Nowości warzywne i owocowe,nieznane i mało znane

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Więc może i dzikie brokuły udadzą się lepiej przy późnym siewie..?
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

:wit

Jako że sezon prawie w pełni chcę umieścić opinię o dzikich brokułach. Przede wszystkim jestem z nich zadowolona, choć z porównaniu z tradycyjnymi brokułami ich gałązki są miniaturowe. Mam wysiane ich jednak trzy dlugie rządki, i z jednego dnia zbioru można uzbierać zielonego dla dwóch osób. (oczywiście przyrządzam je razem z ich długimi gałązkami, są równie smaczne)

Po pierwszym zbiorze byłam przerażona marnym plonem, po drugim zauważyłam, że z miejsca z którego zerwałam wcześniej gałązkę urosły dwie następne. Krzaki z powodu zbiorów systematycznie produkują coraz więcej różyczek, same też się rozrastają. Trzeba oczywiście zbierać je szybko, co drugi dzień bo szybko zakwitają.
Smak bardzo mi odpowiada, zjadam je też na surowo. Mają o wiele delikatniejszy smak niż zwykłe brokuły ale są też o wiele soczyste. Jeśli póżniej znajdę więcej czasu wkleje zdjęcia :)

pozdrawiam
Udanych plonów.
Magda
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Ja swoje dzikie brokuły (2 szt) wyrwałam po jakimś czasie - strasznie się rozrosły , różyczki miniaturowe - zdecydowanie nie na większe spożycie jednorazowo... stwierdziłam ,że szkoda mi miejsca i zamiast tego w to miejsce poszły szpinaki ...
Resztę nasion dałam teściom ,ale stwierdzili to samo co ja ... w ramach ciekawostki lub przy baardzo dużej ilości miejsca są super,ale nie na ilości dla większej rodziny.
Awatar użytkownika
atrano
50p
50p
Posty: 85
Od: 2 lut 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław-Milicz

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

iohroma podeślij koniecznie zdjęcia. Ja wysiałam te brokuły, ale chyba przegapiłam moment zbiorów ;:oj
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Mam cos w swoim ogrodzie co sie doskonale wpisuje w ten wątek "kiwado" zwane ogorkiem afrykanskim badz kolczastym ponoc jakas krzyzowka ktora smakuje troche jak banan i kiwi jeśli dobrze pamietam całkiem niezle zaczeło rosnac po ostatnich upałach miałem tylko9 nasion z czego 8 wzeszło ostało mi sie 5 ale jedan bardzo wątły, do sedna czy ktos uprawiał te rosline wczesniej? Jakies sugestie? Mam 2 w foliaku i 3 na zewnątrz licze ze cos z tego bedzie i w przyszłym roku będę miał wiecej nasionek. Strasznie mnie zaintrygowała ta roslina. A i jeszcze jedo czy ktos konsumował owego ogorka bo ponoc bananowo kowowy smak to mocna przesada
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4069
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Nie kiwado tylko kiwano ;:224 . W tym wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... lit=kiwano
ludzie piszą o jego uprawie. Piszą też w innych wątkach poświęconych dyniowatym.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Dorota 11
50p
50p
Posty: 97
Od: 16 lut 2011, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Kiwano uprawiałam w szklarni. Bardzo się rozrosły miały dużo owoców i byłam z nich zadowolona. W następnym roku też posadziłam ale niestety wcześnie był przymrozek i wszystko pomroził. Kiwano nie uda się w gruncie. Chyba będzie bardzo ciepłe lato.Ale ostatnie lata są deszczowe i zimne u mnie.I zaniechałam sadzenia.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

To warzywo to zwiastun nieuchronnej zimy

Obrazek
vanyavala
500p
500p
Posty: 739
Od: 24 cze 2013, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: szamotuły

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Piękna, widziałem coś podobnego w sklepie chyba lidlu. Jak smakuje? I co z nią robisz forumowicz? Sałatki a może na ciepło? Pojęcia nie mam jak i z czym to się je.
Awatar użytkownika
SandraABC
1000p
1000p
Posty: 1242
Od: 28 kwie 2011, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Najlepsza na surowo ! :D Z odrobiną soli oczywiście :D
forumowicz możesz zdradzić skąd miałeś nasiona? Bo raz już ją próbowałam wysiewać ale niedobra była w smaku ...
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Bardzo smaczna jest starta na grubych oczkach z dodatkiem majonezu lub z białym serkiem i szczypiorkiem z dodatkiem soli. Również jako dodatek do surówek z kapusty pekińskiej lub kapusty kiszonej. Używana bywa też jako dodatek przy kiszeniu kapusty.
Nasiona kupiłem w małym sklepiku ogrodniczym wiosną tego roku. Wysiana był jako poplon po ogórkach konserwowych.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6393
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

Bardzo ciekawe, nieznane warzywa tu opisujecie. Wiosną rozejrzę się za nasionami.l
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10179
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Warzywa nieznane,mało znane i trochę inne od znanych.

Post »

forumowicz pisze:Bardzo smaczna jest starta na grubych oczkach z dodatkiem majonezu lub z białym serkiem i szczypiorkiem z dodatkiem soli.
Dziś na kolacyjkę właśnie zrobiłem taką pastę ze serkiem śmietankowym. Ma pyszny orzechowy smak. ;:92
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”