Obrzeże z kostki nieregularnej.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
davvido1234
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 maja 2013, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Witam!

Niedawno pisałem podobny temat na forum, ale to się tyczy już czegoś innego. Mam zamiar zrobić półkole ozdobne przed tarasem i w tym półkolu wysypać grysem i korą. Oddzielę to od trawnika kostką granitową nieregularną. I tutaj pojawia się pytanie. Jak to zrobić? Wiem, że trzeba podebrać ziemię, i co dalej, podsypać piasku i później beton i na tym? Czy jakąś fomrę jak na murek jeszcze zrobić, do środka beton i wbijać kostkę?
Z góry dzięki :):):)
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Tu chodzi o obrzeże z kostki? Normalnie kostkę układa się na ubitej suchej mieszance piachu z cementem, który potem pod wpływem deszczu twardnieje. Ja osobiście też bym chybta tak zrobił z obrzeżem.
davvido1234
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 maja 2013, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Tak, granitowa kostka nieregularna. Nie, ja tak nie zrobię, u znajomego tak zrobili, delikatnie trącił kosiarką i pozamiatane:) Zrobię tak: wybiorę, podsypię piasku, na to(w zależności od wielkości kostki) kilkanaście cm betonu i będę ją wbijał młotkiem gumowym. Wtedy, będę miał pewność, że się trzyma i ładnie mi się wypełnią fugi i wszystko :):) i pytanie ostatnie, nie trzeba jej niczym impregnować? nie zżółknie?
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Tego to już nie wiem, powinieneś zapytać podczas zakupu, ale wydaje mi się, że nie.
Pamiętaj, żeby beton nie rozlał się za szeroko, bo to też nie będzie za atrakcyjnie wyglądać a trawa w betonie się nie ukorzeni.

Ja mam obrzeże z zwykłych kamieni, po prostu polożone. Od czasu do czasu podniose go, powyrywam trawę i odłoże z powrotem. Przecież nikt po tym nie chodzi...
davvido1234
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 maja 2013, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Spotkałem się na mieście ze znajomym przypadkiem i zapytałem go to. Twierdzi tak jak ja, będzie pewne i na lata.
Dzięki wielkie za odpowiedź.

Pozdrawiam
drozdo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 cze 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Galicja Wschodnia

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Żeby się beton nie rozlał to wystarczy border plastikowy, albo coś na zastępstwo jeśli będzie rzadki, jeśli gęsty to tylko ładnie ten rowek wyprofilować. Ja osobiście żeby tyle betonu nie ładować podsypałbym to gruzem, albo innym kruszywem i dopiero na to rzadki beton i kocha na górę. Aha - jeśli chodzi o fugowanie to radzę nie tym w czym będzie zatopiona dołem, tylko kiedy beton zwiąże zrobić pół suchą zaprawę 3:1 piach z cementem, rękawiczki i palcami utykać, jak przeschnie to szczotka z twardszym włosem i przeczyścić. Impregnacja - ja korzystałem w pracy z preparatów firmy Sarsil (to nie reklama !) podwójna warstwa mokro na mokro i kilka lat spokoju - zaprawy nie wypłucze, a wręcz zwiąże, a granit nie powinien porastać zielenią i generalnie nabierze koloru.

Pozdrawiam ze słonecznego południa.
Drozdo.
davvido1234
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 maja 2013, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

a dlaczego osobno? znaczy zafugować palcami?
drozdo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 23 cze 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Galicja Wschodnia

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Wg. mnie- Ładniej wygląda, łatwiej zrobić pełną fugę, ciężej upierniczyć na szaro kostkę.
niuniek_84
50p
50p
Posty: 89
Od: 2 mar 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Obrzeże z kostki nieregularnej.

Post »

Tutaj akurat z standardowej prostej kostki ... ale może komuś się przyda:
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 7#p4516277
Zdjęcia przedstawiają jak to jest u mnie .... oczywiście zmiany i ulepszenia będą, ale od czegoś trzeba zacząć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”