Kolcowój chiński, jagody goji (Lycium chinense) Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
darnok
200p
200p
Posty: 388
Od: 13 kwie 2012, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Moja po tych deszczach bardzo zmarniała,liście oklapły i są wiotkie,nie wiem czy jeszcze coś z niej będzie,cały czas podczas deszczów była zalana wodą,mam nadzieję,że się odratuję ;:174
Awatar użytkownika
fruitssk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 23 lut 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Moje kolcowoje mają się całkiem dobrze, rosną sobie w foliaku, w doniczkach. Wysiałem nasiona wyciągnięte z owoców na opakowaniu których pisało że to suszony na słońcu, bez konserwantów, naturalny chiński kolcowój. Zdjęcie jest trochę nie aktualne bo sprzed 2 tygodni, a przez ten czas całkiem poszły w górę. Nie wiem tylko kiedy je przesadzić do gruntu na miejsce docelowe. Chciałem posadzić je w rzędzie równolegle do malin, pytanie tylko który termin będzie odpowiedni, tzn czy jak zbiorę bób które aktualnie tam rośnie to nie będzie zbyt późno? Chodzi żeby tylko przetrzymały pierwszą zimę, później to jakoś to już będzie.
Obrazek
Wyśniłem sobie ten świat tak długo myśląc o nim.
Zupełnie po nic. Tak dla siebie by się bronić.
Awatar użytkownika
Brysiak
100p
100p
Posty: 143
Od: 30 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Wyglądają poprawnie - możesz je do ziemi wsadzać o dowolnej porze, w doniczkach będą miały zwarty system korzeniowy - zimę przetrwają nawet jeśli wsadzisz je po opadnięciu liści. Ale lepiej jednak dać im miesiąc przed przymrozkami po to by system korzeniowy na zimę zaczął iść we właściwym kierunku (pionowo w dół). Jesienią podsyp jakimś nawozem jesiennym (sam fosfor + potas) i zapewniam że będzie ok.
Pozdrawiam forumową brać.
Awatar użytkownika
fruitssk
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 23 lut 2013, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Galicja
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Dzięki, tak zrobię, poczekam jak bób skończy owocować i do piachu, bo inaczej ziemi u mnie ciężko nazwać :lol:
Wyśniłem sobie ten świat tak długo myśląc o nim.
Zupełnie po nic. Tak dla siebie by się bronić.
Awatar użytkownika
Brysiak
100p
100p
Posty: 143
Od: 30 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Zapewniam Cie że piach w zupełności wystarczy :). W ramach testów wsadziłem ze 100 szt z doniczek w nieużytek - czytaj ugór na którym nawet chwast nie chciały rosnąć bo miały za sucho. Naturalnie test to test nawet nie podlałem - nie dość że wszystkie się przyjęły w niemal suchym piasku to wiosnę pięknie wybiły się w górę.
Jeszcze jedna historyjka z życia ...
jeden pan - mniejsza o to kto to - miał kilka sadzonek , wkopał je w ogródku w sierpniu. Chwała mu za to ... tyle że o jednej zapomniał i zostawił nie podlaną w półmroku.
Jakież było jego zdziwienie tej wiosny jak wszedł do pomieszczenia po rower i zobaczył swojego kolcowoja z listami ;)
Dodam że była to nie ogrzewana komórka gdzie zimą temperatura była taka jak na zewnątrz. I jeszcze jedno ta roślina w sierpniu miała 2 miesiące więc była bardzo młoda.

PS. Ale to tak na marginesie - testów były setki a i opowieści by się znalazło dziesiątki :)
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Dziękuję za informację :) też mi się wydawało, że to jednak coś innego.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Zszokowana ceną jagód goji / ponad 50 zł/kg / zakupiłam 10 dag, zeżarłam, ale z jednej suszonej wydłubałam pesteczki i wsiałam do doniczki. Ok. 1,5 tygodnia temu. Dzis patrzę, a 4 już wykiełkowały! Super! Będę miała własne!
Awatar użytkownika
Brysiak
100p
100p
Posty: 143
Od: 30 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

:) no no a juz za 3 lata pierwszych kilka owoców. W każdym razie gratuluję.
Zresztą cena suszonych jagód nie powinna szokować zważywszy że są sprowadzane z Chin (nie mylić z Tybetem gdzie nie występują).
Prosta kalkulacja ... 1 kg świeżych jagód niech kosztuje tyle co 1 kg borówki (15zł/kg) czyli cena razy 2 no może 3 (z uwagi na odparowanie wody w trakcie suszenia) + koszta transportu i prowizja importera.
Awatar użytkownika
westwe
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Witam mam problem z jagodą która ma 5 lat ma 2.5 metra wysokości ale nie chce kwitnąć.proszę o pomoc co mam zrobić.
Awatar użytkownika
Brysiak
100p
100p
Posty: 143
Od: 30 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Jaka rodzaj ziemi? pH, stanowisko? ... więcej danych + foty jak możesz.
Awatar użytkownika
maxmar123
500p
500p
Posty: 614
Od: 9 lis 2012, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Kolcowój to super wytrzymała roślina, wsadziłem na próbę 2 nie hartowane sadzonki do gruntu(bielice) i o dziwo bez żadnego podlewania nawożenia itp. rosną sobie.
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Mój największy krzak któy ma już około 190 cm kwitnie jak szalony no i nic więcej .. No nic może potem zaskoczy . Stanowisko słoneczne strona południowa , ziemia czarna w miare przepuszczalna . Tam gdzie rosnie to kiedyś latami były hodowane JESTEM_ WULGARNY /-NA na powietrzu wiec ziemia ma koksu ;)

No nic czekam dalej co z tego będzie albo i nic nie będzie :)
Maniak roślin egzotycznych :)
Awatar użytkownika
westwe
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 15 mar 2011, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Jagody goji ( kolcowój pospolity )

Post »

Przesyłam zdjęcia mojego krzaczka który nie chce kwitnąć ziemia żyzna mało przepuszczalna czarna odczyn 6 pH. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”