Fuksja (Fuchsia) - pielęgnacja, problemy w uprawie, cz. 1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Fuksja

Post »

wymieniam ziemię tylko z wierzchu.Z nawozów stosuje substral ten pomarańczowy do rozcieńczenia z wodą i rozcieńczony obornik.
Na pocz atku wiosny podsypałam nawozem do magnolii :wink:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Fuksja

Post »

U mnie na działce też mało cienia a jeśli nawet to gdzieś po kątach dlatego od lat uprawiam głównie odmiany które jednak dają sobie radę w pełnym słońcu. Sprawdzone przez wiele lat.
Poniżej odmiana The Phoenix rosnąca w dużej donicy postawionej w kole z kamieni przeznaczonym na ognisko . Ma ok 1 metr szerokości i prawie taka sama jest wysokość bo ukształtowałam na taką ala "kopkę " :;230
Podobnie stara odmian Beacon też dobrze rośnie na pełnym słońcu. U obu odmian dość szybko drewnieją pędy i łatwo z nich kształtować rożne formy.

Obrazek
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja

Post »

Hej mam pytanie w temacie fuksji. Wczoraj kupiłam nową sadzonkę, jest bardzo ładna i wysoka. Główny pęd ma chyba z 60 cm wysokości i tu naszła mnie myśl, żeby wyprowadzić ja do formy piennej.
I tu się pojawia moje pytanie: czy przyciąć ją do tego jednego głównego pędu jesienią przed zimowaniem, czy już teraz usuwać boczne pędy? Macie jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Fuksja

Post »

Fuksja - kształtowanie drzewka jest świetnie opisany poniżej
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=43167
- poczytaj i znajdziesz odpowiedź na to i wiele innych pytań zwiazanych z tematem
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fuksja

Post »

Super, zabieram się do czytania ;:196
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

A ja z innej beczki, jeśli można.
Fuksje ze szkółki Adriana jeszcze nie kwitną, dopiero zaczynają wiązać pąki, a człowiekowi jakoś tęskno do kwiatów, no i skusiłem się w jakimś nieszczęsnym centrum handlowym. Sprzedawali fuksje z jednej dużej firmy na P, która produkuje tez nawozy. Miały etykiety z nazwami. Wszystkie z serii Shadow Dancers (no wiem, ze to nie odmiany wyhodowane przez prawdziwych miłośników, tylko produkt wielkiej firmy fabrykującej odmiany taśmowo, ale trudno...). Okazało się, że etykiety u producenta powtykali jak popadło, zatem są nazwy, ale mają się nijak do roślin w doniczce. Poza jedną - Gene.
Spróbowałem dopasować nazwy do roślin - może ktoś z Was będzie umiał stwierdzić, czy mi się udało :!:

To jest ten Gene (plamki na kwiatach to, jak sądzę, skutek zbyt dużej ilości słońca):
Obrazek


Violette:
Obrazek


Peggy:
Obrazek


Jest jeszcze chyba Betty, ale na razie tylko pąkach.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

A oto "kolekcja" Shadow Dancers wraz z nową odmianą rudo-rudą 8-):
Obrazek
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Słodziak z tego kotka :)
Ania
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Wiedziałem, że na same fuksje w fuksjowym wątku nikt nie zwróci uwagi, a na kotkę ktoś zareaguje :lol:.
To miło :). Kotka słodziak, bo to dziewczynka i bo lubi fuksje ;:3.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Smellycat
100p
100p
Posty: 153
Od: 16 mar 2009, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

:oops: No wiem, przepraszam, że nie zwróciłam należytej uwagi na fuksje, ale uwielbiam koty, fuksje zresztą też :) To już się poprawiam - bardzo ładne i zadbane fuksje ;:333
Ania
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Nie ma za co przepraszać :). Koty mają też tę zaletę, że chodzą wśród roślin ostrożnie, a psy potrafią połamać i zdeptać wszystko ;:222.
To może jeszcze, zanim zakwitną tegoroczne fuksje, wspomnienie z zeszłego lata (bezimienne odmiany, niestety):

Obrazek
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Fuksja

Post »

Mariusz przepiękne :lol: Czym nawozisz, że tak obficie kwitną?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Mariusz DLW
200p
200p
Posty: 429
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Re: Fuksja

Post »

Dzięki, Anym :D. Najczęściej używam Agrecolu do kwiatów balkonowych i ogrodowych, to się rozpuszcza w wodzie, jest stosunkowo niedrogi i wydajny, w zielonych torebkach ćwiećkilowych. Skład NPK 15-10-25 (+ mikroelementy), to chyba dobrze, choć nie jestem specjalistą. Podlewam bardzo często z nawozem, co drugi-trzeci dzień - też nie wiem, czy to dobrze, ale kwitną. Tyle że nie próbowałem ich zimować, może na zimowanie takie nawożenie ma niedobry wpływ :?: Nie wiem.

-- 28 maja 2013, o 09:10 --

Aha, zgodnie z radami Adriana Cieszyńskiego - teraz, póki fuksje jeszcze nie mają pączków, podlewam z nawozem jakimś "Floreo stymulator kwitnienia" (NPK 11-51-6). Jeszcze nie wiem, co z tego będzie ;:131.
Mariusz
Kaktusowy wątek sprzedażowy - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=68063" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”