Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie, problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marantha
100p
100p
Posty: 141
Od: 14 mar 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Nie mogę się doczekać zdjęć! :) na razie nie myślę o zapylaniu, a z pędu coś mi nie szło... Teraz kupiłam muchołówkę z przeceny i muszę ją doprowadzić do ładu.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Z pędu jest bardzo trudno ukorzenić,natomiast z siewu nasion dużo łatwiej,tylko trzeba wysiewać zaraz po zebraniu nasion.Najlepiej żeby do zapylenia kwiatów były dwie rośliny,wtedy jest pewność,że większość nasion wykiełkuje.Jest jeszcze jeden sposób rozmnożenia dla laików,ale napiszę o tym gdy będzie mój syn i dokładnie mi to wytłumaczy.A to muchołówki kwitnące i młode siewki,wysiane w ub.roku po zebraniu nasion:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Piekne mucholowki ewo.

Po wysluchaniu waszych rad zauwazylam na mojej male szczeniaczki ktore juz powoli wybijaja u boku ;:138
Tak wiec bedzie zyc ;:63
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Piękne to one będą za miesiąc,dwa jak się rozrosną,ale dzięki za miłe słowa.
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Mam ogromną prośbę do osób, którym choroby owadożerów nie są obce...
Od jakiegoś czasu ( dwa tygodnie, może miesiąc) moje muchołówki zaczęły marnieć. Na początku nie chciały rosnąć, a jak już wypuściły listek to był on bez pułapki :( dzisiaj zauważyłam na liściach rośliny jakieś czerwone/rdzawe :?: kropeczki. Nie jest to żaden nalot, ani żadne robactwo. Po prostu czerwone kropeczki :roll: Nie mam pojęcia co to może być, ale przypuszczam, że jest to przyczyna takiego, a nie innego stanu moich muchołówek.
Dodaję zdjęcia i bardzo proszę o pomoc.

Obrazek

Obrazek
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Awatar użytkownika
Maja100
200p
200p
Posty: 233
Od: 31 mar 2011, o 00:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Koniecznie zastosuj oprysk środkiem grzybobójczym - ja do owadożerów stosuję Topsin. Prawdopodobnie jest to jakaś choroba grzybowa. Zapewnij im też maksimum słońca, owadożerki kochają słoneczko, zwłaszcza muchołówki :) W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą :)
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Dziękuję za sugestie, choć mam poważne wątpliwości, czy jest to grzyb... zobaczymy za jakiś czas, czy topsin sobie z tym poradzi.
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
FishHunter
100p
100p
Posty: 138
Od: 29 kwie 2013, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Co się z nią dzieje?
Obrazek
Tomek
Awatar użytkownika
Marantha
100p
100p
Posty: 141
Od: 14 mar 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Wydaje mi się, że nic, niektóre pułapki po jakimś czasie naturalnie obsychają, ale może jeszcze więksi znawcy się wypowiedzą :wink: Bardzo ładnie wybarwiona :)
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Muchołówka nie wygląda źle ( źle wyglądają moje, które są kilka postów wyżej...) :wink: Marantha ma rację - z czasem starsze liście usychają, a na ich miejsce pojawiają się nowe. Ja sugeruję odciąć czerniejące pułapki ( niekoniecznie razem z liściem ), bo mi parę razy pojawiała się na nich pleśń, więc lepiej nie ryzykować tym bardziej, że stykają się one z podłożem.
A jak długo masz tę muchołówkę?

EDIT:
Piotr47 Muchołówka rośnie w terrarium?
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
Piotr47
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 15 cze 2013, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Na razie stoją na południowym oknie, ale muszę przenieść roślinki do pokoju od zachodu ? myślałem właśnie o zrobieniu ?terrarium? mam problem z doborem oświetlenia, kompletnie nie wiem co wybrać?.
Awatar użytkownika
olka514
200p
200p
Posty: 230
Od: 22 lut 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muchołówka amerykańska - uprawa, nawożenie, podlewanie

Post »

Muchołówka nie potrzebuje aż tak wysokiej wilgotności, by trzymać ją w terrarium. Do tego bardziej nadają się np. dzbaneczniki. Nie widzę za bardzo sensu w doświetlaniu roślin latem, skoro stoją one na parapecie :roll: Tym bardziej, że masz tylko jedną muchołówkę, tak?
Myślę, że lepiej będzie jeśli znajdziesz jej słoneczne miejsce, choć okno zachodnie najlepsze dla niej nie będzie, to jakoś powinna dać radę. Jeśli masz możliwość to przenieś ją np. na okno wschodnie, a najlepiej zostaw muchołówkę tam, gdzie stoi teraz ;:108
*owadożerne i spółka
pozdrawiam - Ola
wikusia35
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2013, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Wszystko o muchołówce!

Post »

Od dawna marzyłam o muchołówce,bo nie mogę wytrzymać z tym całym robactwem krzątającym się po mieszkaniu. :) Przechodzę koło kwiaciarni,patrzę,a tu... muchołówka! Od razu ją kupiłam. Zabiłam muchę(co nie było łatwe :D) no i położyłam na liść. Po sekundzie muchy nie było. Wiem,że może jeść owady,ale co jeszcze?
Moje rośliny: hiacynty wodne,-,storczki,kaktusy,bambus,muchołówka,róża jerychońska i całe multum innych na balkonie.
Moje zwierzęta: chomiki - Kuleczek(miała być Kuleczka) i Filutek,pies Amo,17 rybek. :)
Pzdr :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”