Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

+Meegan+ Twoja rabatka :D
http://gardenpuzzle.pl/projects/show/173867
Obrazek

Yvona pierwszorzędnie trzeba tam posprzątać :wit Projekt będzie :wit
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Rewi- ja się przypominam z moją rabatką z 2stron wstecz- tzn wkleiłam link do tematu, w którym wkleiłam rysunki- co rośnie a gdzie są "dziury" do zapełnienia..
doradzisz coś..? ;:65
pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Monika-Sz tak, tak już patrzę :wit
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

dzięki :heja
nie mogę się doczekać co bys widziala w moich naroznikach..

ja się bardzo miotam w sprawie "dziur", które tam mam.. w narozniku poludniow-zach , na tle spartanów najchętniej bym widziała klon palmowy atropurpureum-ale jestem straszona wymarzaniem, i że to kaprysne drzewo.. niby "plecy" klona byłyby zaslonięte spartanami (na razie 1m wysokie), ale od pólnocy wiatr ciągnie między domami.. będzie tam kiedys-może jesienią tego roku- żywoplot, pewno z brabantów.. ale się waham.
przydaloby mi się tam cos czerwonego, niezbyt rozlozystego, co ladnie wygląda- ten narożnik jest tuz przy tarasie, nieco dalej mam pęcherznice diabolo, reszta roslin to raczej zielono-żólte..więc stąd pomysl na cos czerwonego dla powtórzenia..

rozważalam tam tez jablonkę royalty..ale nie wiem, czy nie będzie zbyt rozlożysta.. miejsce widać na rysunku w kratki z oznaczonymi metrami, a dla oka wkleilam też foto.

no i nie wiem, co dac dolem. mam już w 2 miejscach tawuly goldflame i goldmound, i pięciorniki goldfinger, więc nie chcę znów w 2 narożniki dawać to samo..

w narożniku wschodnio-poludniowym to juz mi się inwencja skonczyla.. mam tam, jak widać na foto: 2 brzozy, na ich tle pigwowca "jakiegos czerwonego", z boku przy brzozach 2 kosodrzewiny, w samym rogu jalowca mint julep, 2 jalowce mordigan gold, a za nimi posadzilam 2 berberysy atropurpureum.. i nie wiem, co wsadzić pomiędzy, żeby ladnie wyglądalo, ale żeby nie zapchać zbytnio..
może w któryms miejscu jakies trawy ozdobne? albo ciekawie komponujące się z tym byliny kwitnące.

lubie jak cos kwitnie, najlepiej dlugo, albo na zmiane-cos wiosną, latem, a cos jeszcze na jesien.

obydwa narożniki są mocno sloneczne i tak jak opisalam w tamtym temacie- w narożnikach usypane male pagórki wznoszące się od ogrodzenia w stonę centrum dzialki, w najwyzszym punkcie osiągają 40-50cm i będą podparte murkami oporowymi,,może z piaskowca..?

ale mam wymagania, co.. ;:14

staram się dać jak najwięcej wskazówek, może cos wpadnie Ci do glowy..

pozdrawiam- i jak masz cierpliwosć do tych narozników- to doradzaj kochana, co możesz..
;:180
sisi13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 lut 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Witam czy mógłby mi ktoś pomoć jak mam dodać zdjęcia?
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

sisi13- ja robię tak..
wchodze na http://www.fotosik.pl nie zakladam konta ani sie nie loguje-jest opcja "dodaj zdjęcie" bez logowania-trzeba tylko zaznaczyc czy zdjęcie jest bez limitu wiekowego czy +18.. klikasz na "przeglądaj zdjęcia"- i wybierasz miejsce, skąd wyjmujesz foto.. ja np wybieram zdjęcie, przeklejam je na pulpit- i w fotosiku wybieram pulpit, otwiera mi się lista, klikam żeby dodac..chwile się dodaje.. po chwili wyskakuje strona na której jest sporo różnych szyfrów w ramkach. wybieram ramke która jest opisana "nowosc", podswietlam zawartosc i kopiuję caly "adres" w tresć tego, co pisze na forum.. po wklejeniu na forum pokazuje się-zamiast tego szyfru okienko ze zdjęciem..

mam nadzieję że pomoglam i wyjasnilam w miare ok..

pozdrawiam
geniuszek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 maja 2011, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Dzień Dobry prosił bym o projekt zagospodarowania pod brzozami.Sam nie wiem co tam posadzić i żeby rosło nawet trawa słabo pod tymi brzozami rośnie dodam iż brzozy ustawione są na działce w kształcie litery L z jednej strony południe z drugiej zachód Pozdrawiam Mariusz
Obrazek Obrazek Obrazek
pysiulqa
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 sie 2012, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Projekty wspaniałe! Bardzo mi się podobają. Ja mam prosty, zwyczajny ogród i chciałabym go zdecydowanie "ulepszyć". Można się zainspirować Twoimi pracami :)
Pozdrawiam Aneta :)
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

geniuszek pisze:Dzień Dobry prosił bym o projekt zagospodarowania pod brzozami.Sam nie wiem co tam posadzić i żeby rosło nawet trawa słabo pod tymi brzozami rośnie dodam iż brzozy ustawione są na działce w kształcie litery L z jednej strony południe z drugiej zachód Pozdrawiam Mariusz
Szczerze?
Ja bym tam nic nie sadził, nie zabierał bym nic z trawnika. Obielił bym tylko ten murek żeby tak nie raził w oczy i tyle.
Jak już by się chciał uprzeć to dla mnie fajnie było by wzdłuż posadzić żywopłot i uformować go na wysokość 1,0-1,2m, zielono schludnie, miło można sobie formować za każdym razem inaczej jak się chce i zasłania co się dzieje na działce.

Od razu zapytam cie w jaki sposób uzyskałeś tak rewelacyjnie równy teren i wysoki stan murawy?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rewi
1000p
1000p
Posty: 3623
Od: 17 lip 2012, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. Lubelskie
Kontakt:

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

Witam wszystkich serdecznie i jestem mile zaskoczona, że jest tylu chętnych o parady ;:108 ;:108
Proszę poczekać jeszcze tydzień, aż skończę szkołę i nadrobię zaległości ;:108 Bo z jednej strony mam swój ogród z drugiej szkoła i inne obowiązki :wit
Zapraszam serdecznie służę pomocą, pozdrawiam Ewa! ;)
Pomysł na ogród-projekty do wykorzystania!,
Ogród rewii cz.III !
geniuszek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 26 maja 2011, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

portugalia pisze:
geniuszek pisze:Dzień Dobry prosił bym o projekt zagospodarowania pod brzozami.Sam nie wiem co tam posadzić i żeby rosło nawet trawa słabo pod tymi brzozami rośnie dodam iż brzozy ustawione są na działce w kształcie litery L z jednej strony południe z drugiej zachód Pozdrawiam Mariusz
Hej dzięki za poradę ogólnie ogrodzenie mam do remontu.Wcale tak równo nie jet jak bym chciał ale podpowiem ci że równałem działkę ręcznie czyli łopata szpadel grabie i taczki i tak mniej więcej wzrokowo tu zebrałem tam przerzuciłem itp.Jeśli chodzi o trawnik czytałem forum,ogólnie nawóz woda i koszenie i trawka ładnie rośnie z tym że właśnie pod brzozami słabo
Szczerze?
Ja bym tam nic nie sadził, nie zabierał bym nic z trawnika. Obielił bym tylko ten murek żeby tak nie raził w oczy i tyle.
Jak już by się chciał uprzeć to dla mnie fajnie było by wzdłuż posadzić żywopłot i uformować go na wysokość 1,0-1,2m, zielono schludnie, miło można sobie formować za każdym razem inaczej jak się chce i zasłania co się dzieje na działce.

Od razu zapytam cie w jaki sposób uzyskałeś tak rewelacyjnie równy teren i wysoki stan murawy?


Hej dzięki za poradę ogólnie ogrodzenie mam do remontu.Wcale tak równo nie jet jak bym chciał ale podpowiem ci że równałem działkę ręcznie czyli łopata szpadel grabie i taczki i tak mniej więcej wzrokowo tu zebrałem tam przerzuciłem itp.Jeśli chodzi o trawnik czytałem forum,ogólnie nawóz woda i koszenie i trawka ładnie rośnie z tym że właśnie pod brzozami słabo
Awatar użytkownika
portugalia
50p
50p
Posty: 98
Od: 3 lip 2011, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomysł na ogród - amatorskie projekty do wykorzystania

Post »

To może wspiąć się na brzózki i trochę im te gałęzie przerzedzić żeby większy dostęp światła był pod drzewem.

Co do równania też tą metodę łopaty, grabi i taczki stosuje ale strasznie mozolnie to idzie.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=27&t=45726" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”