Nasze wyzwanie działkowe :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Witaj :wit Ale pracusie z was :) Wszystko idzie u was ekspresowo :) Bardzo fajna studnia. A kamyczek..oczarował mnie :)
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

DuczekOsiu ślicznie u ciebie pozdrawiam miłego :wit
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Cudnie wyglada u ciebie. Niestety nie wiem czy to choroba, nie znam się
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Warzywnik wzorcowy ;:215 moje próby uprawiania warzyw spełzły na niczym ;:174
Awatar użytkownika
beatas22
100p
100p
Posty: 136
Od: 9 kwie 2012, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Witaj Leosiu :wit
pracowita mróweczka z Ciebie. My też z "em" spędzamy każdą wolną chwilę na działeczce.
Zakochałam się w Twoim trawniku, jest booooski. Ja mam stary, nie wymienialiśmy odkąd użytkujemy naszą działkę (2 lata), ale po napatrzeniu się postanowione - we wrześniu zakładamy nowy!!
W tym roku też rozpoczęłam budowę skalniaczków i jeśli się nie pogniewasz to będę co nieco podgapiać, bo pomysły masz rewelacyjne.
Pozdrawiam ze słonecznego Olsztyna ;:7
Pozdrawiam, Beata
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Leosiu, cieszę się że delosperma żyje :D U mnie tylko ta przezimowała,resztę chyba szlag trafił.A inne roślinki ode mnie mają się dobrze??
Awatar użytkownika
arim27
100p
100p
Posty: 165
Od: 29 paź 2011, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

A studnia,aż się prosi o piękne malunki na niej.Takie np jak na kompostowniku ;:138
Pozdrawiam Mirka !
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

matko kochani ale jestem padnięta ;:41 wszystkim Wam odpiszę jutro jeśli pozwolicie , bo naprawdę nie mam siły, posialiśmy trawę ,,,, W KONCU .... !! i koniec ! ;:172 jutro fotorelacja , dzięki że wpadacie ;:196 ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Leosiu, a ta trawa, którą widać to ta co jesienią sialiście? Fajny dywan się zrobił.
Mój eM się zmotywował bo ogrodzenie przestawił zgodnie z najnowszą koncepcją żonki (trzecia przeróbka), stół pomalował i nawet kawałek ugoru pod zielnik przekopał. Ale oczywiście będę go Waszymi zdjęciami motywować :wink:
Awatar użytkownika
julianna
1000p
1000p
Posty: 1145
Od: 21 gru 2011, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Leosiu ależ Ty masz pomysły.Domek z kamienia fantastyczny , ciekawe co Ci jeszcze wpadnie do głowy?Studnia wyszła Wam bardzo fajnie, przylłożysz do niej jeszcze swoją zdolną rączkę i postawisz kropkę nad "i".Gratuluje Ci takich pomysłów.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown
Awatar użytkownika
DuczekiOsia
1000p
1000p
Posty: 1621
Od: 10 sie 2012, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

dobra wstałam to mogę Wam pokazać co robiliśmy wczoraj ...

MID2006 :D to się cieszę że się podoba

wielkakulka chyba będę musiała zapytać w odpowiednim dziale po prostu :wink:

ewa w a to czemu ?? to mój pierwszy w życiu warzywniak i zaskakuje mnie czasami powiem Wam ...
ale roście ładnie.

beatas22 fajnie że wpadłaś :) muszę zaraz polecieć do Ciebie i obadać twój Wateczek odgapiajta co chceta, jeszcze tego nie opatentowalam ;:306

zeberka4 - Kochana Saro , właśnie umarło mi tylko takie mini skalniakowe drzewko, ono już w tamtym roku miało problemy nie wiem czy to tez jakaś delosperma nie była... cała reszta rosnie jak oszalała, skalniakowe pięknie w tym roku wyglądają dopiero teraz pokazały swą urodę, cala reszta posadzona na rabacie przy domku tak wybujała że już sie zastanawiam co będę musiała przesadzić bo miejsca im powoli zaczyna brakować :) sa cudne niewim co ja bym bez Twojej pomocy teraz ogladala, a tak mam sporo do podziwiania i każda roślinka mnie cieszy jak nie wiem :) ;:196

arim27
będzie coś ale nie malunki ... :wink:

maliola
tak to ta sama, była taka niepozorna i wiotka, a teraz jest super , jeszcze ja wczoraj punktowo dosiewałam
hehe to zaraz lecę do Ciebie obadać co tam Twój M. pracowity wykonał ;:138 ;:138 super ;:138

julianna hehe mam nadzieję że jak przytłożę rączke to nie spartolę tej dobrze wykonanej pracy ;:224 wszystko się może zdarzyć ...

na a teraz tak, wykopaliśmy dół pod latrynę iiiii .......... mamy drugą studnie

Obrazek
nie wiem co teraz ... czy ta woda zejdzie,? jak na razie przybiera, kopaliśmy w innym miejscu i jest to samo ...

małż nie daje studni spokoju, kolejny pomysł realizował, pomysł na suche nogi ;:306

Obrazek

Obrazek
jak widzicie jest szalunek i wylewka będziemy twardo stąpać po ziemi

ja zgrabiłam jeszcze raz cały teren i posiałam trawę, potem jeszcze raz zgrabiłam i gotowe :heja nawet nie wiecie jaka ulga że już nic nie będę musiała kopać , no chyba że pod rabatki , ale to inny rodzaj kopania 8-)

małż wypożyczył walec z wypożyczalni sprzętu ogrodowego ;:223 porażka, rączka odpadała co 5 minut, w walcu było mało wody i trzeba było samemu dolać żeby w ogóle coś tam zwalcował, a śruba była krzywo wkręcona i nie chciała popuścić ;:219 wody dolaliśmy ale i tak trzeba było go dociążyć własnym ciałem aby efekt był pożądany , chyba dzisiaj panu z wypożyczalni się oberwie ;:134 i jeszcze zdzierać kasę od ludzi za kłopotliwy sprzęt,,,,, my mieliśmy mało do zwalcowania ale jeśli ktoś będzie miał więcej terenu to mu współczuję ,,,

Obrazek

oprócz zwalcowania trawnika małż pospawał jeszcze nowy skobel przy bramce i pomalował ją na nowo
Obrazek
Obrazek

pospawał tez łopaty bo przekopanie takiego terenu mocno je uszkodziło, ale już są po "operacji spaw" i maja się dobrze, ;:215
ja przekopałam jeszcze kawałek ziemi pod dodatkową grządkę na ogórki, bo nie miała już miejsca na nie, musze już je wysadzić z domu bo powoli mi blakną i zaczynają marnieć, pomidorki tez pójdą już do gruntu, niech sobie radzą , pogoda jest ładna i przymrozkow już raczej nie będzie więc nic im się stać nie powinno.

i to na tyle, idę was jeszcze odwiedzić i uciekam do pracy z małżem zarobić na chlyb i szklonka wody :wink:
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Chyba przestanę do Was przychodzić - nie mogę patrzeć na tę pracowitą pszczółkę - Twojego Ema ....... ;:306
Żarcik taki ;:224
Fantastyczny jest ten Gość ;:215
Ciekawe, co zacznie wyprawiać, gdy już skończą się Mu prace bieżące ;:oj
Osiu siej groszek przy najbliższej okazji. Można go siać od kwietnia do czerwca. Wzejdzie, zakwitnie i powali Was zapachem na kolana :uszy
Lecimy ... tyrać na chlyb i szklunkie wody ;:215 .... i szynkie ;:215
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze wyzwanie działkowe :)

Post »

Normalnie jak mróweczki ;:138 ;:138 ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”