Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Marcystel - jeśli owoce były dobre to nasionka zbieraj - opis jednak będzie ważny - wstaw K/150/1 - samokończący (jeśli rzeczywiście taki był...) albo przez tą pogodę mu sie pomyliło - bo w tym roku wszystko wariuje...

Ps. powienien być malinowy wysoki... to krzyżówka Copii i malinowego 36
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

No nie wiem...jak poszedł w kierunku samokończących ['Steak Sandwich' x 'Pink King'] bez żadnych cech Copii to nie wiem czy ma to sens.. w dodatku dwa grona :?
Marcystel może chociaż porównać go z K/33, K/34 i K/35
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Najpierw należałoby określić owoce - nie jedna osoba miała też takie przypadki z odmianami ciągłego wzrostu, że nagle kończyły swoją przygodę...

Przy krzyżówce ciężko jest określić, czy to nagle taka cecha ujawniona czy po prostu "odpał" pogodowy.
na pewno należy eliminować niechciane przypadki, ale nie skazujmy na stratę wszystkiego ;)) Pomidorek moim zdaniem jest do obserwacji :)
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4359
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Monika, nie zniechęcaj nikogo do selekcji kozulek.
Uważam, jak Agulka, nie rezygnujmy pochopnie ze zbierania nasion.
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Hmmm...
A moje megagronki mają podłużne owoce. Czy to normalne?
Zrobię później zdjęcia to pokażę.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Ebabka pisze:
Agulka11 pisze:A czemu czekasz na pasiasty - skoro ma być żółty?
zrobiłam foto, a może to nie 100/K Złoty ożarowski x Beeforange x orange strawb. F3/rusałka/agaM , bo moje na pewno mają paski ?
Nowe foto - może to inne pomidorki?
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Marcystel
50p
50p
Posty: 51
Od: 6 lut 2012, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschód

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Agulka, Monika, Aria - ja jestem za cienki 'herbatnik', żebym mógł sam określić, w którą on poszedł stronę i czy to kwestia tegorocznej pogody, czy pomidor z racji iż jest nieustalony w tym akurat przypadku wykazał cechy, które odbiegają od zamierzonego.
Dlatego właśnie poddałem temat dyskusji, bo nie chciałbym, aby ktoś miał potem do mnie żal, ze z braku wiedzy zebrałem nasiona z krzaka, z którego nie powinienem tego robić.
Owoce w typie malinowym, grona bardzo rozbudowane, do kilkudziesięciu zawiązków na jednym.
Dziś nastąpi degustacja, to będę mógł napisać coś więcej. :wink:

Tak wyglądało grono po redukcji jednego z krzaków kilka dni temu.

Obrazek

Obrazek



Obrazek
Udanych plonów życzy Marcel. :)
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4359
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Marcel, są piękne i pierwsza ustawiam się w kolejce po nasiona ;:65 .
W selekcji nie ma sztywnego wzorca, szukamy takich pomidorków jakie lubimy i nam się podobają.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Każdy robi co chce.
Ale..Kozula krzyżowała nieprzypadkowe odmiany w nieprzypadkowym celu. Selekcjonowała ostro też w jakimś celu. Narobić bezsensownych krzyżówek można miliony, juz o tym pisał forumowicz. To oczywiście moje osobiste zdanie.

Ja np ze swojej K/37 zbierać nasion nie będę, bo wyszły tzw 'gomółki', o których uprzedziła mnie Kozula.
Natomiast na pewno zbiorę nasiona z Twojej Aria sakiewki 141/3 - z pasiastego, bo poszedł w kierunku wielkiego pomidora 'Marvel Striped' (w 'Copia'), jest przepiękną sakiewką, krzak baaardzo plenny, bezproblemowy w uprawie. Drugą sakiewkę 141/3 ze smugami porównam smakowo z pasiastą i wtedy zdecyduję, czy zbierać nasiona z obu krzaków.

Marcystel to Ty go obiektywnie ocenisz. I wtedy odpowiedz sobie na pytanie czy posadziłbyś tego pomidora w następnym sezonie.
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4359
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Nie wiem czy Marcystel będzie chciał posadzić tego pomidora w przyszłym sezonie, ja chcę tego na pewno. Dlatego jeszcze raz proszę o zebranie nasion i wysłanie ich na Akcję. ;:7

Moniko, zebranie nasion to dopiero połowa pracy, trzeba je jeszcze przekazać na Akcję. Dostaliśmy nasiona na Akcji jako biorcy i powinniśmy się stać darczyńcami w kolejnej.
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Widzę, że dopisałaś - to chyba oczywiste moja fanko :D
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2981
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

ostatnia szansa pisze:O pomidorze 178 jest adnotacja, ze jest samokończący. Jako, że nie specjalizowałam się do tej pory w pomidorach samokończących to mam pytanie - ile gron powinien wydać przed zakończeniem życia - prowadzę go na jeden pęd. Jak to kończenie wygląda?
Mój 178 ma zawiązane owoce na 5 gronach i widać jeszcze dwa grona kwiatowe i stożek wzrostu.
Co to za samokończący ? :;230 .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Marcystel - wyglądają pięknie! I prawdę mówiąc teraz się zastanawiam czy to rzeczywiście K/150 (pomijając już rozszczepienia...). Z drugiej strony patrząc to pokolenie jest z nasion F3 więc może być duży miszmasz...
Ps. Ma fajne gęste żebrowania... a kolorek jest po prostu przepiękny. Po degustacji dodaj jeszcze, że skórka jest cienka i smak rewelacyjny i też się ustawiam na akcji po nasionka ;))

Ps. Kto jest darczyńcą tych nasionek? Sprawdzimy czy darczyńca miał takie przypadki lub sam się wypowie :) Na akcję K/150 były przesłane przez: Magaga, Dagmara, wisia7 :)

Ostatnia szansa - może trafił Ci się taki co kończy sie sam ale po przymrozku :wink:
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”