Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
niebieska 16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2013, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chore pomidory!!!

Post »

Nie wiem co się stało z moimi pomidorami. Z dnia na dzień jest coraz gorzej.Na początku zaczęły zwijać się liście , następnie liście dostały nalotu jakby zaczęły usychać. Po solidnym podlaniu zwijanie się liści ustąpiło , ale nalot pozostał. Co to może być??? :(
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chore pomidory!!!

Post »

Po pierwsze, jak można leczyć pacjenta nie widząc go na oczy, a po drugie wątek o chorobach pomidorów już istnieje i nawet chyba tuż obok.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Obrazek Obrazek
Poradźcie,podpowiedzcie co to takiego i co zastosować?
danaa
200p
200p
Posty: 485
Od: 13 sty 2012, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

ABan pisze:Zaczynam gromadzić środki ochrony roślin. Mildex - jeden z lepszych środków przeciwko zarazie ziemniaka (przynajmniej moim zdaniem, choć są osoby, które zawiódł) jest sprzedawany w opakowaniach 10g, 20 g, i 1 kg, ew. 5x10 g. Jeśli ktoś ma więcej pomidorów to 10 i 20 g przez sezon może mu nie wystarczyć. Opakowanie 20 g kosztuje ok. 15 zł, opakowanie 1 kg - ok. 90 zł. Czy jest sens i czy byliby chętni do zakupu opakowania 1 kg, podziału np. na porcje 10x100 g.? Pytam o względy praktyczne, organizacyjne i zainteresowanie. Przy tych 100 g do zaoszczędzenia jest ok. 50 zł. A 100g i na dwa sezony starczy. Trzeba tylko zapewnić odpowiednie warunki przechowywania.
Też byłabym chętna, ale pod warunkiem, że termin ważności byłby co najmniej do przyszłego roku. Chyba można to sprawdzić przed zakupem?
Pozdrawiam - Danuta

Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam :-)!
Awatar użytkownika
DoktorPio
100p
100p
Posty: 121
Od: 6 lut 2013, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Nawiąże jeszcze temat do ziemi z Biedronki tak jak pisałem wcześniej dosypywałem do tej ziemi perlitu celem polepszenia struktury podłoża dla pikowanych pomidorów. Oto fotki korzonków w tym przypadku pomidora Huzar.
Krzaczki innych odmian które posiadam maja równie podobnie rozbudowany system korzeniowy.



Obrazek




Obrazek



Obrazek
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

DoktorPio pisze:Nawiąże jeszcze temat do ziemi z Biedronki tak jak pisałem wcześniej dosypywałem do tej ziemi perlitu celem polepszenia struktury podłoża dla pikowanych pomidorów. Oto fotki korzonków w tym przypadku pomidora Huzar.
Mam dobre zdanie o ziemi z Biedronki tegorocznej. Szczególnie za jej ,,czystość mikrobiologiczną". Mam porównanie do poprzedniego roku z rozsadą arbuza.
Awatar użytkownika
PabloPolaco
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2013, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Madrid

Liscie pomidorów/plamy

Post »

Witam
Pierwszy pomidor, pierwsze "złe objawy". Jako nowy tak na forum, jak i na działkowym polu niewielkie mam doświadczenie "działkę" 14m2 dzięki uprzejmości kolegi. Podlewanie" wliczone" w uprzejmość :D Proszę o pomoc, jeśli ktoś z Was będzie tak miły.
Obrazek Obrazek

Nasiona kupione w Polsce, rozsady wyhodowane w Hiszpanii, niestety słońca jak na lekarstwo.

Dziękuję
Nie myli się ten, co nic nie robi.
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Niezbyt dobre zdjęcie - ale wydaje mi się, że to efekt poparzenia słonecznego. Nie było tak, że brakowało tego słońca, a jak się już pokazało, to wystawiłeś rozsadę na kilka godzin na ostre słońce?

Porównaj tu:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 5#p2334055
Awatar użytkownika
PabloPolaco
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2013, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Madrid

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Było kilka dni deszczowych, była folia, słońce nie więcej jak 18/20 stopni miedzy 9 a 13
Nie myli się ten, co nic nie robi.
jankajanke
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 kwie 2013, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Obrazek Obrazek

Hej czy możecie pomóc? co sie dzieje z moimi sadzonkami malinówek? kilka dni temu przesadzałam do większych pojemników, może tak reaguja? może czegoś im brak? do tej pory ni pryskałam niczym, zalezy mi na organicznych pryskaniach, żadnej chemii..

te plamki ida od dołu, góra jest ok.
jankajanke
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 29 kwie 2013, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

co się dzieje, pomóżcie. około 3 dni temu wsadziłam w wieksze pojemniki, czy to reakcja? czy choróbsko czy niedobór... zalezy mi na organicznych poradach! bez chemii. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13425
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Wiem że nie takiej porady oczekujecie ale dość trudno jest zamordować sadzonki pomidorów.
Jeśli podlewane są ja ziemia zdąży przeschnąć i nie popali się ich nadmierną opieką ( czyt. nawozami ) to przeżyją.
anka26
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 27 cze 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

PabloPolaco musisz coś więcej powiedzieć o parametrach ziemi w któej rosna pomidorasy i jak często podlewałeś?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”