Celozja grzebieniasta, pierzasta

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 633
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Celozja Pierzasta

Post »

blondinez pisze:Ja tak popikowałam, bo były bardzo długie i jakoś rosną :wink: Więc chyba można :D
A czy ktoś wie, czy trzeba je uszczykiwać?
Są różne szkoły jedni mówią żeby uszczykiwać inni że absolutnie nie, ja nie będę uszczykiwał.
  • Pozdrawiam Jurek
blondinez
200p
200p
Posty: 210
Od: 27 lut 2013, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Hmm mam ich około setki więc spróbujemy i tak i tak..
Pozdrawiam, Agnieszka
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6234
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Ja też nie ruszam! :wit
Dziś pierwsza część moich maleństw poszła ,,do ludzi" zawiozłam Teściowej parę sztuk. U Niej zawsze jest cieplej i szybciej trafią do gruntu.
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
blondinez
200p
200p
Posty: 210
Od: 27 lut 2013, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Doczytałam i jednak nie należy uszczykiwać celozji, no kwitnie na pędzie głównym.
Pozdrawiam, Agnieszka
Awatar użytkownika
katevalley
200p
200p
Posty: 221
Od: 17 kwie 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów - Łomża

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Witam,

jestem tu nowa. Właśnie zakupiłam celozję pierzastą. Ale dopiero za tydzień będę ją sadziła. Strasznie mi się podoba. I wiem, że może być na suche bukiety, dlatego się zdecydowałam na celozję.

Pytanie 1. Jaka ziemia najlepsza i jaki nawóz do niej żeby pięknie rosła i miała ładne rozłożyste kwiatostany.
Pytanie 2. czy okrywać ziemią czy nie?
Pytanie 3. Ile sadzić. Chodzi mi czy o jednym nasionku czy lepiej po 3? Żeby mieć pewność, że coś wyrośnie. Nie chcę mieć ich po 60 wystarczy połowa tego. Aby były ładne.

Bo uszczykiwać podobno nie trzeba. Nie chciałabym żeby się rozrosła i wyglądała jak dzika.

Czy jak posadzę za tydzień to dam radę przesadzić ją już po 15 maja do gruntu? Niby pisze żeby sadzić marzec kwiecień. Najwyżej później będą mi kwitnąć.

Czy trzymać je w domu, czy jeśli już robi się ciepło to można trzymać na balkonie sadzonki? Bo w domu nie mam miejsca i możliwości więc chciałabym wiedzieć, żeby potem na rabatach pięknie wyglądały.

Pozdrawiam
między kwiatkami schowana ja i moja pasja - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65537
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Moje celożki w chwili obecnej już się przyzwyczajają do stałego dopływu świeżego powietrza. Jak jest ładna słoneczna pogoda wystawiam je na balkon. Przesadziłam do skrzynek docelowych i czekam aż się zaczną rozwijać.Na razie trochę wolno im to idzie. Od kiedy zostawiacie swoje na noc?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
katevalley
200p
200p
Posty: 221
Od: 17 kwie 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów - Łomża

Re: Celozja Pierzasta

Post »

ja jeszcze nie wysiałam.
Moje siewki wystawiam już teraz codziennie i widzę, że na świezym powietrzu lepiej rosną.
między kwiatkami schowana ja i moja pasja - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65537
sylviaadam
50p
50p
Posty: 98
Od: 19 maja 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Moje celozje od początku są na balkonie. Tzn. posiałam je i doniczkę wystawiłam na balkon pod przykryciem z foliowego woreczka. To było jakieś 3-4 tyg. temu i ani razu nie zabierałam ich do domu
Awatar użytkownika
katevalley
200p
200p
Posty: 221
Od: 17 kwie 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów - Łomża

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Sylviaadam - a możesz pokazać jak wyglądają i kiedy wysiałaś? Jak długo wschodzą? Bo ja pewnie dopiero dziś będę siała.
między kwiatkami schowana ja i moja pasja - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65537
Awatar użytkownika
santana51
500p
500p
Posty: 633
Od: 13 maja 2012, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, działka za Wyszogrodem

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Moje celozje wysiane 11 marca, 17 marca wzeszły, a 10 kwietnia pikowane, wyglądają tak :

Obrazek

Po bokach pierzaste pośrodku grzebieniasta
  • Pozdrawiam Jurek
Awatar użytkownika
katevalley
200p
200p
Posty: 221
Od: 17 kwie 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów - Łomża

Re: Celozja Pierzasta

Post »

czyli miesiąc żeby można było już do gruntu sadzić. No to nie tak źle. I tak będzie po 15 maja, czyli na początku czerwca już można do gruntu. No to nawet dobra pora:)
między kwiatkami schowana ja i moja pasja - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65537
sylviaadam
50p
50p
Posty: 98
Od: 19 maja 2011, o 10:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Zdjęcia chwilowo nie mam :wink: Siałam jakieś 4 tygodnie temu, na południowym balkonie zeszły po 4 dniach( słoneczko świeciło). Nasion nie przykrywałam ziemią tylko delikatnie je przyklepałam :D Teraz mają po jednej parze listków właściwych.
Awatar użytkownika
katevalley
200p
200p
Posty: 221
Od: 17 kwie 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie, Zambrów - Łomża

Re: Celozja Pierzasta

Post »

Moja wygląda na 3 dzień tak:
Obrazek
między kwiatkami schowana ja i moja pasja - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65537
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”