Lobelia cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lobelia cz.2

Post »

Podrośnie i będzie ładna. Dosadziłam do niej 3 siewki tujałki. Chyba będzie im dobrze razem, co? Młodsze lobelie różowe gęste i ładne ale malutkie.[/quote]

Po kilku dniach na świeżym powietrzu z dużą ilością światła na pewno będą grubsze i mocniejsze ;:108 ,moja biała to totalna klapa kilka sztuk tylko przeżyło i wsadziłam je gdzieś między fioletowe.
Pozdrawiam,Basia
Awatar użytkownika
basiabar
500p
500p
Posty: 603
Od: 24 mar 2012, o 09:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lobelia cz.2

Post »

Dlaczego liście moich niektórych lobelii robią się lekko bordowe,za dużo słońca ,wody?Co źle robię?Obrazek
Tu są normalne
Obrazek
Pozdrawiam,Basia
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lobelia cz.2

Post »

Basiu, moje zeszloroczne tez mialy fioletowe liscie. To chyba w miare normalne jest...
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Lobelia cz.2

Post »

Ja swoje dzisiaj kategorycznie eksmitowałam na dwór. Muszę wreszcie umyć okna.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
-SONIA127-
200p
200p
Posty: 205
Od: 1 lut 2013, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie

Re: Lobelia cz.2

Post »

Moje po wysadzeniu do gruntu też zrobiły się bardziej bordowe niż zielone :shock: to chyba normalne
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
_dorota_
50p
50p
Posty: 99
Od: 4 lut 2013, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lobelia cz.2

Post »

whitedame pisze:Ja swoje dzisiaj kategorycznie eksmitowałam na dwór. Muszę wreszcie umyć okna.
:;230 to dobre. Moje okna przy których sadzonki stoją też wyglądają tragicznie ;:306
Dorota
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Lobelia cz.2

Post »

U nas odwrotnie-okna są czyste jak nigdy, żeby jak najwięcej światła docierało do środka. Na co dzień nie jestem tak chlujna, żeby co i rusz szyby przecierać :roll:
Awatar użytkownika
Wiki81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 maja 2013, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Lobelia cz.2

Post »

Witajcie! Postanowiłam zarejestrować się na forum, ponieważ w tym roku po raz pierwszy na swoim balkonie będę gościła lobelię i chciałam się zapytać czy mogę ją sadzić razem z pelargonią i aksamitką? Balkon mam od strony południowej, tzn.mam cały dzień słońce i skwar. O pelargonie i aksamitki jestem spokojna - dadzą radę. Ale nie wiem czy poradzi sobie lobelia? podzielcie się doświadczeniami związanymi z Waszymi lobeliami.
I czy bardzo się sypią przekwitnięte kwiatki?
Czy trzeba je "skubać" jak np. surfinie?
Czy trzeba ją nawozić?
Wątpliwości mam też do bidensa.
Pozdrawiam ciepło :)
"Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Lobe
50p
50p
Posty: 68
Od: 9 mar 2013, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia cz.2

Post »

Basiu, moje zeszloroczne tez mialy fioletowe liscie. To chyba w miare normalne jest...
....uff to mi ulżyło :D ...............bo parę lobelii hartuję na parapecie dzień i noc i właśnie te ciemnieją. Już myślałam, że coś nie tak.

A te w domu całe zieloniutkie.
Awatar użytkownika
sylwana85
500p
500p
Posty: 734
Od: 21 lut 2011, o 10:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowa Dęba

Re: Lobelia cz.2

Post »

Moje wystawione jakiś czas temu na taras, na ziemi położona jest kostka i taras ma murek, także jest ciepły i nagrzany nawet jak przymrozki będą to na tarasie jakoś temperatura jest wyższa. Lobelie wystawiłam jakieś dwa tygodnie temu, najpierw lekko zbordowiały a dziś są piękne zielone rozrośnięte Kępy, ;) część już 4-5 dni rośnie w gruncie, część w donicach, część czeka na wysadzenie z braku wolnego czasu. A część posadzonych co chwilę zostaje masakrowana przez mojego nowego szczeniaka znajdę...ehhh teraz wiem, że albo psy o kot albo kwiaty haha ;)
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lobelia cz.2

Post »

Kilka dni temu wystawiłam lobelie na balkon. Miejsce w miarę zaciszne, nie na słońcu, ale w dość jasnym miejscu. z tej kępki, którą wcześniej pokazywałam została połowa - siewki zaczęły się pokładać i marnieć. Co im jest? Podejrzewam ziemiórki ale czy one mogą zaszkodzić takim większym siewkom?
Awatar użytkownika
Wiki81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 3 maja 2013, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Lobelia cz.2

Post »

Tez chętnie się dowiem. Dopiero zaczynam swoją przygode z lobeliami:) pozdrawiam
"Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Lobelia cz.2

Post »

U mnie tak samo. Po wystawieniu na dwór zaobserwowałam, że pojedyncze roślinki w kępkach padają jak muchy. Gdyby to były ziemiórki to w domu byłyby widoczne. Może chłodne noce im szkodzą?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”