Piwonia drzewiasta,krzewiasta(Paeonia suffruticosa) cz.1

Drzewa ozdobne
Zablokowany
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2073
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

monika pisze:Królowa jednej nocy, no może max czterech, przy sprzyjających warunkach :wink:
Być może zależy to od pogody, ale moja rozpoczeła kwitnąć 05.06 , a teraz wygląda jak na fotce i myślę, że jeszcze ze 2 dni będzie cieszyć moje oczy:

Obrazek


A przy okazji - czy ta odmiana ('Souvenir De Maxime Cornu' ?) zawiązuje nasiona?
an_na
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 maja 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

monika-żartujesz czy piszesz poważnie :( ;:174 ? To po co ja wydałam przedwczoraj 60 zł, dla czterech dni kwitnienia? ;:223
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12972
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

piwonia drzewiasta jest przepiękna ale kwiat trzyma krótko, ale warto ja mieć choć przez chwilę
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 732
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Zgadza się, maksymalnie 4 dni kwitnie jeden kwiat, rozwijają się nie wszystkie razem, więc ok. 10 dni trwa kwitnienie krzewu.
ania1590
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

an_na pisze:monika-żartujesz czy piszesz poważnie :( ;:174 ? To po co ja wydałam przedwczoraj 60 zł, dla czterech dni kwitnienia? ;:223
Nie wiem. Ja wielokrotnie pisałam, że to zawracanie głowy wg mnie. I już się jej pozbyłam. Ale jakoś nikt tej wg mnie wady nie wymienia. Jak spadnie deszcz to nawet jednego dnia kwiaty nie przetrzymają.
A jeśli już, to na pewno nie jest warta 60 zł.
Awatar użytkownika
alphax
500p
500p
Posty: 954
Od: 26 maja 2012, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hannover

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Sorry kochani ale pielegnacja zajmuje tyle samo czasu dla roslinki powiedzmy z tygodniowym kwitnieniem co z kilku czy kilkunasto miesiecznym. Piekny kwiat to niestety za malo.
Zgodnie ze znanym przyslowiem "z pieknego talerza jak bedzie pusty sie nie najesz", swiadomie i zdecydowanie wybieram to drugie. Mam za maly ogrodek zeby same liscie mialy zachwycac.
Jestem tym samym bardzo zawiedziony ;:145 szkoda.

Rzeczywiscie 60 zlotych to zdzierstwo delikatnie mowiac.
Przepraszam za brak polskich znaków diakrytycznych
... nie akceptuję nietolerancji, zawiści i kłamstwa - Janusz
an_na
50p
50p
Posty: 94
Od: 13 maja 2012, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

ania1590 pisze:Zgadza się, maksymalnie 4 dni kwitnie jeden kwiat, rozwijają się nie wszystkie razem, więc ok. 10 dni trwa kwitnienie krzewu.
10 dni -to juz lepiej :lol:
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 732
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Mam swoją piwonię od 25 lat, kupiłam ją będąc przejazdem w Warszawie, przypadkiem weszłam do sklepu ogrodniczego, a że gdzieś w "działkowcu" czytałam o takich piwoniach, więc ją kupiłam.Był to smętny badylek z jednym liściem. Obecnie to krzaczor, przerósł mnie i ma ok.2 m wysokości. Co roku czekam z niecierpliwością aż zakwitnie, liczę jego kwiaty i nie mogę się nacieszyć przez to 10 dni w roku kiedy kwitnie. Później też jest piękny. Mam też kupiony później krzew piwonii o pełnych kwiatach, ale ten nie budzi moich emocji. Obrazek
ania1590
Kisiel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2013, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

W ogrodzie botanicznym przy WSHP w Sandomierzu mają piwonie drzewiaste. Kilka sadzonek podebrałam jakieś 5-6 lat temu. Z nich jedna wsadzona na drugi rok do gruntu u mojej mamy ma ok. 1,2m wysokości. Kwitnie na biało z fiołkową plamą, kwiaty półpełne. Zdjęcia niestety nie mam. Ja swoje przetrzymywałam 3 lata w doniczkach i chyba te donice były za małe. Wyglądają tak
Obrazek
Jedną z siewek wysadziłam od razu do gruntu i "zginęłą". W tym roku chciałam posadzić w tym miejscu bylinową a tu niespodzianka! Siewka odżyła. Wsadziłam do dużej donicy.
Obrazek
obok rośnie coś co mi wlulano w Świecie Cebul jako Souvenir De Maxime Cornu. Faktycznie, cena była zaskakująco niska, ale końcówka sezonu wiosennego, więc zaryzykowałam. Przyszło bardzo wysuszone coś, w woreczku z torfem, przełamane na pół. Dumna naklejka na woreczku głosiła Souvenir De Maxime Cornu - piwonia chińska.
Obrazek
Pożyjemy, zobaczymy co to jest. To że bylinowa, to pewne.
Awatar użytkownika
ania1590
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 732
Od: 3 kwie 2009, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

A mówią że kradzione lepiej rośnie. Swoją drogą oburza mnie takie złodziejstwo. Że co, nie miało właściciela? Przynajmniej się nie chwal, bo nie ma czym.
ania1590
Kisiel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2013, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Ania1590, ta "kradzież" odbyła się za wiedzą i zgodą właściciela, ba nawet z błogosławieństwem. Innaczej siewki trafiłyby pod motykę.
duduś
1000p
1000p
Posty: 1100
Od: 22 sie 2009, o 09:07
Lokalizacja: opole

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

myślicie że całkowicie nie da sobie rady w cieniu ( no może 2 godz. zachodzącego słońca )
duduś
Kisiel
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 30 maja 2013, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piwonia drzewiasta (krzewiasta)

Post »

Rosnąć pewnie będzie rosła, ale kwitnienie, jeśli będzie to mierne. Im więcej słońca tym więcej kwiatów. Ale na "patelni" szybko więdnie. Najlepiej świetlisty cień od południa. Stanowisko zachodnie jest lepsze od wschodniego.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”