Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Prawda jest taka, że czasami takie przecenione odratowane kwiaty cieszą nas bardziej i dłużej od z pozoru zdrowych okazów. :D ;:303
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Ależ śliczności masz ;:303 Same wspaniałe okazy ;:303
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Skrętniki przecudne - sama mam ich kilka, a na dniach będzie kilkanaście.A koło takich cudności na przecenach też bym nie przeszła obojętnie. Ja nawet ze spożywczych zakupów zwykle wracam z kwiatkiem.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

ooo matuchnoo zatkało mnie, przecudne kwiaty masz,zapisuje ten wątek ;:oj
Awatar użytkownika
eva-
500p
500p
Posty: 759
Od: 24 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Masz piękną różnobarwną kolekcję kwiatów ;:oj
Jest czym oczy nacieszyć ;:215
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Witam Wszystkich. Wiele czasu upłynęło od czasu kiedy pierwszy raz pokazywałam swoje kwiaty.
Wiele przybyło ale kilka z mojej kolekcji wypadło. Trudno, nie wiem czy choroby w domu czy brak czasu ale to fakt. Dopiero teraz nadrabiam zaniedbania. Skrętniki maleńkie, sterlicja padła zaatakowały ją wełnowce. Walczę z tymi wełnowcami różnymi sposobami. Jakaś Pani ze sklepu ogrodniczego poradziła spryskać środkiem od nabłyszczania roślin. Wełnowce reagowały natychmiast ale niestety kwiaty też. W ten sposób straciłam skrętniki. Wełnowce obecnie są u mnie nawet na Kliwiach. Muje pryskam ale i tak się pojawiają. Ostatnio nawet na Adenium. Może ktoś z Was wygrał z tym " Swiństwem" i podzieli się radą będę wdzięczna. ;:223 ;:223 ;:223
Awatar użytkownika
eva-
500p
500p
Posty: 759
Od: 24 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Nie miałam wełnowców na szczęście, ale czytałam że można listki przecierać wacikiem nasączonym denaturatem,
albo olejem jadalnym wymieszanym z płynem do mycia naczyń w proporcjach 1-1.
Oczywiście po każdorazowym przetarciu zmieniamy wacik żeby nie roznosić jaj szkodnika.
Jeśli chodzi o chemię to można : Promanal 60EC , Provado Plus AE, Actellic 500 EC.
Mam nadzieję że w końcu wygrasz walkę ze szkodnikiem. Powodzenia ;:333
daszka
100p
100p
Posty: 180
Od: 6 lis 2011, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Dzięki Eva za odpowiedż, wiele różnych sposobów próbowałam, Promanal 60 EC mam w domu. Płyn do naczyń z alkoholem też, pryskałam Karate Zeon, Mospilan.
Problem w tym, że osadzają się przy korzeniach, trudno w skrętnikach i fiołkach jest tam dotrzeć. Są to bardzo delikatne roślinki. Przypuszczam zafundowałam sobie to razem z ziemią. Znalazłam jeszcze jeden sposób podlewania preparatem Actellic 50 EC 1ml/litr wody. Odnawiam kolekcje z listków.

Jeszcze raz dziękuje, i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kaska1ge
500p
500p
Posty: 633
Od: 18 sty 2013, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Skrętniki i inne kwiaty domowe daszki

Post »

Ja gdzieś słyszałam o podlewaniu roślin z wełnowcem płynem do naczyń, ale nie wiem jak na to zareagowałyby roślinki.
Kasia Mój wątek skrętnikowy http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68109" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiatr wśród pól viewtopic.php?f=2&t=104380" onclick="window.open(this.href);return false;
Irysy SDB i TB https://www.forumogrodnicze.info/viewto ... 2#p6183292" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”