akurat najbardziej utkwiły w pamięci aleje z kameliami - coś pięknego.
Na facebooku na ich zdjęciach widać że teren jest rozległy no i mają ogród w stylu japońskim.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”