Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ROZYCZKA204
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 cze 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Nie lubię krytykować ogrody innych, każdy ma swój gust, ale mi osobiście ogród kojarzy się z roślinami, kwiatami, rabatami... W twoim ogrodzie widać tylko studnie, altane itp. ( przynajmniej na zdj.). To także są bardzo ładne dodatki, ale powinnny być wkomponowane w całość. Np ten mostek na środku trawnika, nie pasuje do niczego, a wystarczy zrobić jakiś strumyk, nawet "suchy", albo zamias strumyka jakąś rabatkę, których brak w Twoim ogrodzie.
Nie chce nikogo urazić, to tylko moja opinia. Bynajmniej tak to wygląda wg. mnie na tych zdj.
ROZYCZKA204
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 cze 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

ja się nie obrażam, właśnie o takie opinie mi chodzi, żeby ktoś napisał co naprawdę myśli. Także dziękuje. Akurat te zdjęcia nie pokazują całego mojego ogrodu. Znajduję się w nim też trochę roślin. Niestety nie jest on taki duży i boję się znowu, że jak posadzę za dużo roślin i za dużo tych elementów dekoracyjnych, to będzie znowu za dużo wszystkiego. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Fakt, za duzo to też nie za ładnie. Moim zdaniem jak już pisałem za dużo masz dekoracji, a za mało roślin. Owszem przy każdej dekoracji są jakieś roślinki, ale to nadal architektura "gra pierwsze skrzypce".
Poczytaj trochę o zasadach projektowania ogrodu, moim zdaniem doniczki na środku trawnika to też nie jest zbyt dobry pomysł.

Od jak dawna dbasz już o ten ogród?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Różyczka masz spory teren do wykorzystania, a te bibeloty tylko zagracają Ci ogród.
Masz tam piaskownicę, a naokoło pergolę drewnianą idealną moim zdaniem na pnącze .Jeżeli byś zdecydowała się na pnącze to masz znowu wybór albo jadalne albo dekoracyjne.
Z jadalnych albo winorośl lub jeżynę pnącą -przyjemne z pożytecznym .
Dekoracyjne tu bardzo duży wybór /przejrzyj sekcję :

http://www.forumogrodnicze.info/search. ... mit=Szukaj

Czwarte zdjęcie, te ciężkie donice są zbyteczne.Jeżeli teren do nasadzeń się kończy to wtedy się kombinuje, ale Ty na razie nie musisz. Te żywotniki co masz posadzone w donicach, są jednymi z najpopularniejszych z ogrodach .I to gruntu je wsadź z powodzeniem będą rosły a tak niepotrzebnie hamujesz ich wzrost , potem będziesz i tak musiała do gruntu przesadzić do będą za duże na donice , i po trzecie będziesz miała wolną przestrzeń niezagraconą donicami.
W razie czego pytaj :D :wit
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ROZYCZKA204
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 cze 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Obrazek

Dziękuje za dobre rady, na pewno z nich skorzystam. Mam jeszcze taka prośbę, bo chciałabym kupić jakieś roślinki takie zwisające jak te na zdjęciu i które dość szybko by urosły, proszę podać mi nazwy jakichś podobnych?
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Może przypadną ci do gustu :
-Surfinia
-Begonia zwisająca
-Fuksja
-Pelargonia zwisająca
-Kocanka włochata odmiana ,,Silver '' /liście srebrne
-Plektrantus zwany też częsciej komarowcem ozdobny z liści
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
matt55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1006
Od: 17 cze 2012, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

TYlko Robert zapomniał dodać, że są to rośliny jednoroczne, lub nie zimujące na zewnątrz i zwykle trzeba nasadzać co roku.
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Uważam,że należy podejść do tego eko/ -nomicznie, -logicznie : po co pozbywać się czegoś, co może jeszcze się przydać. Różyczko, te donice ustawiłabym przy słupach przyszłej altany i nasadziła roślin, które w danym momencie masz pod ręką ;) - stworzyłabyś już ciekawy kącik...
Iglaczki oczywiście do gruntu - tak będzie dla nich najlepiej. Chciałabym widzieć działkę z góry - łatwiej wtedy cokolwiek poradzić;)
Pozdrawiam,
Kasia
ROZYCZKA204
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 18 cze 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Dziękuje za bardzo pomocne porady, jestem bardzo wdzięczna :D proszę mi jeszcze podpowiedzieć jak można zrobic imitacje rzeczki albo strumyka??
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Pompa o wydajności min 10.000l/h

Strumyka nie prowadzimy nigdy w linii prostej, zawsze po łuku. Najprościej wyłożyć folią. Całość wysypać piaskiem i żwirem + kamienie. Co pewien czas, kamienie ułożyć tak, by stanowiły próg wodny.

Wówczas rzeczka jest głębsza na oko głęboka, kilka-kilkanaście cm, a tak naprawdę płynie tylko górna cienka warstwa - dzięki temu manewrowi, woda zdecydowanie żwawiej szumi, tworzy zawirowania itp dając wrażenie że płynie dużo więcej wody niż w rzeczywistości.

No i trzeba pomyśleć skąd dokąd płynie. Na końcu rzeczki warto mieć stawek albo zbiornik przykryty kratą a na kracie kamienie, podobne do tych z "rzeczki" cała woda znika wówczas w zbiorniku, skąd pompa pompuje przewodem na sam początek rzeczki.

Należy pamiętać że długi przewód i duża różnica wysokości bardzo znacznie oddziaływają na wydajność pomp wirowych. Stąd narzucona taka min. wydajność pomp. Można ze słabszymi, ale należy się liczyć ze słabym efektem, zaledwie cieknącej strużki.
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Nie jestem pewna, ale Różyczce raczej chodziło o suchy strumyk..
kordiankw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 1 kwie 2010, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co mogę zmienić w moim ogrodzie, co dodać, proszę o porady!

Post »

Można by jeszcze wstawić parę krasnali. ;:218

Nie zauważyłem wcześniej jeden już jest. ;:333
Pozdrawiam,
Witek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”