W stronę słońca -

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W stronę słońca -

Post »

Ale masz piękna kolekcje irysów. Chyba się już przekonam do tych bylin.... Piwonia u mnie od wielu lat nie kwitnie, chyba za głęboko jest posadzona.... :( Zazdroszczę piwonii... 8-)
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W stronę słońca -

Post »

Reniu jest co podziwiać taka kolekcja irysów i cudo piwonie ;:215
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: W stronę słońca -

Post »

Witam Was dziewczynki w ten piękny słoneczny dzień! ;:3
A Mnie niestety jakiś wirus dopadł chyba przeziębienie ;:145
Dziękuję za miłe słowa! ;:131 ;:131
Karolinko dziękuję bardzo i również pozdrawiam.
Marysiu dzisiaj słoneczko dogrzewa na całego! tylko żeby znów z takiej fali upałów nie pojawiła się jakaś burza! ;:185 ale jak na razie cieszmy się słoneczkiem! :) piwonia tak tak ma taki ciemno-czerwony kolorek taki odcień jakby bordo.Tylko wiatr i deszcze rozwiały już płatki piwonii także długo się nią nie nacieszyłam,może na następny rok będzie inaczej :wink:
Ewciu oj tam sporo :wink: hehe zamierzam sobie jeszcze skąbinować jakieś inne kolorki irysków!
Tmaksym polecam iryski są na prawdę piękne i ten ich zapach ohhh... ;:170 troszki jakby dla Mnie mogły dłużej kwitnąć,ale i tak je uwielbiam :) Piwonia faktycznie może być za głeboko posadzona i dlatego nie kwitnie,a może jakbyś przesadziła ją w inne miejsce?
Reniu dziękuję bardzo za takie komplementy! ;:131
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W stronę słońca -

Post »

Własnie przesadziłem piwonie w inne miejsce jakieś 3 lata temu (na poprzednim też nie kwitły) i wyczytałem, że mogą nie kwitnąć z powodu przesadzenia... Chyba muszę czekać a do końca nie mam pewności czy brak kwitnienia był spowodowany przesadzeniem czy za głębokim wkopaniem :P
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: W stronę słońca -

Post »

Pamiętam że coś właśnie czytałam na temat piwonii i pisało tam że one nie lubią przesadzania i że na jednym miejscu mogą rosnąć nawet 3o lat :shock: ( chyba że coś pokręciłam ) że dopiero jak słabiej lub wgl nie kwitną to jest znak że musimy je przesadzić w inne miejsce.No i też właśnie pisało że nie lubią dużej warstwy ziemi bo to też może spowodować że nie zakwitną - "kłącze należy tak umieścić w podłożu aby nad pąkami znajdowało się maksymalnie 5 cm ziemi,na dno dołka najlepiej nasypać dobrze przerobiony kompost.W pierwszym roku należy pamiętać o podlewaniu piwoii aby się dobrze ukorzeniła w drugim piwonia też może nie kwitnąć wtedy treba pamiętać o dokarmianiu piwonii.Dopiero na trzeci rok powinna zakwitnąć.Stanowisko powinno byś słoneczne."
Moja piwonia ma jakieś ok.17 lat coś koło tego,słońce ma prawie przez całe popołudnie a gleba to taka gliniasta plus jakby rędzina raczej panuje u moim ogródku.Nigdy jej jeszcze nie przesadzałam.
Znalazłam jeszcze takie coś w książce - " czasami zdarza się że piwonie wcale nie kwitną mimo że rosną w miejscu słonecznym i na odpowiedniej głębokości.Najprawdopodobniej jest to spowodowane lichą glebą należy wtedy wiosną wyściłkować rośliny dobrym obornikiem i podlewać nawozami aby wzmocnić karpę.Na glebach piaszczystych bardzo przepuszczalnych nadmierne przesuszenie powoduje brak kwitnienia w roku następnym"
Wiesz co to nie przesadzaj tej piwonii niech sobie już rośnie,na wiosnę bym troszki odsłoniła ziemi bo może faktycznie troszki za dużo jej ma.A tera to jakby ją może wzmocnić "karpę" ...
Awatar użytkownika
reniuniek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4611
Od: 30 sie 2010, o 08:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Czerwionka koło Rybnika

Re: W stronę słońca -

Post »

Reniu, dużo zdrówka ;:168
Śliczne masz iryski :D
Mój zielony kwadrat cz.5-aktualna
Zapraszam :-) Renata
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: W stronę słońca -

Post »

Przyda się Reniu ;:196 dziękuję!
tmaksym
50p
50p
Posty: 59
Od: 23 lis 2011, o 09:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W stronę słońca -

Post »

Tak właśnie zrobię, zasilę ją lekko odsłonię i poczekam jeszcze rok, może 2.... jak nie zakwitnie to ją przesiedle dalej :P Zrobię miejsce na coś kwitnącego bez oporów :) Dzięki :)
Ogród pod Dębową Górą
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=49050" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: W stronę słońca -

Post »

Tmaksym Nie masz za co dziękować! Polecam się na przyszłość :tan
Zobaczysz że za rok Ci zakwitnie :D
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: W stronę słońca -

Post »

Powolutku zaczyna robić się ... GOŻDZIKOWO
Zdjęcia z dzisiaj ;:177

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: W stronę słońca -

Post »

Reniu, cudne goździczki. Ja w zeszlym roku pozbieralam nasionka i tak schowalam, że znaleźć nie mogę. ;:306
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
reniusia20
1000p
1000p
Posty: 1859
Od: 2 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdzieś na końcu świata...! ( małopolska)

Re: W stronę słońca -

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... ;:3

-- 13 cze 2013, o 16:45 --

Witaj Dorotko :wit
Hihi :D Ja też tak mam,a potem szukam i szukam. Gożdziki u Mnie same się rozsiewają i co roku zadziwiają Mnie tymi swoimi różnymi kolorkami! Chociaż też zbieram sianie z niektórych i sieję... :wink:
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6553
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: W stronę słońca -

Post »

U mnie niby też, ale jesienią zeszlego roku chcialam zebrać nasiona i posiać tam, gdzie ja chcę a nie one. Dlatego nie mialy szans same się wysiać. A nasion dalej nie znalazlam. ;:224
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”