Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, Pulsatille urocze. Milki kolorowe też.

U Ciebie zawsze można oczy napaść kolorkami ;:138

W jakim wieku są te siewki sasanek. Mam też sporo , ale jeszcze małych.
Pozdrawiam , Elżbieta
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3297
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Ostatnia siewka zjawiskowa! ;:63
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj ANIU witaj już w lecie. Widać że mamy dużo pracy ale mimo to wspominam jak patrzę n............ /PW/
Awatar użytkownika
Atka-a1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1357
Od: 28 kwie 2009, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

WitajAniu,
dawno nie zaglądałam na forum, ale dziś odświeżyłam sobie Twoje irysy :heja
Sieweczki sasanek urokliwe i ciekawe.
Niestety czasu nadal mam mało :( dt i dlatego rzadko zaglądam na forum.
maryna45m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2204
Od: 27 gru 2009, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu zaglądam czy Cię nie ma ale nie. U mnie od 2ch dni pada dosyć solidnie nawet cały dzień bez przerwy. ;:180
ROCHCIO
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 lis 2007, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Cieszyńska

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Na skalniaku też coś się dzieje. Nie wiem, co to za grubosz, który wykwitł śliczną czerwienią. Jest monokarpiczny i choć ma rozetki myślę, że jest rozchodnikiem a nie rojnikiem. Może ktoś wie, co to za jeden :roll:

Aniu to sedum sempervivoides- nie wiem, czt ktoś dalej napisał, bo jestem w trakcie czytania. Pierwszy raz goszczę w twoim ogrodzie, ale jestem zachwycona
pozdrawiam Elżbieta
"Otwartą księgą jest natura dla tego, co w niej czytać umie." -Konstanty Damrot
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Porzuciłam wątek na bardzo długo z różnych powodów ale mam nadzieję prowadzić go w tym roku przez cały sezon wegetacyjny :) :)
Od wielu dni śledzę, co się dzieje w ogrodach forumowiczów i z zachwytem oglądam zdjęcia budzącej się wiosny. Choć bardzo tęsknię za ogrodem, to cierpliwie czekałam na zniknięcie śnieżnej pokrywy na moich "włościach" i lodu z oczka wodnego.
Ostatnie dni przyniosły sporo słońca i ciepła a noce temperatury bliskie zera więc i u mnie rozwinęły się pierwsze kwiaty :D

Pierwsze wystartowały miłki amurskie choć dopiero od kilku dni rabatę, na której rosną, dosięgnęły promienie słoneczne. To pierwsze kwiaty-czekam na wykwitnięcie pozostałych pąków i pozostałych odmian. Od stycznia kwitnie też ciemiernik tybetański; nie zaszkodziła mu nawet dwutygodniowa ostra zima ze śniegim i sporymi mrozami.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Pojawiają się też ranniki. Gdyby rosły na słonecznym stanowisku, pewnie kwitłyby już od tygodnia ale w obawie przed wysuszeniem bulwek latem ( już raz straciłam sporą grupę ranników bo przecież u mnie piaseczek aż miło ) musiałam posadzić je tam, gdzie słońce latem nie dociera. Na wiosnę jest tam rozproszone słońce ale dopiero w marcu.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
E-mienta
500p
500p
Posty: 593
Od: 21 mar 2011, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Perła Renesansu

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu!!
Bbardzo się cieszę, że znowu jesteś ;:196 uwielbiam Twój ogród i kwiaty. Jesteś kopalnia wiedzy. ;:oj i lubie do Ciebie zaglądać. :D
Pozdrawiam Ewa
Spis treści, Życie po życiu - 2014 - Aktualny
"Ludzie posłuszni żyją, aby spełniać oczekiwania innych. Nieposłuszni realizują swoje marzenia..."
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Miłek Chichibubeni niesamowity kolorek istna żaróweczka na szaro bure przedwiośnie :D Dobrze ,że już jesteś Aniu :D
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu przeglądałam ostatnio bardzo dużo zdjęć miłków i myślę że masz na odwrót opisane . Na pierwszym zdjęciu jest Chichibu Beni /Chichibubeni/ różnie je podpisują / i ten ma mniej płatków w kwiatku . Natomiast Benisuzume ma ich więcej . No chyba że się mylę a jak się mylę to już nie wiem który jest który :(
helleborus thibetanus przepiekany .
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Ewo :D Cieszę się, że odwiedzasz mój wątek - przecież go prowadzę właśnie dla osób odwiedzających ;:108 A jeżeli ktoś korzysta z moich dość bogatych doświadczeń ogródkowych, to też niezmiernie mnie to cieszy.

Beatko :wit Nie mogłam się doczekać, kiedy słońce będzie na tyle wysoko, aby ogrzało moją rabatkę z miłkami. Od kilku dni już szybciej rosną i rzeczywiście rozświetlają szary jeszcze po zimie ogród.

Ewo - być może, że jest tak, jak piszesz, choć przy roślinach umieszczam dobrze opisane etykietki i według nich podpisałam zdjęcia. Tak prawdę mówiąć, prawie wszystkie moje odmianowe miłki pochodzą z siewu ( nie mojego - siewki kupowałam w dwóch źródłach dobrze znanym kolekcjonerom roślin w kraju). Nawet, jeśli nie było szansy na zapylenie inną odmianą, to i tak każdy osobnik pochodzący z siewu zazwyczaj ma nieco inny wygląd ( tak jak dzieci tych samych rodziców).
Nie przejmuję się tym jednak. Moja próba pozyskania odmian z podziału w ponoć renomowanej niemieckiej szkółce skończyła się utratą nieprzekorzenionych ( jak się okazało) roślin i niemałych pieniędzy. Wolę więc zdrowe i rozrastające się siewki choć może nie są zupełnie rasowe pod względem genetycznym.

Niemałą niespodziankę zrobiła mi kapturnica purpurowa, z której kilka dni temu zdjęłam stroisz. W ciągu zimy wytworzyła całą masę nowych liści chwytnych. Mam nadzieję, że zakwitnie mi w tym roku jeszcze obficiej niż w poprzednim sezonie ;:oj

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu po długiej przerwie! Ciesze się, że wróciłaś i znów będzie można podziwiać Twoje roślinne cuda.
Skusiłam się w zeszłym roku na miłka, ale nie wiem czy przeżył. Wciąż go nie widać, a u innych już kwitną :(
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

W tym wypadku muszę się z tobą zgodzić , zapomniałam że to siewki moje też prawdopodobnie pochodzą z tego źródła co Twoje . Danusia Ktoś wstawiła zdjęcie swojego Chichibu Beni i wygląda tak samo ja Twój . Tak więc niech sobie rosną wszystkie pięknie :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”