Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby pomidorów i ogórków

Post »

Nie wiem, czy mi komp nawala, bo co otworzę wątek to to samo zdjęcie widzę. :D

Obejdzie się bez chemii, bo tu żadnej chemi nie potrzeba, chyba,.... że na uspokojenie. Takich zmian na liściach tego roku forumowicze mieli wiele, od Kaliningradu po Zakopane . Rada ?. Światło, temperatura podłoża powyżej 16 * i umiar z wodą.
DenniSF
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 sty 2013, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

W sumie na fotografiach mało widać, ale zaobserwowałem w foliaku malutkie muszki latające koło krzaczków pomidorów. Nie przy wszystkich tylko kilka krzaczków i kilka muszek.
Obrazek Obrazek


Teraz pytanie. Czy się tym martwić (bo czytałem kiedyś na forum że w niektórych podłożach są larwy i rodzą się z nich muszki chyba muchówki ale nie pamiętam)?
Bo w niektórych miejscach mam ziemie ogrodniczą a w niektórych do sadzenia i tak jak by latają koło tej do sadzenia.

Czy po prostu muchy znalazły sobie dobre miejsce w moim foliaku po ostatnich deszczowych dniach?

Może je czymś potraktować? ale krzaczki posadzone między 3 do 5 dni i czy jeszcze nie są za słabe by pryskać?
Awatar użytkownika
PabloPolaco
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2013, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Madrid

Choroba ?

Post »

Witam, forumowicz, Comcia, znawcy tematu.
Co jest nie TAK, proszę o pomoc.
Obrazek
Nie myli się ten, co nic nie robi.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroba ?

Post »

Po raz któryś się pytam, dlaczego pokazujecie uszkodzone rozsady nie pisząc nic o warunkach uprawy ?. Przecież to naprawdę nudne za każdym razem bawić się w śledczego.

No i po co nowy wątek ?
ABan
500p
500p
Posty: 986
Od: 2 sie 2012, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

ABan napisał(a):
Zaczynam gromadzić środki ochrony roślin. Mildex - jeden z lepszych środków przeciwko zarazie ziemniaka (przynajmniej moim zdaniem, choć są osoby, które zawiódł) jest sprzedawany w opakowaniach 10g, 20 g, i 1 kg, ew. 5x10 g. Jeśli ktoś ma więcej pomidorów to 10 i 20 g przez sezon może mu nie wystarczyć. Opakowanie 20 g kosztuje ok. 15 zł, opakowanie 1 kg - ok. 90 zł. Czy jest sens i czy byliby chętni do zakupu opakowania 1 kg, podziału np. na porcje 10x100 g.? Pytam o względy praktyczne, organizacyjne i zainteresowanie. Przy tych 100 g do zaoszczędzenia jest ok. 50 zł. A 100g i na dwa sezony starczy. Trzeba tylko zapewnić odpowiednie warunki przechowywania.
Trzeba będzie nabyć możliwie świeże opakowanie. Na razie łącznie ze mną są 4 osoby.
Pozdrawiam
Adam
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Wsadziłem kilka pomidorów do ziemi i ponad połowa mi usycha tak jak by się łodyżka skurczyła lub jak by ją wiatr ukręcił. widać wyraźnie jak by się załamała. co mam teraz zrobić ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5135
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Jeśli wsadziłeś do gruntu, a nie do tunelu foliowego, to poczekaj dwa tygodnie i posadź nowe
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

marcinek123, daj zdjęcie. Bez tego nic ci nikt nie poradzi ;:131 . No i uzupełnij - grunt otwarty czy folia, jaka ziemia - przepuszczalna czy mocno nawilgocona i rejon kraju.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
marcinek123
100p
100p
Posty: 152
Od: 28 mar 2013, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

jode22 pisze:marcinek123, daj zdjęcie. Bez tego nic ci nikt nie poradzi ;:131 . No i uzupełnij - grunt otwarty czy folia, jaka ziemia - przepuszczalna czy mocno nawilgocona i rejon kraju.
Na razie nie mam aparatu. Grunt otwarty, ziemia redliny nie przepuszczalna lub słabo, wielkopolska
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Z opisu to wygląda na zgorzel łodyg - ale w gruncie :?: Podlej Previcurem i wzrusz glebę, żeby ją napowietrzyć.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
danger325
200p
200p
Posty: 264
Od: 22 wrz 2012, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

U mnie na pomidorach pojawiają się takie guzki, z którym przy ziemi wyrastają korzonki, przepikowałbym ale.. one pojawiają się nawet ponad pierwszy liść właściwy :/ To normalne, czy trzeba coś z tym zrobić?
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

Te guzki to zapowiedź korzonków. Dopóki są na łodydze ponad ziemią, to w takiej formie pozostaną. Natomiast jak posadzisz głębiej, to wyrosną z nich korzenie ;:333 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
PabloPolaco
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 maja 2013, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Madrid

Re: Pomidory - choroby i szkodniki - cz.7

Post »

forumowicz a co ja mogę Ci powiedzieć o warunkach uprawy. Jak w moim pierwszym wpisie." Pierwszy pomidor, pierwsze..."
Pomidor Faworyt, Ola Polka, Gartenperle (zmiany na liściach tylko na odmianie Faworyt)
Nasiona wysiane 09 marca, do pojemników pikowane około 20 kwietnia. Tak wysiew jak i pojemniki pod folią na balkonie. Ziemia "sklepowa" do wysiewu nasion.
Warunki pogodowe noc 2-3 stopnie, dzień do 12-15, ostatni tydzień w pojemnikach 18-20 stopni.
Nie myli się ten, co nic nie robi.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”