Petunia z nasion Cz.2

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

groch8888 pisze:Jutro dla porównania wrzucę zdjęcia liści petunii hybridy i kaskady :wit
Petunia kaskadowa
Obrazek Obrazek
Petunia hybrida
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

groch8888 pisze:...
Faktycznie moje te blado to w ogóle inna bajka , ładne te kaskadowe , moje petunie cały czas kwitną , więc dodam też fotki

bo codzień to jakiś inny kolor , miałam nasiona od mamy ,od koleżanki trochę na allegro kupiłam i teraz już sama nie wiem

jakie one będą :) ;:219
Awatar użytkownika
groch8888
100p
100p
Posty: 142
Od: 24 lut 2012, o 09:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Ja tylko miałam 2 kolorki bo nie wiedziałam czy coś w ogóle z tego będzie jak na pierwszy wysiew... Na przyszły rok lepiej się przygotuję 8-)
Pozdrawiam Veronica
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Obrazek Obrazek
Moje bardzo ładnie pachną.
W przyszłym roku też będę mądrzejsza i nie wysieję już do jednego pojemnika lobelii z petunią ;:14
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
Niesia
200p
200p
Posty: 403
Od: 23 lut 2012, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Witam wszystkich :wink: pierwszy raz posiałam petunię....śliczne ma kwiaty ale jestem niezadowolona bo bardzo wyrosła do góry i straciła wygląd :roll: czy należy ją uszczykiwać bo wyczytałam, że się uszczykuje dla lepszego rozkrzewienia? siałam drugą turę i właśnie zaczęła kwitnienie ale boję się że ta też wybuja :roll: ,,,,,czy mam uszczyknąć końcówki? zaznaczam,że na końcówkach są już pąki :roll: Pomóżcie bo jestem laikiem w tym temacie :roll:
Ogrodniczka Niesia
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=53798" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marlenamarcin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2013, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Ja również ma problem ze zwisającymi petuniami, a dokładnie - że nie chcą zwisać ;:174
Czy to moja wina, że może źle uszczknęłam? Czy zaczną zwisać? Czy już tylko "do góry" będą się pięły?
Proszę o radę na przyszłość i odpowiedź :)


Obrazek
Awatar użytkownika
marlenamarcin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 8 lut 2013, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Oto jakie informacje znalazłam na temat petunii zwisającej.
"Rozmnażanie: niestety trudne i rzadko kiedy się udaje. Lepiej zakupić nowe rośliny wiosną, po ustąpieniu przymrozków. Możliwe jest rozmnażanie z nasion, ale rośliny uzyskane tą metodą, nie mają cech kaskadowych i rosną tylko w górę.

Czy to prawda, jakie są wasze doświadczenia?
Agusik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 12 lut 2013, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Będą zwisać, jak będą większe:) Mam jedną roślinkę, która wyprzedziła pozostałe. Najpierw rosła w górę, a potem zaczęła się "obniżać", zwisać. Jest z nasion. Poza tym w ubiegłym roku, też z nasion miałam pięknie zwisające. Wtedy siałam mix nasion i nie wiedziałam, że to petunia i w ogóle jej nie pikowałam. I wyrosła pięknie, tak, że w tym roku zdecydowałam się tylko na petunie:)
Zauważyłam jeszcze, że petunie bardzo łatwo znoszą przesadzanie i im częściej się je przesadza, tym szybciej rosną:)
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

witam wszystkich serdecznie,
na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jestem zielona w sprawach ogrodniczych i zawsze kupowałam gotowe roślinki. tak się złożyło, że w tym roku udało mi się kupić piękne czarne petunie (wcześniej takich nie widziałam) i chciałabym pozyskać z nich nasionka co by je później wysiać. pewnie kogoś to ubawi, ale niestety pojęcia nie mam kiedy ani w którym miejscu na roślinie owych nasion szukać i co później z nimi robić... będę wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Witaj na Forum, mam nadzieję, że zostaniesz z nami :wit
Nie miałam nigdy czarnych petunii ale nie wydaje mi się, by one jakoś się różniły od zwykłych. Chyba, że są jakoś zmutowane i nie wytwarzają nasion. Ja cały czas obrywam przekwitłe kwiaty, bo z nich tworzą się nasiona i roślina marnieje. A petunie kwitną długo więc szkoda ich szybko tracić. Zatem polecam Ci obrywać kwiaty póki co. Samych nasion szuka się w tych "suszkach" po przekwitłych kwiatach. Z czasem tworzą się w tym miejscu owoce, które najpierw są zielone a potem robią się suche. Wtedy się je zrywa. W środku jest cała masa nasion. Szukaj ich jednak nie wcześniej niż w sierpniu.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

valdessa_kane pisze:...
Witaj , ja również dopiero w lutym zaczęłam swoją przygodę z sianiem , petunie i inne rośliny .Dzięki pomocy na forum udało mi się i mam piękne swoje petunie ;:oj .Tak od sierpnia petunie będą miały duużo nasion wtedy pozbierasz ..
ze swoich nasion będziesz miala piękniejsze kwiaty i duużo możesz sobie porobić sadzonek jak masz na to miejsce :) Zobaczysz jak ci się to spodoba ,ja mam już chorobę cały czas kupuję jakieś nasiona i sieje :)Na drugi rok jeszcze więcej petuni kupię nasion, kolorowe ,kaskadowe itp...
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Takie są dzisiaj ,kolorowe małe i duże :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Petunia z nasion cz.2

Post »

Viola - ale dałaś czadu ;:172 Piękne kolory ;:138

Doczekałam się i ja ;:63
Obrazek

Miał być fioletowy - moje własne nasiona z rośliny o fioletowo/fuksjowych kwiatach. Ale ten kolor też mi się podoba. Obok jest druga sadzonka, ciekawe, w jakim ona będzie kolorze ;:65
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”